FOTBAL  »  LIGA 2  »  CRAIOVA - TIMIȘOARA 1-0

FOTO Ca MM și Reghe! :D Trică & Bornescu, bucurie dezlănțuită în tribunele arenei „Ion Oblemenco”

Eugen Trică și Mircea Bornescu, antrenorul și președintele celor de la FC U Craiova 1948, s-au dezlănțuit la golul victoriei din partida cu ASU Poli Timișoara, scor 1-0.

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 aprilie 2021 20:41 / Actualizat sambata, 10 aprilie 2021 20:58

FC U Craiova a obținut prima victorie din play-off-ul ligii secunde. William Baeten a marcat singurul gol al meciului cu ASU Poli, după o execuție magistrală din afara careului, care s-a oprit în vinclul porții apărate de Otto Hindrich. Eugen Trică, suspendat, a urmărit partida din tribunele arenei „Ion Oblemenco”, iar la gol s-a aruncat în brațele lui Bornescu.

Eugen Trică, nemulțumit de jocul lui FC U Craiova

„În prima repriză am jucat slab și în a doua ne-am revenit. Nu vreau să mai văd niciodată așa ceva la echipa mea. Am vorbit și acum cu ei în vestiar și nu mai vreau să se întâmple ca un joc să se desfășoare ca în prima repriză. Ca model, trebuie să ia jocul din a doua repriză.

Fotbalul de azi se joacă în viteză. În prima repriză am jucat cu frâna de mână trasă. Exact cum spuneam, toate echipele luptă. Fiecare jucător luptă pentru fiecare metru de teren. A doua repriză am avut ocazii bune, am schimbat ritmul și asta vreau să văd din primul minut”, a declarat Eugen Trică la LookSport+.

Ca Mihai Stoica și Laurențiu Reghecampf :D

În 2013, la un meci Astra - Steaua 1-1, Laurențiu Reghecampf și Mihai Stoica s-au sărutat prin gard, bucuroși de rezultatul obținut:

Ca MM și Reghe! :D Trică & Bornescu,  bucurie dezlănțuită în tribunele arenei „Ion Oblemenco”