LIGA 3    •   SR BRAȘOV

Proiect inedit la SR Brașov » Ce pregătesc „stegarii” din cauza problemelor financiare

FOTO: Facebook
FOTO: Facebook

Articol de — Miercuri, 23 Ianuarie

Aflați în căutarea unor jucători tineri cu care să formeze un lot pentru sezonul de primăvară al Ligii a 3-a, antrenorii lui SR Municipal Brașov vor să urmărească, în această perioadă, juniori de la CSS Brașovia, Kids Tâmpa, Codlea și Prejmer.

Selecția are loc până pe 11 februarie, iar Florin Stângă și Andrei Șanta așteaptă însă la probe și alți tineri.

„SR Brașov își dorește să formeze pentru retur o echipă formată integral din brașoveni. Invităm în continuare jucătorii din județul Brașov să vină în probe la echipă în aceste două săptămâni. Ne pot contacta pe site-ul oficial al clubului sau printr-un mesaj pe pagina oficială de Facebook”, este mesajul celor care se ocupă de echipa suporterilor „stegari”.

SR Municipal a învins echipa U19 a celor de la Kids Tâmpa, 3-2, în primul amical al iernii și are programate alte două partide de verificare în următoarea săptămână, cu cu AS Vulcan (Liga 5 Seria Brașov, locul 2) – sâmbătă, de la ora 12.00, respectiv cu ACS Olimpic Cetate Râșnov (Liga 3 Seria 5, locul 6) – miercuri, de la ora 14.00, ambele pe terenul sintetic de la baza ICIM.

De asemenea, până la startul returului, „galben-negrii” se vor mai testa cu KSE Târgu Secuiesc, Știința Miroslava și AFC Hărman.

Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
00:30 Baschet, NBA

San Antonio - Denver

Telekom 1
06:00 Tenis, FED Cup

Australia - Belarus

Digi 2, Telekom 3
11:30 Fotbal, Liga 2

Dacia Unirea Brăila - Universitatea Cluj

Digi 1, Telekom 2
13:00 Fotbal, La Liga

Levante - Espanyol

Digi 2, Telekom 1
14:00 Tenis, Semifinale Cupa FED

Simona Halep - Caroline Garcia

Digi 1, Telekom 3
14:30 Fotbal, Bundesliga 2

Dynamo Dresda - FC Koln

Digi 3
15:00 Fotbal, La Liga

Getafe - Sevilla

Digi 2, Telekom 1
15:30 Tenis, ATP

Turneul din Monte Carlo

Digi 4
15:30 Fotbal, Premier League

Everton - Man. United

Telekom 4
16:00 Tenis, Semifinale Cupa FED

Mihaela Buzărnescu - Kristina Mladenovic

Digi 1, Telekom 3
16:30 Fotbal, Bundesliga

Freiburg - Dortmund

Digi 3
17:15 Fotbal, La Liga

Real Madrid - Atheltic Balbao

Digi 2, Telekom 2
18:00 Fotbal, Liga 1

Gaz Metan - Dunărea Călărași

Digi 1, Telekom 1, Look
18:00 Fotbal, Premier League

Cardiff - Liverpool

Telekom 4
19:00 Fotbal, Bundesliga

Hertha Berlin - Hannover 96

Digi 3
19:30 Fotbal, La Liga

Villarreal - Leganes

Digi 2, Telekom 2
21:00 Fotbal, Liga 1

Viitorul - FCSB

Digi 1, Telekom 1, Look
21:45 Fotbal, La Liga

Betis - Valencia

Digi 3, Telekom 2
22:00 Fotbal, Ligue 1

PSG - Monaco

Digi 2
22:30 Baschet, NBA

LA Clippers - Golden State

Telekom 4
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 6 4 2 0 6 - 1 41
2 FCSB 5 3 1 1 8 - 4 35
3 CSU Craiova 6 3 1 2 6 - 5 33
4 Viitorul 5 3 1 1 8 - 4 29
5 Astra Giurgiu 6 1 0 5 2 - 9 24
6 Sepsi OSK 6 0 1 5 1 - 8 20


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 5 5 0 0 10 - 3 31
2 Dinamo 5 4 0 1 9 - 4 28
3 Poli Iași 5 2 0 3 4 - 6 23
4 FC Voluntari 6 3 2 1 9 - 6 22
5 FC Botoșani 5 1 1 3 3 - 6 22
6 Hermannstadt 6 0 2 4 3 - 9 18
7 Călărași 5 1 1 3 4 - 9 16
8 Chiajna 5 1 2 2 8 - 7 14
Vi 19.04.19
21:00
Astra Giurgiu
0
CSU Craiova
Mihaila 68
1
Sa 20.04.19
21:00
Sepsi OSK
0
CFR Cluj
Tucudean 25
1
Du 21.04.19
21:00
Viitorul
-
FCSB
-


Play-out
Vi 19.04.19
18:00
Hermannstadt
Lendric 24
1
FC Voluntari
Ricardinho 41
1
Du 21.04.19
18:00
Gaz Metan
-
Călărași
-
Lu 22.04.19
18:00
Poli Iași
-
Chiajna
-
Lu 22.04.19
21:00
Dinamo
-
FC Botoșani
-