FOTBAL  »  LIGA 2  »  ACADEMIA RAPID - VENUS BUCUREȘTI 26-1

VIDEO + FOTO Meci incredibil în Giulești » Academia Rapid a dat 26 de goluri în meciul cu Venus București

Foto: Alin Grigore +4   FOTO
Foto: Alin Grigore

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 noiembrie 2017 21:37

Academia Rapid a învins pe teren propriu formația Venus București cu un scor incredibil de 26-1, în runda a 14-a din Liga 4. 

Giuleștenii au marcat aproape la fiecare fază de atac, iar remarcații meciului au fost Daniel Niculae, cu șase goluri și Goge, cu nouă reușite. Arbitrul a fluierat finalul partidei cu un minut înainte de sfârșitul timpului regulamentar.

Rapidiștii revin astfel pe primul loc, la trei puncte în fața Stelei, care a câștigat cu Metaloglobus 2, scor 4-0. Roș-albaștrii au însă un meci mai puțin disputat. 

Adversara Academiei Rapid rămâne pe ultimul loc, fără vreun punct acumulat după primele 13 meciuri jucate și a ajuns la 115 goluri primite. 

Academia Rapid - Venus București 26-1
Au marcat:
Iacob '9, '14, '53, D. Nicuale '15, '20, '52, '57, '60, '61, Bărbălău '17, Goge '27, '36, '40, '42, '50, '57, '67, '70, '71, Boian '62, Dumitru '63, Bădiță '76, '83, Pancu '79, '81, Burcea '82 / Florea '85

Academia Rapid: Ignat - Boian, Iacob, Bratu, Stancu - Olariu, Mitea, Goge - Duriță - Niculae, Bărbălău
Antrenor: Constantin Schumacher

Venus București: Toma - Mitrică, Iordan, Trandafir, Marin - Constantinescu, Florea, Dițu, Gaciu - Roman, Gheorghe
Antrenor: Alexandru Robert Văidean

 

Telekom Sport LIVE

ACUM, Rapid - Venus în direct la Telekom Sport 3 Ce a făcut CSA Steaua în această etapă --> http://bit.ly/2itza3t

Posted by Telekom Sport Romania on Saturday, 18 November 2017
 

Telekom Sport LIVE

ACUM, repriza a 2-a din Academia Rapid - Venus Cine sunt cei doi jucători de Liga 1 care vor semna cu Academia Rapid în iarnă --> http://bit.ly/2lR0sVq

Posted by Telekom Sport Romania on Saturday, 18 November 2017

 

Citește și:
Tragedie! Fotbalistul a murit pe loc, după ce a fost lovit de fulger
Campionate
Tragedie! Fotbalistul a murit pe loc, după ce a fost lovit de fulger
Cum a ajuns să arate stadionul fostei campioane a României, pe care au jucat mari echipe ale Europei » Dinamo și FCSB au jucat „acasă” aici!
Special
Cum a ajuns să arate stadionul fostei campioane a României, pe care au jucat mari echipe ale Europei » Dinamo și FCSB au jucat „acasă” aici!
Noul atacant al Rapidului a ajuns la București! Pancu e încântat: „Foarte bun, o să vezi!”
Superliga
Noul atacant al Rapidului a ajuns la București! Pancu e încântat: „Foarte bun, o să vezi!”
Viitoarea mireasă a fotbalistului de la FCSB a dat o fugă la Paris: „Cele mai frumoase rochii! Și am băut Pornstar Martini”
Superliga
Viitoarea mireasă a fotbalistului de la FCSB a dat o fugă la Paris: „Cele mai frumoase rochii! Și am băut Pornstar Martini”
Schimbarea cărții de identitate. Până când mai puteți folosi buletinul vechi
Profit.ro
Schimbarea cărții de identitate. Până când mai puteți folosi buletinul vechi
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Omul din umbră din echipa „Zeiței de la Montreal”: „Nota 10? Meritul Nadiei 80%. Eu – 1%!” + De ce nu vorbește Comăneci despre barbariile lui Karolyi

Dinamo își schimbă din nou sigla!


Comentarii (82)
indolentu
indolentu  •  18 Noiembrie 2017, 22:47
Postat de randoom.__ pe 18 Noiembrie 2017, 22:53

exsite 3 echipe rapid. toate 3 sunt clone si nu exista nicio echipa adevarata rapid bucuresti. simplu.

iar iesti prost wtfwtfwtf?ce iemblema aveau pe tricou aia de la rapid?nu cumva aia cu care jucau pancu si nicolaie si cind iera moldoveanu ala cu apa plata de v au batut in ghencia?voi ce mamaliga iecsplodata in n directii aveti ca iemblema?

indolentu
indolentu  •  18 Noiembrie 2017, 21:58
Postat de catalynn2 pe 18 Noiembrie 2017, 22:02

Poate ne explica randoom cum se face ca site-ul fcsb se numește inca fcsteaua :-)))) Instanța a fost clară, dar e OK, de abia mai bate un cui in coșciugul fcsbist Talpan purtând demonstra iar reaua credința si de ce acești indivizi certați cu legea si Justitia trebuie sa plătească depasgubiri :-))))

iti iecsplica imediat cataline cu wtf wtf wtf cvadruple cvintuple si secstuple istorice iar la final o baga p aia cu campioana lumii iesti ce nu intelegi? :)))

legendavisinie
legendavisinie  •  18 Noiembrie 2017, 21:51
Postat de gigi_becali_4 pe 18 Noiembrie 2017, 21:49

Bah eu vorbesc serios ! Sunt curios marea parte a Rapidistilor pe cine considera adevaratul Rapid ! Fara caterinca

Poate nu știai, recent, la un meci (televizat) din liga a 4-a au fost 12.000 de spectatori, stadionul arhiplin.

Vezi toate comentariile (82)
Comentează