Alte știri din fotbal
Conducerea Rapidului a anunțat bugetul pentru sezonul următor: „Din punct de vedere financiar, nu este corect”
0
Un nou transfer-promisiune pentru Dinamo
0
Ioan Ovidiu Sabău a debutat la Farul » Cum s-a terminat primul amical al verii
0
Andrei Nicolescu a anunțat plecarea titularului din sezonul trecut
3
Știri din fotbal internațional
Fabulos ce a reușit Lionel Messi chiar sub ochii lui Istvan Kovacs
0
Chin cu Panama, dar Thomas Tuchel e sigur: „ Cu atât vom fi mai mari”
0
Programul meciurilor de la Campionatul Mondial de Fotbal 2026 în săptămâna 28 iunie - 5 iulie
0
Știm cum arată tabloul complet al 16-imilor de finală de la Campionatul Mondial » Am putea avea două „șocuri” în optimi
0
Lifestyle
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
1
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
20
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
1
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Cum e viața de student în străinătate: de la cursuri aplicate la chirii de ...
Libertatea
Val de imagini false după cutremurele din Venezuela. Cum au fost induși în ...
Adevărul
Aventurile în Zimbabwe ale fostului dinamovist: „Am nimerit la o bancă ...
GSP SPECIAL
Cătălin Cherecheș, eliberat condiționat din complezența unei judecătoare, ...
Libertatea
Ce simplu pare așa. Păi și cine să fie privatul ăla? E despre pușcărie in treaba asta. Oricine are dreptul să investească la Steaua dacă vrea, chiar și eu. Echipa armatei este un bun al statului român, nu a generalior și nu poate fi dată asa după cum vrea unul sau altul că te duci pe salon cu Oprescu sau Rudel Obreja...
bah ce treaba are privatul cu sportul ????????????? *** cu federatia voastra , ati pus fotbalul romanes pe butuci !!!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
cum poate un club infiintat acum 5 ani sa aiba 21 de titluri?? o afirmatie complet abracadabranta. exista oameni care pot sa creada asa o bazaconie? v-a luat talpan mintile la toti?
deci ca un corolar pentru toti batalii gigisti - urmati cu cea mai mare incredere acest exemplu demn de copiat pentru nivelul vostru https://www.gsp.ro/gsp-special/investigatie/exclusiv-dna-este-acum-la-spitalul-obregia-dupa-investigatia-gsp-506263.html
Neața! Ești d.o.b.i t.o.c !!!
Da, Steaua+Talpan este a MapN, este de Stat.Dar cluburile patronate de primarii, CJ+uri ce sint?
In concluzie! FRF= MAFIE BURLANEASCA!
Ca sa concluzionam ceea ce spune Burleanu, cele doua variante se rezuma la: 1) Modificarea Legii Sportului: se poate incerca prin OUG, insa va fi atacata imediat la CCR si va fi declarata instant neconstitutionala (si e limpede de ce); se poate face prin Parlament, cu majoritate de voturi, insa e putin probabil ca partidele de guvernamant sa riste in viitoarea campanie electorala pierderea a catorva milioane de voturi (pentru ca da, cam atat numara suporterii stelisti din tara si din diaspora - si nu ma refer aici la talpanisti). 2) In varianta a doua, in primul rand trebuie data o HG prin care sectia de fotbal a CSA Talpan sa fie desprinsa de clubul de stat si oferita spre privatizare, in formula unei Asociatii non profit, cu actionariat majoritar al Armatei, adica EXACT ceea ce a fost AFC Steaua Bucuresti condusa de Paunescu in 1998. In al doilea rand, ar trebui sa gaseasca astia si prostul de serviciu care ar mai pune botul la asa ceva, de vreme ce stie toata lumea ce s-a ales si ce s-a intamplat in precedenta experienta de felul asta. In concluzie: END OF STORY! Sau, ca sa-l parafrazez pe Caragiale: "din aceasta dilema nu puteti iesi! am zis!" :)))
.., mai asteapta putin si CU Siguranta se vor schimba multe!!de exemplu marca notorie si palmaresul...!!!
Las’o mai ușor cu le ția de gramatică, cazarmist de Liga II, că ești mai agramat ca el!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.