LIGA 2    •   REZULTATE

S-a terminat etapa a 10-a din Liga a 2-a » Liderul Sportul Snagov, pas greșit în deplasare + toate rezultatele zilei

Sambata, 06 Octombrie

Azi s-au disputat șase meciuri din etapa a 10-a a Ligii a 2-a.

Liderul Sportul Snagov s-a încurcat în deplasare, remizând cu Luceafărul Oradea, locul 17, 1-1. Chindia Târgoviște a urcat pe locul 4, după 4-2 cu Ripensia, în timp ce Energeticianul a obținut cea mai clară victorie a zilei, 4-0 cu Unirea Brăila.

Farul a pierdut în deplasare, 0-1 cu ASU Poli Timișoara, și continuă forma slabă din ultimele etape: 4 înfrângeri în ultimele 5 meciuri.

Luceafărul Oradea - Sportul Snagov 1-1 (Pop 28'/ Dănălache 78')
Aerostar Bacău - CS Mioveni 0-3  (Popescu 35', Coșereanu 43', Stoica 59')
Energeticianul - Unirea Brăila 4-0 (Neacșa 13', Tomozei 68', Ionică 81', Cioiu 85')
Chindia Târgoviște - Ripensia 4-2 (Șerban 1', Neguț 53', Mihai 61', Stoica 84' / Cluci 4', Toma 67')
Metaloglobus - ACS Poli Timișoara 1-0 (Ghenovici 71')
ASU Poli Timișoara - Farul 1-0 (Coadă 9')

meciuri din etapa a 10-a jucate anterior:

FC Argeș - Petrolul 3-0 (Buhăescu, Năstăsie 48, V. Gheorghe')
CS Balotești - Academica Clinceni 1-3 (V. Mihai/ Dobrescu, Răuță, Vl. Mihalcea)
Pandurii - UTA Arad 1-2 (D. Pârvulescu/ Cubleșan, Oprea)

  • Duminică se va disputa ultimul meci al etapei, U Cluj - Daco-Getica, de la ora 12:00

Clasament

Comentarii (3)

torque07  •  06 Octombrie 2018, 19:21

Cate echipe cu istorie in Liga a 2a

 •  06 Octombrie 2018, 17:42
Postat de pe 06 Octombrie 2018, 16:17

Hai cu Snagovul si Clinceniul in liga lui Burleanu .... Stau beat o luna daca promoveaza aceste sate :))))

daca ar putea promova si balotestiu ar fi de coma alcoolica :))))

 •  06 Octombrie 2018, 16:17

Hai cu Snagovul si Clinceniul in liga lui Burleanu .... Stau beat o luna daca promoveaza aceste sate :))))

Vezi toate comentariile (3)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
17:30 Fotbal, Liga 1

Sepsi Sf. Gheorghe - FC Botoșani

Digi 1, Telekom 1, Look
18:00 Baschet M

U-BT Cluj-Napoca - CS SCM Timișoara

Digi 4
19:45 Baschet M

BCMU Pitești - BC CSU Sibiu

Digi 4
20:00 Fotbal, Liga 1

FCSB - Viitorul

Digi 1, Telekom 1, Look Sport
20:00 Fotbal, Liga 1

CSU Craiova - FC Voluntari

Digi 2, Telekom 2, Look
22:00 Fotbal, La Liga

Athletic Bilbao - Girona

Digi 2
Program TV complet

Liga 1

Sa 08.12.18
17:00
Hermannstadt
Petrescu 32
1
Dinamo
Hanca 10
1
Sa 08.12.18
20:00
CFR Cluj
Omrani 43, Omrani 88
2
Gaz Metan
Fernandes 13, Ivanov 31
2
Du 09.12.18
14:00
Poli Iași
Platini 34
1
Călărași
0
Du 09.12.18
17:00
Astra Giurgiu
Begue 49, Alibec 76, Llullaku 88
3
Chiajna
Leca 73
1
Lu 10.12.18
17:30
Sepsi OSK
0
FC Botoșani
Golofca 33
1
Lu 10.12.18
20:00
FCSB
-
Viitorul
-
Lu 10.12.18
20:00
CSU Craiova
-
FC Voluntari
-
Liga 1 LIVE: www.gsp.ro și www.facebook.com/GazetaSporturilor/ Toate meciurile sunt transmise de Telekom Sport, DigiSport și LookTV