FOTBAL  »  LIGA 3  »  FCSB 2 - TUNARI

FCSB 2 și CSA Steaua fac din nou rocada în Liga 3! Ce vedete a trimis Becali la meciul cu Tunari

FCSB 2 a câștigat meciul cu CS Tunari, scor 2-1, și revine provizoriu pe primul loc în seria 4 din Liga 3.

Articol de GSP - Publicat vineri, 02 aprilie 2021 20:28 / Actualizat vineri, 02 aprilie 2021 21:01

• CSA Steaua joacă sâmbătă, de la ora 17:00, contra celor de la FC Voluntari 2.

Toni Petrea a trimis din nou mai mulți fotbaliști importanți la echipa secundă, printre ei numărându-se Dragoș Nedelcu,Bogdan Simion și Alexandru Buziuc. Ambele reușite ale trupei antrenate de Bogdan Argeș Vintilă au venit în urma unor faze fixe. Călin Tudose și-a trimis mingea în propria în minutul 16, iar Cătălin Gogor, un fundaș central în vârstă de 19 ani, a marcat cu capul, în minutul 70. Reușita oaspeților a fost semnată de Tudose, cu 10 minute înaintea finalului.

Echipa de start a celor de la FCSB: Târnovanu - Nicola, Nedelcu, Gogor, Șerban - Simion, Ardelean, Pandele - Niță, Buziuc, Timiș
Au mai jucat: Pantea, Mitrache, Istrate, Papuli, Stan

Cum arată lupta dintre CSA Steaua și FCSB 2

EchipăMeciuriGolaverajPuncte
 1. FCSB 214 38-14 34
 2. CSA Steaua13 32-8 33

Se anunță baraj CSA Steaua - FCSB 2

Pe configurația actuală a clasamentelor din Liga 3, am avea în semifinalele play-off-ului pentru promovare: FCSB II - Mostiștea Ulmu și CSA Steaua - Afumați. Dacă vor învinge, FCSB și CSA Steaua se vor duela apoi în meci direct, dublă manșă, pentru promovare, partide care sunt programate pe 22 și 29 mai.