FOTBAL  »  LIGA 2  »  "U" CLUJ

Neplătiţi

Articol de GSP - Publicat joi, 13 noiembrie 2008 00:00

Merlier, Suller, Văscan, Cruşoveanu, Fărcuţă şi Vădana devin liberi de contract dacă nu-şi primesc banii pînă pe 20 noiembrie

Vestiarul Universităţii stă pe un butoi de pulbere. Jucătorii îşi primesc banii cu întîrziere, iar unii vor să-şi înainteze memorii la FRF pentru a deveni jucători liberi. "La şase jucători nu am putut să le dăm banii. A fost o decizie a Consiliului de Administraţie, ca doar 24 să fie plătiţi, iar cei care au evoluat mai puţin sau deloc să mai aştepte", a explicat directorul executiv, Ioan Mărginean.

Pe 20 noiembrie se împlinesc 60 de zile de cînd Merlier, Suller, Văscan, Cruşoveanu, Fărcuţă şi Vădana sînt neplătiţi. "Sînt multe probleme la club. Mi s-a promis însă că îmi voi primi banii. Nu pot să fac altceva decît să sper. deocamdată nu o să depun memoriu fiindcă nu vreau să mă lupt cu nimeni. Eu respect conducerea clubului, dar sper să fiu şi eu respectat. la finalul turului voi discuta cu cei din conducere despre viitorul meu la «U» Cluj", a spus portarul Pieter Merlier.

Îşi laudă şeful
Ioan Mărginean, consideră că "U" suferă şi acum din cauza datoriilor acumulate de fostele conduceri ale clubului. "Ne-au tras mult în jos datoriile. Patronul trebuie făcut cetăţean de onoare, fiindcă nu ştiu cîţi ar fi cumpărat clubul cu 1,7 milioane de euro datorii. Pînă acum s-au achitat 700.000 de euro din această sumă", a afirmat Mărginean. "U" a cîştigat memoriul cu Poli, privind prima rată din transferul lui Dorin Goga, dar clubul timişorean a făcut apel. Astfel, cei 250.000 de euro, plus TVA şi 35.000 de euro penalizări, întîrzie să ajungă la Cluj.puţin sau deloc să mai aştepte", a explicat directorul executiv, Ioan Mărginean.

Merlier, Suller, Văscan, Cruşoveanu, Fărcuţă şi Vădana devin liberi de contract dacă nu-şi primesc banii pînă pe 20 noiembrie

Vestiarul Universităţii stă pe un butoi de pulbere. Jucătorii îşi primesc banii cu întîrziere, iar unii vor să-şi înainteze memorii la FRF pentru a deveni jucători liberi. "La şase jucători nu am putut să le dăm banii. A fost o decizie a Consiliului de Administraţie, ca doar 24 să fie plătiţi, iar cei care au evoluat mai puţin sau deloc să mai aştepte", a explicat directorul executiv, Ioan Mărginean.

Pe 20 noiembrie se împlinesc 60 de zile de cînd Merlier, Suller, Văscan, Cruşoveanu, Fărcuţă şi Vădana sînt neplătiţi. "Sînt multe probleme la club. Mi s-a promis însă că îmi voi primi banii. Nu pot să fac altceva decît să sper. deocamdată nu o să depun memoriu fiindcă nu vreau să mă lupt cu nimeni. Eu respect conducerea clubului, dar sper să fiu şi eu respectat. la finalul turului voi discuta cu cei din conducere despre viitorul meu la «U» Cluj", a spus portarul Pieter Merlier.

Îşi laudă şeful
Ioan Mărginean, consideră că "U" suferă şi acum din cauza datoriilor acumulate de fostele conduceri ale clubului. "Ne-au tras mult în jos datoriile. Patronul trebuie făcut cetăţean de onoare, fiindcă nu ştiu cîţi ar fi cumpărat clubul cu 1,7 milioane de euro datorii. Pînă acum s-au achitat 700.000 de euro din această sumă", a afirmat Mărginean. "U" a cîştigat memoriul cu Poli, privind prima rată din transferul lui Dorin Goga, dar clubul timişorean a făcut apel. Astfel, cei 250.000 de euro, plus TVA şi 35.000 de euro penalizări, întîrzie să ajungă la Cluj.puţin sau deloc să mai aştepte", a explicat directorul executiv, Ioan Mărginean.

Citește și:
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
Altele
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Superliga
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
Superliga
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (8)
 •  13 Noiembrie 2008, 11:29

Mergem oriunde o sa fie nevoie cu "U" Cluj. Voi cu frana peste noapte, noi cu "U" Cluj pan' la moarte. "...ca dragostea e peste tot, e peste bani..."

 •  13 Noiembrie 2008, 11:17

ce naiba se tot scrie de echipa asta de pe 13-14 in liga 2?pe cine intereseaza loserii si ratatii?nu mai e nu mai e mai au clujenii o echipa si e chiar mare.scrieti de alba iulia de tg mures din liga 2 ca macar joaca ceva

 •  13 Noiembrie 2008, 11:15

pt mandria din gruia ma fraiere nu rade de "U" ca cfr o stat mai multe sezoane pe acolo prin C prostule:))=))mai citeste o carte de istorie sau sti de cfr numa cand o promovat dezertorule:))=))si iti zic un sincer m/u/i/e

Vezi toate comentariile (8)
Comentează