LIGA 2  ·  LIGA B

Luptă strînsă pentru promovare » Rezultatele, clasamentele după etapa a 13-a din Liga a doua » Meciurile programate pentru etapa următoare

CFR Suceava
CFR Suceava

Duminica, 16 Noiembrie 2014, 00:00

Sîmbătă, 15 noiembrie, a avut loc etapa a 13-a din Liga a doua, iar liderii celor două serii, FC Voluntari şi Poli Timişoara, şi-au consolidat poziţiile în fruntea clasamentelor.

În Seria I, FC Voluntari a profitat de înfrîngerea Academiei Argeş, 1-2 cu Gloria Buzău, şi s-a distanţat la şapte puncte în fruntea clasamentului, după victoria cu ACS Berceni, 4-0.

În a doua serie, Poli Timişoara, liderul clasamentului, a făcut egal cu Unirea Tărlungeni, 1-1, şi este la patru puncte în faţa următoarelor două clasate, AFC Fortuna şi Metalul Reşiţa.

SERIA I, ETAPA 13
Săgeata Năvodari - CS Baloteşti 1-0
A marcat: Guerra (38)
CF Brăila - Unirea Slobozia 1-0
A marcat: Onofraş (90)
FCM Dorohoi - CFR Suceava 0-0
Farul - ASC Bacău 1-4
Au marcat: B. Straton (66) / L. Dumitriu (2), B. Rusu (33), Hurdubei (53), Vraciu (64 - pen)
Gloria Buzău - Academica Argeş 2-1
Au marcat: C. Pălimaru (40), C. Dumitrescu (55) / Hamed (28)
FC Voluntari - ACS Berceni 4-0
Au marcat: Călinţaru (43), F. Maxim (51), Voduţ (63), T. Bălan (77)

CLASAMENT
1. FC Voluntari 13 10 1 2 35-12 31p (13)
2. Academica Argeş 13 7 3 3 23-14 24p (6)
3. Săgeata Năvodari 13 7 3 3 16-13 24p (3)
4. CFR Suceava 13 5 7 1 23-13 22p (4)
5. CF Brăila 13 5 4 4 17-18 19p (-2)
6. Gloria Buzău 13 6 1 6 15-21 19p (1)
7. Unirea Slobozia 13 4 4 5 15-13 16p (-5)
8. ASC Bacău 13 3 5 5 18-16 14p (-4)
9. ACS Berceni 13 3 5 5 17-25 14p (-4)
10. Farul 13 2 5 6 15-24 11p (-10)
11. CS Baloteşti 13 2 3 8 15-23 9p (-12)
12. FCM Dorohoi 13 2 3 8 11-28 9p (-12)

SERIA II, ETAPA 13
CS Mioveni - CSM Rm. Vîlcea 2-1
Au marcat: Galan (65), Răuţă (90Ă2) / Codin (90)
Şoimii Pîncota - Metalul Reşiţa 0-0
AFC Fortuna - FC Bihor 2-0
Au marcat: Antohi (4), Honciu (13)
FC Caransebeş - FC Olt 1-2
Au marcat: Himcinschi (79) / V. Gheorghe (13), Blănaru (89)
Unirea Tărlungeni - Poli Timişoara 1-1
Au marcat: Forika (49) / S. Keita (23)
Olimpia Satu Mare a stat.

CLASAMENT
1. Poli Timişoara 12 9 1 2 20-5 28p (10)
2. AFC Fortuna 12 7 3 2 20-13 24p (6)
3. Metalul Reşiţa 12 7 3 2 16-10 24p (6)
4. CS Mioveni 12 6 2 4 11-9 20p (2)
5. Unirea Tărlungeni 12 4 4 4 10-10 16p (1)
6. CSM Rm. Vîlcea 12 3 6 3 9-8 15p (-6)
7. FC Olt 12 3 6 3 12-12 15p (-3)
8. Olimpia Satu Mare 11 4 1 6 9-13 13p (-2)
9. Şoimii Pîncota 12 1 5 6 12-17 8p (-13)
10. FC Bihor 11 1 4 6 5-14 7p (-8)
11. FC Caransebeş 12 1 3 8 8-21 6p (-12)

Sîmbătă, 22 noiembrie, se va disputa etapa a 14-a.

Seria I

ACS Berceni  -  CS Baloteşti
Unirea Slobozia -  Săgeata Năvodari
CFR Suceava - CF Brăila
ASC Bacău - FCM Dorohoi
Academica Argeş - Farul Constanţa 
FC Voluntari  -  Gloria Buzău

Seria II

ACS Poli Timişoara - CSM Rm. Vîlcea 
Metalul Reşiţa - CS Mioveni
FC Bihor - Şoimii Pîncota 
FC Olimpia Satu Mare  - AFC Fortuna  
Unirea Tărlungeni - FC Caransebes
FC Olt va sta



“Lorena mi-a dat coronavirus și atunci am ucis-o”. Anchetatorii italieni au făcut imediat testarea. Care a fost rezultatul

Libertatea

Comentarii (7)

khal_37  •  24 Noiembrie 2014, 00:35
Postat de americanu197 pe 17 Noiembrie 2014, 16:02

de unde fc pipera o sa promoveze

si voluntarii din satul voluntari unde psd-ul are un cuvant ,,greu'' (atat in leul greu cat si in in euro usori si petro-dolari) sunt cu un pas in prima liga. Alaturi de chiajna si navodari, vor ingrosa lista echipelor no name in care se pompeaza la greu din banul publicIasta doar la sate, la oras sunt nume grele ca si craiova, tg jiu, medias, petrolul)

amicu  •  23 Noiembrie 2014, 21:25

chiar va doare in cot de fotbalul mic."Sîmbătă, 22 noiembrie, se va disputa etapa a 14-a."...s-a incheiat demult etapa. Seriozitate ZERO

tolic  •  23 Noiembrie 2014, 11:13

Sper sa promoveze Poli

Vezi toate comentariile (7)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
08:30 Tenis, Reluare

Turnee de Mare Șlem

Eurosport
16:00 Snooker, Reluare

Campionatul Britanic și Openul Scoției

Eurosport
17:30 Emisiune TV

Fotbal European

Digi 1
19:30 Emisiune TV

Fotbal Club

Digi 1
20:00 Biatlon, Reluare

Etape de Cupa Mondială

Eurosport
21:00 Emisiune TV

Sport Report

Telekom 1
Program TV complet

Liga 1