FOTBAL  »  LIGA 2  »  PETROLUL

Petrolul bate Farul cu un penalty ușor acordat și se apropie de podiumul Ligii a 2-a! "Rechinii" lui Grigoraș au mari probleme

Articol de GSP - Publicat luni, 29 octombrie 2018 21:14

Petrolul a câștigat chinuit partida de pe teren propriu cu Farul Constanța, scor 2-1. Oaspeții au fost cei care au condus, însă găzarii au revenit.

Echipa lui Petre Grigoraș a deschis scorul în minutul 20, când mingea trimisă de Tudorică din lovitură liberă pe centrul porții a fost scăpată de gafeurul Tordai în poartă.

În mai puțin de 5 minute gazdele au egalat. Roumadi a trimis spre propria poartă, iar portarul Popa a scăpat și el mingea din mâini, surprins fiind de execuția colegului său.

După pauză, Arnautu a transformat un penalty acordat foarte ușor în minutul 59. S-a făcut 2-1, suficient pentru victoria Petrolului care a urcat pe locul 4, la 3 puncte de liderul Chindia.