FOTBAL  »  LIGA 3  »  ABANDON

Motivul penibil pentru care un meci din Liga 3 a României nu s-a mai disputat: „Neașteptat și greu de crezut!”

Articol de - Publicat duminica, 16 martie 2025 14:12 / Actualizat duminica, 16 martie 2025 15:19

Meciul CS Olimpic Cetate Râșnov - Olimpic Zărnești, din runda cu numărul #18 din Liga a 3-a (Seria 3), nu s-a mai jucat dintr-un motiv incredibil.

Cei de la Râșnov au anunțat pe contul oficial de Facebook motivul din cauza căruia meciul programat sâmbătă, 15 martie, nu s-a mai disputat. Una dintre condițiile absolut necesare nu a putut fi îndeplinită. Concret, medicul care trebuia să își dea ok-ul pentru disputarea partidei își uitase parafa acasă.

Chiar clubul spune că acest motiv este unul „neașteptat și greu de crezut”. Aceștia au anunțat că vor face demersurile necesare pentru ca partida să se dispute.

+4 FOTO

Totul era pregătit înainte de meci. Aproximativ 100 de spectatori se aflat în tribuna montată chiar în mijlocul unui peisaj montan superb.

CS Olimpic Cetate Râșnov a anunțat de ce nu s-a mai jucat meciul cu Olimpic Zărnești

„CS Olimpic Cetate Râșnov - Olimpic Zărnești nu s-a mai disputat dintr-un motiv incredibil! CS Olimpic Cetate Râșnov - Olimpic Zărnești, meci care trebuia să se dispute astăzi în cadrul etapei a -18 a, Liga 3 - Seria 6 nu s-a mai disputat dintr-un motiv neașteptat și greu de crezut.

Independent de voința clubului și organizarea noastră, medicul echipajului de la salvare cu care clubul are contract nu a avut asupra sa parafa de medic, condiție regulamentară ca meciul să se poată disputa conform programului.

Ne cerem scuze celor prezenți și susținătorilor echipei pentru situația creată. Ne rezervăm dreptul să facem toate demersurile pentru remedierea situației și rejucarea meciului”, au anunțat cei de la C.S. Olimpic Cetate Rasnov, pe contul oficial de Facebook.

Echipele din Râșnov și Zărnești se vor întâlni și în play-out-ul Seriei 6. AFC Odorheiu Secuiesc, CSO Băicoi, SR Municipal Brașov și CSO Plopeni s-au calificat în play-off.

Citește și:
Dinamo își schimbă din nou sigla!
Superliga
Dinamo își schimbă din nou sigla!
Cornel Dinu, atac fără precedent în direct: „O canalie! Ăștia nu sunt oameni, sunt bestii”
Superliga
Cornel Dinu, atac fără precedent în direct: „O canalie! Ăștia nu sunt oameni, sunt bestii”
Și-a încărcat bateriile la Mamaia! Jaqueline Cristian, vacanță „ca fetele” după operația la genunchi
Tenis
Și-a încărcat bateriile la Mamaia! Jaqueline Cristian, vacanță „ca fetele” după operația la genunchi
Giganții fotbalului, prezenți la înmormântarea lui Franco Baresi! Fețe nemaivăzute de microbiști de ceva vreme și-au făcut apariția
Campionate
Giganții fotbalului, prezenți la înmormântarea lui Franco Baresi! Fețe nemaivăzute de microbiști de ceva vreme și-au făcut apariția
Carrefour vinde magazinele către proprietarul spitalului Memorial din București, în Turcia. Cel mai mare lanț turc de magazine alimentare împrumută 250 milioane de dolari pentru achiziție
Profit.ro
Carrefour vinde magazinele către proprietarul spitalului Memorial din București, în Turcia. Cel mai mare lanț turc de magazine alimentare împrumută 250 milioane de dolari pentru achiziție
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Omul din umbră din echipa „Zeiței de la Montreal”: „Nota 10? Meritul Nadiei 80%. Eu – 1%!” + De ce nu vorbește Comăneci despre barbariile lui Karolyi

Dinamo își schimbă din nou sigla!


Comentarii (3)
mihneailie030
mihneailie030  •  16 Martie 2025, 17:53

Țara lui Papură Vodă.. Jenant, dar tipic pentru un popor jalnic...

hopsiasa
hopsiasa  •  16 Martie 2025, 17:09

Bine ma si de unde era medicul vietii ala din Vietnam trebuia sa meatga in Vietnam sa o ia? Nu statea pe acolo pe aproape? Tipic romanesc

DVC1977
DVC1977  •  16 Martie 2025, 15:19

Penibili anunț cei care nu au citit în viata lor regulamentul.de.organizare...Dacă ar fi murit cineva și foaia de joc era fără parafa medicului ați fi scris ca sunt criminali...nu penibili...erau mega articole...Mai citiți și voi legislația...

Vezi toate comentariile (3)
Comentează