LIGA 3    •   ȚINTAR

AMFB a publicat programul primei etape din Liga 4! Adversarele steliștilor și rapidiștilor

Foto: Raed Krishan
Foto: Raed Krishan

Vineri, 25 August 2017

Asociația Municipală de Fotbal București (AMFB) a publicat vineri țintarul Ligii 4 pentru sezonul 2017-2018, care aduce la start CSA Steaua, AFC Rapid, Academia Rapid, Carmen București și Sportul Stundețesc.

Steliștii vor debuta în Ghencea, împotriva formației Venus, în timp ce Academia Rapid va evolua tot pe teren propriu, contra grupării CS Progresul 2005. CS Dinamo joacă primul meci în deplasare, contra celor de la ACS Victoria. 

Programul primei etape

1 septembrie - ora 17:00 

AFC Carmen - AFC Rapid 
AFC Progresul 1944 Spartac 2 - AS Romprim 
CSA Steaua - AFC Venus 1914 
AFC Comprest GIM - FC Sportul Studentesc 
FC Tricolorul - AS Termo 

1 septembrie - ora 20:00 

AS Academia Rapid - CS Progresul 2005 

2 septembrie - ora 11:00

ACS Victoria - CS FC Dinamo

2 septembrie - ora 17:00

AFC Asalt - FC Metaloglobus 2 

Comentarii (1)

florindeck  •  25 August 2017, 16:27

Acum am pornit spre CSA ca sa cumpăr bilete la super meciurile care urmează. Grăbiți-vă sau o sa regretați... A fost o gluma, evident!

Vezi toate comentariile (1)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
12:00 Tenis, ATP

Turneul din Barcelona

Digi 2
14:00 Tenis, WTA

Turneul din Stuttgart

Digi 2
17:00 Tenis, WTA

Turneul din Istanbul

Digi 2
18:00 Fotbal, Liga 1

Poli Iași - Chiajna

Digi 1, Telekom 1, Look
20:00 Fotbal, Serie A

Napoli - Atalanta

Digi 2
21:00 Fotbal, Liga 1

Dinamo - FC Botoșani

Digi 1, Telekom 1, Look
21:30 Fotbal, Bundesliga

Wolfsburg - Frankfurt

Digi 4
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 6 4 2 0 6 - 1 41
2 FCSB 6 3 2 1 9 - 5 36
3 CSU Craiova 6 3 1 2 6 - 5 33
4 Viitorul 6 3 2 1 9 - 5 30
5 Astra Giurgiu 6 1 0 5 2 - 9 24
6 Sepsi OSK 6 0 1 5 1 - 8 20


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 6 5 1 0 10 - 3 32
2 Dinamo 5 4 0 1 9 - 4 28
3 Poli Iași 5 2 0 3 4 - 6 23
4 FC Voluntari 6 3 2 1 9 - 6 22
5 FC Botoșani 5 1 1 3 3 - 6 22
6 Hermannstadt 6 0 2 4 3 - 9 18
7 Călărași 6 1 2 3 4 - 9 17
8 Chiajna 5 1 2 2 8 - 7 14
Du 28.04.19
21:00
FCSB
-
Astra Giurgiu
-
Lu 29.04.19
18:00
CSU Craiova
-
Sepsi OSK
-
Lu 29.04.19
21:00
CFR Cluj
-
Viitorul
-


Play-out
Vi 19.04.19
18:00
Hermannstadt
Lendric 24
1
FC Voluntari
Ricardinho 41
1
Du 21.04.19
18:00
Gaz Metan
0
Călărași
0
Lu 22.04.19
18:00
Poli Iași
-
Chiajna
-
Lu 22.04.19
21:00
Dinamo
-
FC Botoșani
-

Acum, în direct din redacție

Urmărește aici

acum!
×