Alte știri din fotbal
Trebuia să fie urmașul lui Hagi, dar a jucat 7 ani cu genunchii distruși: „Abia mai merg!” + Condiția pusă de Valentin Ceaușescu la Steaua și discuția ireală cu Lucescu: „Dă-ți pantalonii jos!”
0
Bogdan Andone a dezvăluit că s-au purtat consultări la nivel înalt pentru noul transfer al celor de la FC Argeș: „Am vorbit cu Man și Mihăilă”
0
Ioan Ovidiu Sabău are ambiții mari: „Eu la asta mă gândesc!”
0
Victor Dican a explicat ce a gândit în momentul tensionat din FC Argeș - Farul
0
Știri din fotbal internațional
Notele lui Drăgușin la debutul oficial la Fiorentina » „E o garanție pentru Grosso. De aceea a și fost transferat!”
0
Andrei Borza, debut cu o mare surpriză în Turcia! A încurcat-o pe Galatasaray
0
Debut perfect pentru Drăgușin! Pasă de gol și calificare la pas pentru Fiorentina în Cupa Italiei
0
Jucătorul dat „dispărut” de suporterii lui Dinamo a semnat în Italia
0
Lifestyle
Vestea momentului la Timișoara: Guvernul a deblocat construirea noului stadion „Dan Păltinişanu” » Când va fi gata
6
Cristiano și Georgina au semnat contractul prenupțial » Detalii noi de la cea mai discretă nuntă a anului
0
Aryna Sabalenka a pozat pentru Time, pe tocuri și în costum de baie, pe un teren de baschet
6
După Tulcea, o nouă sală polivalentă ultramodernă e 99,99% gata în România » IMAGINI + marea problemă
7
Cum a ajuns România să exporte 1.000 MW de energie chiar și cu reactoarele ...
Libertatea
Coșmar într-un avion Ryanair. Pasagerii ar fi leșinat și vomitat din cauza ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
Procurorul adus în tricou rupt la instanță și proba vitală „uitată” de ...
Libertatea
Nu mai exista printre echipele de fotbal europene, adică pe site UEFA. Acolo în schimb câștigătoarea Cupei Campionilor Europeni în 1986 este FCSB.
Si mie imi pari un pic penibil ... fiindca uiti ca Steaua s-a CALIFICAT in finala jucind 8 meciuri - nu a aterizat direct la 11m... si uiti ca a jucat practic la spanioli acasa si ca echipa nu avea experienta, etc ...
Tu citești sau nu înțelegi ce citesti?
Steaua
Ce nu înțeleg cei ce vor steaua armatei în superliga,este faptul ca au apus vremurile acelea din comunism,armata are nevoie de profesioniști ca de aia au privilegii și avantaje,nu de fotbaliști de mana doua plătiți regește din bugetul tarii.... Stop fabricilor de pensionari speciali de la dinamo/politie și steaua/armata!!!!
Nu este vorba de meci în sine, ci de faptul ca se sarbatoresc aceste evenimente an de an. Mai trec câteva luni si o sa sarbatorim ca "generatia de aur" ne-a scos pe trotuar. Penibil. Asta demonstreaza cât este de sarac fotbalul românesc, dar si ambitiile, aspiratiile.
Steaua
Ok si atunci de ce echipa care tocmai a castigat titlul nu se numeste Steaua? Nu exista cuvantul asta in niciun act oficial al acestei echipe. Este FCSB. Nu este nici macar un cuvant pe care sa il gasesti in DEX. Sunt 4 litere. De ce? Daca era Steaua, nu se numea Steaua? De ce este Fotbal Club FCSB si nu Steaua? Daca e totul atat de simplu si transparent, de ce este doar un nume format din 4 litere si de ce exista in liga a doua o echipa care, spre deosebire de Fotbal ub FCSB, chiar are in componenta numelui, "Steaua" si a fost declarata de catre instantele din tara de care apartine, ca fiind continuatoarea echipei din 1986. De ce? Adica legile si hotararile din Romania sunt dupa bunul plac? Tu de ce nu faci infractiuni in Romania care in Noua Caledonie sau Togo sunt pedepsite mai bland? Si le spui ca asa zice legea in Togo. Ca asa zice si UEFA, ca FC FCSB e Steaua Bucuresti. Nu conteaza parerea celor din Romania, dobermanul traieste langa sediul Uefa, el respecta legile alea, nu ale tarii de care apartine echipa pe care o sustine.
„Clubul Steaua a organizat pentru această seară, la Cercul Militar, o masă festivă privată”...deci masă privată la Cercul Militar, invitat fiind și fiul dictatorului Ceaușescu, asta ca să înțelegem în ce fel de țară trăim...ca și cum Rusia, Belarus sau Coreea de Nord ar fi în UE și NATO
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.