FOTBAL  »  LIGA 2  »  OTELUL - RAPID 0-3

VIDEO Victorie categorică pentru Rapid, în meciul cu Oțelul, 3-0 » Fiul lui Ganea a reușit o dublă! Galățenii retrogradează în Liga a 3-a

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 martie 2016 19:51

Rapid a câștigat fără emoții meciul cu Oțelul, 3-0, disputat în etapa a 24-a din Liga a 2-a.

Vezi AICI cum s-a desfășurat meciul

Oțelul - Rapid 0-3 (Ganea 10', 43', Morar 59') - VIDEO

George Ganea a fost omul meciului și a reușit o dublă, în minutele 10 și 43. Prima reușită a venit după un șut de la 15 metri, după o gafă a portarului gălățean, iar golul doi a venit după o acțiune personală și un șut în diagonală, de la 12 metri.

Ultimul gol al meciului a fost marcat de Vlad Morar, în minutul 59. Acesta a înscris spectaculos dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri.

Gălățenii se află într-o situație dificilă, din cauza problemelor financiare, și sunt pe ultimul loc, cu 12 puncte acumulate în 24 de partide. După acest rezultat, Oțelul a retrogradat în Liga a 3-a.

Echipele de start:

Oțelul: Bordieanu - Oprea, Maftei, Iorguș, Ciurea - Codreanu, Chiriac, Toma - Sefer, Istrate, Perju
Rezerve: Vădeanu, Anghele, Petică, A. Bordieanu, Cristof, Strelțov, Lepădatu

Rapid: Drăghia - Kușnir, Avrămia, Robuste, Vasile - Raiciu, Costin, Luque - Ganea, Martin, Morar
Rezerve: Botaș, Torres, N'Koyi, Fota, Țîră, Căruță, Potecă

BOOM economic într-un oraș din România » Investiție de 650 de milioane de euro: fabrica de anvelope se mută din Rusia