LIGA 2    •   REZULTATE ETAPA A 19-A

LIGA 2 // Sportul Snagov câștigă pe final cu FC Argeș și revine pe primul loc » Clasamentul actualizat

FOTO: Captură TV Telekom Sport +11 FOTO
FOTO: Captură TV Telekom Sport

Miercuri, 28 Noiembrie 2018

Astăzi s-au disputat șapte partide din etapa a 19-a a ligii secunde, prima etapă intermediară din actualul sezon. 

U Cluj s-a distrat pe terenul celor de la Pandurii, impunându-se cu 5-1 și revenind în calculele promovării. Etapa trecută, "Șepcile Roșii" remizaseră surprinzător pe teren propriu cu CS Balotești, 0-0.

Aerostar Bacău, formația antrenată de Florin Bratu, a remizat la Balotești, 1-1, în timp ce UTA s-a impus cu 2-1 pe teren prorpiu în fața lui CS Mioveni.

În cel mai așteptat duel al rundei, Sportul Snagov s-a impus în fața lui FC Argeș, 1-0, într-un meci între două candidate la promovare. Unicul gol al partidei a fost reușit în minutul 84, din penalty, de Alexandru Ioniță. 

Programat pentru ora 14:00, meciul a început cu o oră întârziere din cauza faptului că terenul a fost acoperit de zăpadă din cauza ninsorii din această dimineață.  Chiar și după fluierul de start, suprafața de joc a fost în continuare acoperită parțial de zăpadă!

FINAL » CS Balotești - Aerostar Bacău 1-1
Au marcat: Clantini '77 / Buhăcianu '70

FINAL » Unirea Brăila - Luceafărul Oradea 1-1
Au marcat: Pleșa '90+2 / A. Dulca '73

FINAL » Metaloglobus - ASU Poli 0-1
A marcat: I. Plămadă '90+1

FINAL » Pandurii - U Cluj 1-5
Au marcat: D. Pîrvulescu '72 /  C. Ene '32, D. Goga '42, C. Gavra '66, Twumasi '89, Hațiegan '90+1

FINAL » UTA Arad - CS Mioveni 2-1
Au marcat: C. Rus '32, '77 / V. Balint '87 p. 

FINAL » ACS Poli - Daco Getica 0-0

FINAL » Sportul Snagov - FC Argeș 1-0
A marcat: A. Ioniță "84 p.

Tot azi, de la ora 17:00, Ripensia Timișoara primește vizita Farului Constanța, în timp ce joi, de la 14:00, liderul Chindia Târgoviște se duelează cu Energeticianul.

CLASAMENT ACTUALIZAT liga 2

În primul meci al etapei, Academica Clinceni a învins-o pe Petrolul Ploiești cu 2-1 (detalii, AICI).

Comentarii (2)

smdb  •  28 Noiembrie 2018, 15:59
Postat de dora pe 28 Noiembrie 2018, 14:42

Nu inteleg de ce nu au programat etapele intermediare in lunile septembrie si octombrie.

De mult ce-i duce capul....

dora  •  28 Noiembrie 2018, 14:42

Nu inteleg de ce nu au programat etapele intermediare in lunile septembrie si octombrie.

Vezi toate comentariile (2)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
14:00 Tenis, WTA

Turneul din Budapesta

Digi 2
14:00 Fotbal, Liga 2

Chindia Târgoviște - Aerostar Bacău

Digi 4
15:00 Tenis, WTA

Turneul din Dubai

Digi 1
18:15 Handbal M

Steaua - Metalurg

Digi 4
19:15 Baschet M

Darussafaka Istanbul - Fenerbahce Istanbul

Digi 3
20:00 Fotbal, Liga 1

Sepsi Sf. Gheorghe - Viitorul

Digi 1, Telekom 1, Look
20:00 Tenis, ATP

Turneul din Rio de Janeiro

Digi 4
21:30 Fotbal, Serie A

AC Milan - Empoli

Digi 2, Telekom 2
21:30 Fotbal, Bundesliga

Werder Bremen - Stuttgart

Digi 3
Program TV complet

Liga 1

Vi 22.02.19
20:00
Sepsi OSK
-
Viitorul
-
Sa 23.02.19
17:00
Astra Giurgiu
-
Hermannstadt
-
Sa 23.02.19
20:00
Poli Iași
-
CFR Cluj
-
Du 24.02.19
14:00
Călărași
-
Dinamo
-
Du 24.02.19
17:00
FC Botoșani
-
Gaz Metan
-
Du 24.02.19
20:00
FCSB
-
CSU Craiova
-
Lu 25.02.19
20:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Liga 1 LIVE: www.gsp.ro și www.facebook.com/GazetaSporturilor/ Toate meciurile sunt transmise de Telekom Sport, DigiSport și LookTV