FOTBAL  »  LIGA 3  »  CSA STEAUA

LIGA 3. CSA Steaua, victorie la limită în derby-ul cu Rapid II + un jucător „exilat” de Contra a înscris pentru Dinamo II

CSA Steaua s-a impus în derby-ul din Liga 3 cu Rapid II, scor 1-0 / Captură Steaua TV

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 octombrie 2020 19:13 / Actualizat sambata, 24 octombrie 2020 19:22

CSA Steaua s-a impus în derby-ul din Liga 3 cu Rapid II, scor 1-0, și e pe primul loc în Seria a IV-a. Formația lui Daniel Oprița n-a făcut un joc strălucit, însă a plecat din „Regie” cu toate cele trei puncte.

Unicul gol al partidei a fost reușit în minutul 68, grație lui Florin Răsdan, fostul atacant al Concordiei Chiajna. „Militarii” sunt pe primul loc în clasamentul seriei, cu 15 puncte și un meci mai puțin. Pe locul doi se situează FCSB II, tot cu 15 puncte, dar cu o partidă în plus.

Echipa folosită de Daniel Oprița: Iancu - Vlad, Beța, Bactăr, A. Ilie - Mihăescu, Bărbulescu - Pacionel, Chipirliu, Zaharia - Elek

VIDEO Rapid II - CSA Steaua (meci integral)

Andreas Mihaiu înscrie pentru Dinamo II

Tot astăzi, Dinamo II, care face parte din aceeași serie cu CSA Steaua, s-a impus în fața lui CS Tunari, scor 1-0. Golul partidei a fost înscris de Andreas Mihaiu, fotbalist trimis de Cosmin Contra la echipa secundă pentru meciul de astăzi. Dinamo II e pe locul 7, cu 7 puncte.

Dinamo, ajutată de Guvern » Ce spune ultima ordonanță + Ionuț Negoiță, sprijin pentru Cortacero

Barcelona - Real Madrid 1-3 » Real nemilos! Al doilea El Clasico la rând câștigat de los blancos