FOTBAL  »  LIGA 2  »  ETAPA #5

LIGA 2 » S-a terminat ultimul meci al zilei din etapa #5! Rezultatele + clasamentul actualizat

Metaloglobus - U Cluj, meciul zilei din Liga 2, s-a încheiat la egalitate, scor 0-0 +19   FOTO

Articol de GSP - Publicat marti, 29 septembrie 2020 17:00 / Actualizat marti, 29 septembrie 2020 20:59

FC U Craiova 1948 a învins-o pe CSM Slatina, scor 2-1, în epilogul etapei #5 din Liga 2. Alb-albaștrii rămân neînvinși în noul sezon și urcă pe primul loc.

• Viitorul Tg. Jiu stă în această etapă

FCU Craiova 1948 – CSM Slatina 2-1

Vezi AICI programul etapei #5 din Liga 2

Turris – Chiajna a fost cel mai dramatic meci al etapei. Gazdele au făcut 2-1 în minutul 83, dar au fost egalate după 6 minute. La ultima fază, în minutul 90+4, echipa lui Lincar a marcat golul victoriei. Și Aerostar Bacău a întors spectaculos meciul cu Csikszereda. Echipa din Miercurea Ciuc a avut 2-0 la pauză, dar moldovenii au marcat de trei ori, în minutele 55, 74 și 77.

La Ploiești, Petrolul a fost echipa mai periculoasă în prima repriză. Jucătorii lui Moldovan nu au reușit însă să marcheze, iar în actul secund Dunărea a reușit să întoarcă jocul în favoarea sa. Gruparea din Călărași a obținut toate cele 3 puncte după golul lui Ciucur din minutul 84. Prahovenii evoluau în „10” din minutul 75, când Manolache a fost trimis la cabine, după ce a primit două „galbene”.

Clasament Liga 2:

MECIURI ÎNCHEIATE:

Metaloglobus – U Cluj 0-0

Metaloglobus: Gavrilaș – Iul. Ciubotaru, D. Lung, Caramalău, Al. Coman, Mino Sota, Andr. Lungu, Ciocâlteu, Gab. Matache, Cl. Herea, Ov. Herea
Antrenor: Gabriel Manu

U Cluj: Muțiu – Inacio Miguel, Luchin, Telcean, Neciu – I. Filip, Bg. Barbu – Meșter, Golan, Nic. Pîrvulescu – Gavra
Antrenor: Costel Enache

Petrolul - Dunărea Călărași 0-1

+15 FOTO

Petrolul: Avram – Mendoza, Meijers, Manolache, Țicu (72 Poelmans) – Lax – Bratu, Ekollo (72 Matiș), Roige (cpt) (58 Saim Tudor), Vajushi – Buhăescu (64 Salifu)
Antrenor: Viorel Moldovan

Dunărea Călărași: Krell – Varela (46 Tudoran), Șandru (cpt), Wiktorski, Sălceanu – Sîrbu, Ciucur, Cârstocea, Djuric – Bud (63 Calu), Bedea (11 Alcolatse, 83 Zaluschi)

Unirea Slobozia - Farul a fost amânat

Meciul dintre Unirea Slobozia și Farul a fost amânat după ce au fost depistate cazuri de coronavirus la echipa patronată de Ciprian Marica. „Din cauza depistării de cazuri Covid 19 în cadrul efectivului de la Farul Constanța, meciul ,cu echipa noastră Unirea Slobozia, din etapa a 5 a din sezonul 2020-2021 Liga 2, a fost amânat!”, a fost comunicatul clubului gazdă.