FOTBAL  »  LIGA 2  »  PROGRAM LIGA 2

Programul turului în LIGA 2, sezonul 2019 - 2020 » VIDEO Rapid, derby de tradiție în prima etapă

Articol de GSP - Publicat miercuri, 17 iulie 2019 12:40

Azi, la sediul Federației Române de Fotbal, a avut loc tragerea la sorți a țintarului de la Liga 2 sezonul 2019-2020.

Rapid o va înfrunta pe Farul, în Regie, în prima etapă. Un alt duel interesant al primei runde va fi cel de la Reșița, dintre nou-promovata CSM și U Cluj. 

Petrolul va juca în deplasare la debutul în noul sezon, contra lui Metaloglobus. 

PROGRAMUL TURULUI LIGII 2

ETAPA 1 (3-4 august)

Rapid - Farul
Concordia Chiajna - Daco-Getica
Turris Turnu Măgurele - Pandurii
ASU Politehnica Timișoara - CS Mioveni
CSM Reșița - U Cluj
Luceafărul Oradea - Sportul Snagov 
FC Argeș - Ripensia Timișoara
Gloria Buzău - Csikszereda Miercurea Ciuc
Metaloglobus - Petrolul Ploiești
UTA Arad - Dunărea Călărași

Etapa 2 (10 august 2019)

FARUL CONSTANŢA - DUNĂREA CĂLĂRAȘI
FC PETROLUL PLOIEȘTI - AFC UTA ARAD
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC - METALOGLOBUS BUCUREŞTI
RIPENSIA TIMIȘOARA - SCM GLORIA BUZĂU
SPORTUL SNAGOV - FOTBAL CLUB ARGEŞ
FC UNIVERSITATEA CLUJ - LUCEAFĂRUL ORADEA
CS MIOVENI - CSM REȘIȚA
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU - ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
DACO-GETICA BUCUREŞTI - TURRIS TURNU MĂGURELE
FOTBAL CLUB RAPID - CONCORDIA CHIAJNA

Etapa 3 (17 august 2019)

CONCORDIA CHIAJNA - ASSCS FARUL CONSTANŢA
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE - FOTBAL CLUB RAPID
ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA - DACO-GETICA BUCUREŞTI
CSM REȘIȚA - PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
LUCEAFĂRUL ORADEA - CS MIOVENI
FOTBAL CLUB ARGEŞ - FC UNIVERSITATEA CLUJ
SCM GLORIA BUZĂU - SPORTUL SNAGOV
METALOGLOBUS BUCUREŞTI - RIPENSIA TIMIȘOARA
AFC UTA ARAD - AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
DUNĂREA CĂLĂRAȘI - FC PETROLUL PLOIEȘTI

Etapa 4 (24 august 2019)

ASSCS FARUL CONSTANŢA - FC PETROLUL PLOIEȘTI
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC - DUNĂREA CĂLĂRAȘI
RIPENSIA TIMIȘOARA - AFC UTA ARAD
SPORTUL SNAGOV - METALOGLOBUS BUCUREŞTI
FC UNIVERSITATEA CLUJ - SCM GLORIA BUZĂU
CS MIOVENI - FOTBAL CLUB ARGEŞ
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU - LUCEAFĂRUL ORADEA
DACO-GETICA BUCUREŞTI - CSM REȘIȚA
FOTBAL CLUB RAPID - ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
CONCORDIA CHIAJNA - TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE

Etapa 5 (31 august 2019)

TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE - ASSCS FARUL CONSTANŢA
ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA - CONCORDIA CHIAJNA
CSM REȘIȚA - FOTBAL CLUB RAPID
LUCEAFĂRUL ORADEA - DACO-GETICA BUCUREŞTI
FOTBAL CLUB ARGEŞ - PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
SCM GLORIA BUZĂU - CS MIOVENI
METALOGLOBUS BUCUREŞTI - FC UNIVERSITATEA CLUJ
AFC UTA ARAD - SPORTUL SNAGOV
DUNĂREA CĂLĂRAȘI - RIPENSIA TIMIȘOARA
FC PETROLUL PLOIEȘTI - AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC

Etapa 6 (7 septembrie 2019)

ASSCS FARUL CONSTANŢA - AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
RIPENSIA TIMIȘOARA - FC PETROLUL PLOIEȘTI
SPORTUL SNAGOV - DUNĂREA CĂLĂRAȘI
FC UNIVERSITATEA CLUJ - AFC UTA ARAD
CS MIOVENI - METALOGLOBUS BUCUREŞTI
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU - SCM GLORIA BUZĂU
DACO-GETICA BUCUREŞTI - FOTBAL CLUB ARGEŞ
FOTBAL CLUB RAPID - LUCEAFĂRUL ORADEA
CONCORDIA CHIAJNA - CSM REȘIȚA
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE - ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA

Etapa 7 (14 septembrie 2019)

ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA - ASSCS FARUL CONSTANŢA
CSM REȘIȚA - TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
LUCEAFĂRUL ORADEA - CONCORDIA CHIAJNA
FOTBAL CLUB ARGEŞ - FOTBAL CLUB RAPID
SCM GLORIA BUZĂU - DACO-GETICA BUCUREŞTI
METALOGLOBUS BUCUREŞTI - PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
AFC UTA ARAD - CS MIOVENI
DUNĂREA CĂLĂRAȘI - FC UNIVERSITATEA CLUJ
FC PETROLUL PLOIEȘTI - SPORTUL SNAGOV
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC - RIPENSIA TIMIȘOARA

Etapa 8 (21 septembrie 2019)

ASSCS FARUL CONSTANŢA - RIPENSIA TIMIȘOARA
SPORTUL SNAGOV - AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
FC UNIVERSITATEA CLUJ - FC PETROLUL PLOIEȘTI
CS MIOVENI - DUNĂREA CĂLĂRAȘI
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU - AFC UTA ARAD
DACO-GETICA BUCUREŞTI - METALOGLOBUS BUCUREŞTI
FOTBAL CLUB RAPID - SCM GLORIA BUZĂU
CONCORDIA CHIAJNA - FOTBAL CLUB ARGEŞ
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE - LUCEAFĂRUL ORADEA
ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA - CSM REȘIȚA

Etapa 9 (28 septembrie 2019)

CSM REȘIȚA - ASSCS FARUL CONSTANŢA
LUCEAFĂRUL ORADEA - ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
FOTBAL CLUB ARGEŞ - TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
SCM GLORIA BUZĂU - CONCORDIA CHIAJNA
METALOGLOBUS BUCUREŞTI - FOTBAL CLUB RAPID
AFC UTA ARAD - DACO-GETICA BUCUREŞTI
DUNĂREA CĂLĂRAȘI - PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
FC PETROLUL PLOIEȘTI - CS MIOVENI
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC - FC UNIVERSITATEA CLUJ
RIPENSIA TIMIȘOARA - SPORTUL SNAGOV

Etapa 10 (5 octombrie 2019)

ASSCS FARUL CONSTANŢA - SPORTUL SNAGOV
FC UNIVERSITATEA CLUJ - RIPENSIA TIMIȘOARA
CS MIOVENI - AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU - FC PETROLUL PLOIEȘTI
DACO-GETICA BUCUREŞTI - DUNĂREA CĂLĂRAȘI
FOTBAL CLUB RAPID - AFC UTA ARAD
CONCORDIA CHIAJNA - METALOGLOBUS BUCUREŞTI
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE - SCM GLORIA BUZĂU
ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA - FOTBAL CLUB ARGEŞ
CSM REȘIȚA - LUCEAFĂRUL ORADEA

Etapa 11 (12 octombrie 2019)

LUCEAFĂRUL ORADEA - ASSCS FARUL CONSTANŢA
FOTBAL CLUB ARGEŞ - CSM REȘIȚA
SCM GLORIA BUZĂU - ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
METALOGLOBUS BUCUREŞTI - TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
AFC UTA ARAD - CONCORDIA CHIAJNA
DUNĂREA CĂLĂRAȘI - FOTBAL CLUB RAPID
FC PETROLUL PLOIEȘTI - DACO-GETICA BUCUREŞTI
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC - PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
RIPENSIA TIMIȘOARA - CS MIOVENI
SPORTUL SNAGOV - FC UNIVERSITATEA CLUJ

Etapa 12 (16 octombrie 2019)

ASSCS FARUL CONSTANŢA - FC UNIVERSITATEA CLUJ
CS MIOVENI - SPORTUL SNAGOV
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU - RIPENSIA TIMIȘOARA
DACO-GETICA BUCUREŞTI - AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
FOTBAL CLUB RAPID - FC PETROLUL PLOIEȘTI
CONCORDIA CHIAJNA - DUNĂREA CĂLĂRAȘI
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE - AFC UTA ARAD
ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA - METALOGLOBUS BUCUREŞTI
CSM REȘIȚA - SCM GLORIA BUZĂU
LUCEAFĂRUL ORADEA - FOTBAL CLUB ARGEŞ

Etapa 13 (19 octombrie 2019)

FOTBAL CLUB ARGEŞ - ASSCS FARUL CONSTANŢA
SCM GLORIA BUZĂU - LUCEAFĂRUL ORADEA
METALOGLOBUS BUCUREŞTI - CSM REȘIȚA
AFC UTA ARAD - ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
DUNĂREA CĂLĂRAȘI - TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
FC PETROLUL PLOIEȘTI - CONCORDIA CHIAJNA
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC - FOTBAL CLUB RAPID
RIPENSIA TIMIȘOARA - DACO-GETICA BUCUREŞTI
SPORTUL SNAGOV - PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
FC UNIVERSITATEA CLUJ - CS MIOVENI

Etapa 14 (26 octombrie 2019)

ASSCS FARUL CONSTANŢA - CS MIOVENI
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU - FC UNIVERSITATEA CLUJ
DACO-GETICA BUCUREŞTI - SPORTUL SNAGOV
FOTBAL CLUB RAPID - RIPENSIA TIMIȘOARA
CONCORDIA CHIAJNA - AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE - FC PETROLUL PLOIEȘTI
ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA - DUNĂREA CĂLĂRAȘI
CSM REȘIȚA - AFC UTA ARAD
LUCEAFĂRUL ORADEA - METALOGLOBUS BUCUREŞTI
FOTBAL CLUB ARGEŞ - SCM GLORIA BUZĂU

Etapa 15 (2 noiembrie 2019)

SCM GLORIA BUZĂU - ASSCS FARUL CONSTANŢA
METALOGLOBUS BUCUREŞTI - FOTBAL CLUB ARGEŞ
AFC UTA ARAD - LUCEAFĂRUL ORADEA
DUNĂREA CĂLĂRAȘI - CSM REȘIȚA
FC PETROLUL PLOIEȘTI - ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC - TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
RIPENSIA TIMIȘOARA - CONCORDIA CHIAJNA
SPORTUL SNAGOV - FOTBAL CLUB RAPID
FC UNIVERSITATEA CLUJ - DACO-GETICA BUCUREŞTI
CS MIOVENI - PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU

Etapa 16 (9 noiembrie 2019)

ASSCS FARUL CONSTANŢA - PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
DACO-GETICA BUCUREŞTI - CS MIOVENI
FOTBAL CLUB RAPID - FC UNIVERSITATEA CLUJ
CONCORDIA CHIAJNA - SPORTUL SNAGOV
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE - RIPENSIA TIMIȘOARA
ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA - AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
CSM REȘIȚA - FC PETROLUL PLOIEȘTI
LUCEAFĂRUL ORADEA - DUNĂREA CĂLĂRAȘI
FOTBAL CLUB ARGEŞ - AFC UTA ARAD
SCM GLORIA BUZĂU - METALOGLOBUS BUCUREŞTI

Etapa 17 (13 noiembrie 2019)

METALOGLOBUS BUCUREŞTI - ASSCS FARUL CONSTANŢA
AFC UTA ARAD - SCM GLORIA BUZĂU
DUNĂREA CĂLĂRAȘI - FOTBAL CLUB ARGEŞ
FC PETROLUL PLOIEȘTI - LUCEAFĂRUL ORADEA
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC - CSM REȘIȚA
RIPENSIA TIMIȘOARA - ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
SPORTUL SNAGOV - TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
FC UNIVERSITATEA CLUJ - CONCORDIA CHIAJNA
CS MIOVENI - FOTBAL CLUB RAPID
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU - DACO-GETICA BUCUREŞTI

Etapa 18 (16 noiembrie 2019)

ASSCS FARUL CONSTANŢA - DACO-GETICA BUCUREŞTI
FOTBAL CLUB RAPID - PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
CONCORDIA CHIAJNA - CS MIOVENI
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE - FC UNIVERSITATEA CLUJ
ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA - SPORTUL SNAGOV
CSM REȘIȚA - RIPENSIA TIMIȘOARA
LUCEAFĂRUL ORADEA - AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
FOTBAL CLUB ARGEŞ - FC PETROLUL PLOIEȘTI
SCM GLORIA BUZĂU - DUNĂREA CĂLĂRAȘI
METALOGLOBUS BUCUREŞTI - AFC UTA ARAD

Etapa 19 (23 noiembrie 2019)

AFC UTA ARAD - ASSCS FARUL CONSTANŢA
DUNĂREA CĂLĂRAȘI - METALOGLOBUS BUCUREŞTI
FC PETROLUL PLOIEȘTI - SCM GLORIA BUZĂU
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC - FOTBAL CLUB ARGEŞ
RIPENSIA TIMIȘOARA - LUCEAFĂRUL ORADEA
SPORTUL SNAGOV - CSM REȘIȚA
FC UNIVERSITATEA CLUJ - ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
CS MIOVENI - TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU - CONCORDIA CHIAJNA
DACO-GETICA BUCUREŞTI - FOTBAL CLUB RAPID

9 sezoaneau trecut de când Bucureștiul n-a mai avut 3 echipe la startul Ligii 2

Iată calendarul campionatului Ligii 2, ediţia 2019-2020:

TURUL CAMPIONATULUI

Etapa 1 - 03 august 2019
Etapa a 2-a - 10 august 2019
Etapa a 3-a - 17 august 2019
Etapa a 4-a - 24 august 2019
Etapa a 5-a - 31 august 2019
Etapa a 6-a - 07 septembrie 2019
Etapa a 7-a - 14 septembrie 2019
Etapa a 8-a - 21 septembrie 2019
Etapa a 9-a - 28 septembrie 2019
Etapa a 10-a - 05 octombrie 2019
Etapa a 11-a - 12 octombrie 2019
Etapa a 12-a - 16 octombrie 2019 (intermediară)
Etapa a 13-a - 19 octombrie 2019
Etapa a 14-a - 26 octombrie 2019
Etapa a 15-a - 02 noiembrie 2019
Etapa a 16-a - 09 noiembrie 2019
Etapa a 17-a - 13 noiembrie 2019 (intermediară)
Etapa a 18-a - 16 noiembrie 2019
Etapa a 19-a - 23 noiembrie 2019

RETURUL CAMPIONATULUI

Etapa a 20-a - 30 noiembrie 2019
Etapa a 21-a - 07 decembrie 2019
Etapa a 22-a - 22 februarie 2020
Etapa a 23-a - 29 februarie 2020
Etapa a 24-a - 07 martie 2020
Etapa a 25-a - 14 martie 2020
Etapa a 26-a - 21 martie 2020
Etapa a 27-a - 29 martie 2020
Etapa a 28-a - 04 aprilie 2020
Etapa a 29-a - 08 aprilie 2020 (intermediară)
Etapa a 30-a - 11 aprilie 2020
Etapa a 31-a - 17 aprilie 2020
Etapa a 32-a - 25 aprilie 2020
Etapa a 33-a - 02 mai 2020
Etapa a 34-a - 09 mai 2020
Etapa a 35-a - 13 mai 2020 (intermediară)
Etapa a 36-a - 16 mai 2020
Etapa a 37-a - 23 mai 2020
Etapa a 38-a - 30 mai 2020

Vezi și:

Ultrașii din PCH, răspuns-manifest, în 8 puncte, pentru Ionuț Negoiță: „Vei avea acum ocazia să ne vezi mai implicați ca niciodată!”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Playtech: Declarația cu care Anamaria Prodan îl va ÎNFURIA pe Reghecampf. Impresara a dat cărțile pe față


Comentarii (13)
ucluj2011
ucluj2011  •  18 Iulie 2019, 13:29
Postat de Răzvan Aldea pe 17 Iulie 2019, 18:07

Unde, în Regie ?

Stadionul din Regie are 12.000 de locuri și sunt SIGUR că va fi (foarte) NEâncăpător!!!

2156553764473274
Răzvan Aldea  •  17 Iulie 2019, 18:08

Haide „U” ! Vrem promovarea în acest sezon, și să spălăm eșecul din barajul cu Sibiu.

2156553764473274
Răzvan Aldea  •  17 Iulie 2019, 18:07
Postat de legendavisinie pe 17 Iulie 2019, 14:25

Va fi cel mai spectaculos campionat din istoria ligii a 2-a. La meciul cu Farul, din prima etapă, vor veni 10.000 de suporteri.

Unde, în Regie ?

Vezi toate comentariile (13)
Comentează