Alte știri din fotbal
Gică Popescu, reacție dură după înfrângerea cu Metaloglobus: „Este un rezultat mai mult decât rușinos”
0
Antrenorul echipei din play-off, la un pas să semneze cu FCSB: „A fost la mine acasă” » Cum au decurs negocierile
0
Ce spune Dorinel Munteanu despre plecarea de la Hermannstadt, după ce a salvat echipa: „Asta e cel mai bine pentru toată lumea”
0
Gigi Becali a spus cum l-a ales pe Marius Baciu: „Asta a fost singura lui cerință” + Ce salariu va avea antrenorul
2
Știri din fotbal internațional
ȘOCUL serii în fotbalul european: Pep Guardiola pleacă de la Manchester City
0
Deschidere de scor în Arsenal - Burnley: „tunarii” sunt la un pas de titlu
0
Transferă Cristi Chivu un alt fost jucător al său de la Parma? » Scouterul lui Inter l-a urmărit și în weekend!
0
Procuratura a deschis anchetă după sărbătoarea lui Inter » Gestul care îl poate costa pe Marcus Thuram!
0
Lifestyle
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
18
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
9
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Avocată din Iași, condamnată la 7 ani de închisoare pentru tentativă de ...
Libertatea
Orașul numit cândva „rușinea Italiei” a devenit una dintre cele mai ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
INTERVIU Sorin Pîslaru, cardiologul român care lucrează la Clinica Mayo, ...
Libertatea
Aruncqati clona talpanista in cosul de gunoi al istoriei!
si daca nu castigau nici un campionat, voi tot nu aveati cum sa va comparati cu ei, voi sunteti niste lipitori, niste ***..!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Desfiintarea sectiei de fotbal.
clubul asta ar trebui sa fie pe ordinea de zi ar viitorului guvern…cand va veni vorba de reduceri de cheltuieli bugetare..pt ca e inevitabil ca urmatorul guvern va trebui sa se apuce de eliminat cheltuieli inutile…gluma asta de club e unul din ele
Oameni mici, orgolii și frustrări mari. Pana la urma avem tara care o merităm, n-avem bani de tratamente pentru bolnavii noștri, mulți n-au ce pune pe masa si-și trimit copiii flămânzi la școală, dar în schimb avem bani de pensii speciale, salarii babane la stat și susținerea unor cluburi departamentele care nu fac decât sa toace bani. Și acest club CSA este în top, bugete de milioane de euro, zero rezultate la aproape toate disciplinele, ba chiar și retrogradării rușinoase, in bătaie de joc față de situația grea din țara asta. Și nu sunt singurii, orașe fără echipe de fotbal construiesc stadioane, bani publici varsati cu nemiluita pentru cel mult câteva mii. În loc sa sprijin sportul popular, cluburile de cartier, sa avem o baza viitoare de selecție, băgăm bani in găuri negre, gen CSA, care nu fac performanta ci doar dau salarii unor personaje bazate gen jucători, antrenori, legende care in condiții normale n-ar avea de unde sa le vină asemenea plocoane. Eu propun ca începând de anul viitor, finanțarea pentru dotarea armatei sa meargă la fotbal, handbal, baschet, înnot și oriunde a mai făcut CSA-ul "performanțe" și dacă nu este de ajuns mai luam de la educație și sănătate ca oricum nu avem nevoie, important că legendele, generalii, colonii - viitorii mareșali - să se simtă bine. Hai România și la mai mare!
De maine, toate echipele sustinute de la buget trebuie sa dispara !
nu intereseaza pe nimeni ce face o echipa departamentala fara iatorie, si nici cei 200 de hobos platiti cu o saorma la toti sa o sustina
Are dreptate crainicul, nu se pot compara cele 2 echipe. Sezonul viitor una din ele începe preliminariile de UCL, pe când pentru cealaltă urmează încă un an în B fără perspective de promovare.
Niște frustrați anonimi.P.S.FCSB are mai mult de două titluri câștigate că Jijel a venit la începutul anilor 2000.Viteazul lor Piturca știe mai bine.
Nici cât o înțepătură de țânțar. Csatiștii rămân cu echipa lor jalnică, o clonă fondată în 2017 și care parazitează bugetul statului român.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.