LIGA 2    •   PETROLUL

VIDEO Petrolul s-a reunit astăzi pe stadionul "Ilie Oană" » Nume interesante prezente la reunire

Articol de — Marti, 08 Ianuarie

Petrolul Ploiești, locul 3 în liga secundă, s-a reunit astăzi pe arena "Ilie Oană", sub comanda tehnicianului Mugur Cornățeanu. 

"Găzarii" au fost întâmpinați pe stadion și de aproximativ 100 de suporteri, care au aprins torțe și au scandat în permanență numele favoriților. 

Petrolul a bifat și câteva transferuri interesante, prezente azi la reunire. Este vorba despre goalkeeper-ul de 20 de ani Ianoș Brînză, venit de la FC Botoșani, dar și despre fundașul Florin Borța, de la CS U Craiova, și atacantul Robert Moldoveanu, de la Dinamo. 

 

Reunire Petrolul pentru promovare L1 2019

Publicată de Gazeta Sporturilor pe Marţi, 8 ianuarie 2019

Lotul prezent la reunire:

Portari: Mirel Bolboașă, Arpad Tordai, Ianos Brînză
Fundași: Alexandru Țigănașu, Lucian Cazan, Mihai Velisar, Sebastian Ghinga, Alberto Olaru, Valentin Țicu, Florin Plămadă, Andrei Rus, Florin Borța
Mijlocași: Laurențiu Marinescu, Nini Popescu, Saim Tudor, Marius Chindriș, Cătălin Ștefănescu, Claudiu Herea, Robert Grecu, Chrysovalantis Kozoronis 
Atacanți: Sergiu Arnăutu, Robert Moldoveanu

La reunire au fost prezenți și cinci jucători din propria pepinieră: Mario Bratu, 16 ani, Mihai Constantinescu, 16 ani, Daniel Enache, 16 ani, Fabian Sotir, 16 ani, și Alexandru Radu, 15 ani. 

Vezi și: Petrolul Ploiești vrea să transfere noua senzație din Liga 2 » Piedica din calea mutării

Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
01:30 Baschet, NBA

Toronto - Oklahoma

Telekom 1
10:30 Patinaj Artistic

CM: Saitama

Eurosport 2
13:00 Fotbal, Liga 2

Academica Clinceni - UTA Arad

Digi 1, Look Sport
15:30 Fotbal, Liga 3

Rapid - FCSB II

Digi 1
15:30 Volei M

Volei Municipal Zalău - Steaua

Digi 3
17:00 Tenis, WTA&ATP

Turneul din Miami

Digi 2, Digi 4, Telekom 3
18:00 Handbal M

HC Dobrogea Sud Constanța - Holstebro

Digi 3, Telekom 2
19:00 Fotbal, Preliminarii EURO 2020

Suedia - România

ProTV
19:30 Baschet M

BC CSU Sibiu - CSM CSU Oradea

Digi 3
20:00 Curling

CM: Silkeborg

Eurosport 2
21:30 Handbal M

Zagreb - Vardar

Digi 3, Telekom 2
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 2 2 0 0 4 - 1 33
2 CSU Craiova 2 2 0 0 2 - 0 29
3 FCSB 2 1 0 1 3 - 2 28
4 Viitorul 2 1 0 1 2 - 2 22
5 Astra Giurgiu 2 0 0 2 0 - 3 21
6 Sepsi OSK 2 0 0 2 1 - 4 19


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 2 2 0 0 4 - 1 22
2 Poli Iași 2 1 0 1 2 - 3 20
3 Dinamo 2 1 0 1 3 - 2 19
4 FC Botoșani 2 0 1 1 1 - 2 19
5 FC Voluntari 2 2 0 0 4 - 1 17
6 Hermannstadt 2 0 1 1 2 - 4 17
7 Călărași 2 0 0 2 1 - 4 12
8 Chiajna 2 0 2 0 2 - 2 11
Sa 30.03.19
21:30
CFR Cluj
-
Astra Giurgiu
-
Du 31.03.19
20:30
FCSB
-
CSU Craiova
-
Lu 01.04.19
20:30
Sepsi OSK
-
Viitorul
-


Play-out
Vi 29.03.19
20:30
Dinamo
-
Hermannstadt
-
Du 31.03.19
15:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Du 31.03.19
17:30
Poli Iași
-
Gaz Metan
-
Lu 01.04.19
17:30
FC Botoșani
-
Călărași
-