LIGA 2    •   LIGA B

S-a stabilit! Cu cine joacă Rapid şi Universitatea Craiova în Liga a doua » Play-off pentru promovare!

Articol de — Miercuri, 14 August 2013

În Comitetul Executiv de astăzi s-a hotărît să fie două serii de cîte 13, respectiv 12 echipe în Liga a doua. De asemenea, se va juca şi play-off pentru a afla promovatele în primul eşalon

La sfîrşitul sezonului se va organiza un play-off între primele 6 clasate, urmînd să promoveze cîte 2 echipe din fiecare serie. Celelalte 6 vor intra în play-out: locul 13 din seria B1 va retrograda direct, echipele de pe poziţiile 10-12 în urma play-out-ului.

Cinci echipe nu s-au înscris pentru acest sezon din Liga a doua: FC Argeş, CS Otopeni, Delta Tulcea, CS Severin, Luceafărul Oradea, iar aseară, deşi retrogradată, Chindia Tîrgovişte a anunţat că nu se mai înscrie în liga secundă, ci va juca în a treia dvizie. 

Seria B1:

Rapid, CSMS Iaşi, CF Brăila, FC Clinceni, Unirea Slobozia, Dunărea Galaţi, Sportul Studenţesc, Rapid Suceava, Farul Constanţa, SC Bacău, Gloria Buzău, ACS Berceni, Unirea Tărlungeni

Seria B2:

Gloria Bistriţa, CSM Rîmnicu Vîlcea, Universitatea Craiova, CS U Craiova, UTA, ASA Tg. Mureş, CSM Reşiţa, FC Bihor, CS Mioveni, ALRO Slatina, Minerul Motru, Olimpia Satu Mare

Echipele care vor juca în Liga a III-a

Seria I: Aerostar Bacău, Bucovina Pojorîta, Bucovina Rădăuţi, Ceahlăul II, Cetatea Tg. Neamţ, CSM Moineşti, CSM Paşcani, FCM Bacău, FCM Dorohoi, Petrotub Roman, Sporting Lieşti

Seria II: Callatis Mangalia, Conpet Cireşu, CS Afumaţi, CS Ştefăneşti, Dunărea Călăraşi, FC Voluntari, Gloria Popeşti Leordeni, Oţelul II Galaţi, Progresul Cernica, Rapid Feteşti, Viitorul Axintele

Seria III: Apă Craiova, Concordia II Chiajna, CS Baloteşti, CS Tunari, CS Vişina Nouă, Dinamo II, FC Balş, FC Podari, Inter Clinceni, Juventus Bucureşti, Metaloglobus Bucureşti, Viitorul Domneşti

Seria IV: AFCM Reşiţa, Autocatania Caransebeş, FC Avrig, FC Hunedoara, Jiul Rovinari, Millenium Giarmata, Minerul Mătăsari, Muncitorul Reşiţa, Nova Mama Mia Becicherecu Mic, Pandurii II Tg. Jiu, Ştiinţa Turceni, Vulturii Lugoj

Seria V: CS Oşorhei, CSO Cugir, CS Ineu, FCM Universitar Baia Mare, FC Zalău, FCM Baia Mare, Naţional Sebiş, Sănătatea Cluj, Seso C. Turzii, Şoimii Pîncota, Unirea Dej, Unirea Jucu

Seria VI: ACSM Cîmpina, Atletic Bradu, Avîntul Reghin, Conpet Ploieşti, Civitas Făgăraş, Chindia Tîrgovişte, FC Păpăuţi, FC Zagon, FCM Tîrgovişte, Fortuna Brazi, SCM Argeşul Piteşti, Urban Titu

Schimbări de denumire: ACS Buftea a devenit FC Clinceni, Damila Măciuca - CSM Rm. Vîlcea, CSM Rm. Vîlcea - FCM Reşiţa, FCM Tg. Mureş - ASA Tg. Mureş.

Comentarii (132)

precimax  •  26 August 2013, 13:43

Ar putea fiiii Liga I - seria II: Rapid Bucuresti,Sportul Studentesc,Juventus Bucuresti Gloria Buzau,CSM Iasi,Farul Constanta,SC Bacau CS Mioveni,Universitatea Craiova,Gloria Bistrita FC Bihor Oradea,UT Arad,Olimpia Satu Mare FC Olt Slatina,CSM Ramnicu Valcea,ASA Tirgu Mures CSM Resita,CS Mioveni... EuroNews No Comment !!!

ipsilante  •  25 August 2013, 21:31

Ba' ziaristii lui peste, partizani cu "mititelu"! Este vorba de C.S.Universitatea Craiova si de F.C.U.Craiova! Uitati-va in hirtii, in documente si apoi scrieti aici, pentru ca MANIPULATI! Induceti lumea in EROARE! Stiu ca o faceti INTENTIONAT! Dar etica de ziarist unde ati last-o? Ori nu mai conteaza, cind e vorba de INTERESE... Sa va fie rusine!

savoss  •  18 August 2013, 11:14
Postat de lexu88 pe 18 August 2013, 07:18

FORZA CSU!

Ca pr ostu', te-ai mai trezit si la 7 dimineata ca sa scrii asta.... Sau poate o faceai la biroul din centru, dimineata la serviciu... RETINETI, TOTI CEI CARE ACUM V-ATI DAT CU DUSMANUL, O ECHIPA ESTE TINUTA IN VIATA DE SUPORTERI, MAI PRESUS DE BANI, ACEST "CSU FRF" NU VA STA PE "PIATA" MAI MULT DE UN AN, PENTRU CA NIMENI NU BAGA BANI INTR-O ECHIPA FARA SUPORTERI. AT OMIS SA VA GANDITI LA ASTA. ADEVARATII SUPORTERI AI STIINTEI VOR TINE CU ECHIPA ASTA SI "LA JUDET" SI NU VOR PLECA DUPA O ECHIPA NOU CREATA, CHIAR DACA EA VA JUCA IN LIGA CAMPIONILOR!

Vezi toate comentariile (132)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
09:00 Tenis, WTA

Turneul din Dubai

Digi 2
12:00 Tenis, WTA

Turneul din Budapesta

Digi 4
17:00 Fotbal, UEFA Youth League

Hertha - PSG

Digi 3
19:00 Fotbal, UEFA Youth League

Chelsea - AS Monaco

Digi 3
22:00 Fotbal, Liga Campionilor

Liverpool - Bayern Munchen

Digi 1, Telekom 1, Look
22:00 Fotbal, Liga Campionilor

Lyon - Barcelona

Digi 2, Telekom 2
Program TV complet

Liga 1

  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 24 13 9 2 37 - 16 48
2 CSU Craiova 24 13 6 5 40 - 19 45
3 FCSB 24 13 6 5 44 - 25 45
4 Astra Giurgiu 24 9 9 6 33 - 22 36
5 Sepsi OSK 24 10 6 8 32 - 24 36
6 FC Botoșani 24 9 8 7 30 - 31 35
7 Viitorul 24 10 4 10 25 - 27 34
8 Poli Iași 24 10 4 10 28 - 35 34
9 Hermannstadt 24 8 5 11 23 - 27 29
10 Gaz Metan 24 7 8 9 24 - 31 29
11 Dinamo 24 7 7 10 27 - 36 28
12 Călărași 24 4 10 10 16 - 25 22
13 Chiajna 24 4 6 14 17 - 40 18
14 FC Voluntari 24 3 8 13 25 - 43 17
Vi 22.02.19
20:00
Sepsi OSK
-
Viitorul
-
Sa 23.02.19
17:00
Astra Giurgiu
-
Hermannstadt
-
Sa 23.02.19
20:00
Poli Iași
-
CFR Cluj
-
Du 24.02.19
14:00
Călărași
-
Dinamo
-
Du 24.02.19
17:00
FC Botoșani
-
Gaz Metan
-
Du 24.02.19
20:00
FCSB
-
CSU Craiova
-
Lu 25.02.19
20:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Liga 1 LIVE: www.gsp.ro și www.facebook.com/GazetaSporturilor/ Toate meciurile sunt transmise de Telekom Sport, DigiSport și LookTV