FOTBAL  »  LIGA 2  »  RAPID - DUNĂREA CĂLĂRAȘI

FOTO + VIDEO Le-a scos mingea din poartă! Eroare gravă de arbitraj în Rapid - Dunărea Călărași

Cristi Bud a protestat după anularea golului // foto: captură @ Telekom Sport +2   FOTO
Cristi Bud a protestat după anularea golului // foto: captură @ Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat duminica, 11 aprilie 2021 19:51 / Actualizat duminica, 11 aprilie 2021 20:24

Dunărea Călărași a fost victima unei uriașe erori de arbitraj în prima repriză a meciului cu Rapid, scor 2-1 la pauză pentru alb-vișinii.

În minutul 32, la 2-0 pentru Rapid, Cristi Bud a trimis mingea în poarta alb-vișiniilor, dar „centralul” Andrei Moroiță a anulat reușita după ce asistentul de pe partea dreaptă, Adrian Vornicu, a ridicat fanionul, semnalizând o presupusă poziție de ofsaid.