LIGA 3  ·  RAPID - FĂUREI 10-1

RAPID - FĂUREI 10-1 » Giuleștenii lui Daniel Pancu au demolat echipa lui Bănel Nicoliță

Sambata, 06 Aprilie

Rapidul a învins CS Făurei într-un meci din Liga 3, Seria a 2-a, scor 10-1. Echipa la care Bănel Nicoliță e patron, jucător și antrenor n-a avut nicio reacție pe stadionul din Regie.

Bănel n-a jucat, fiind suspendat, însă au evoluat ceilalți doi frați ai săi. Cu toate acestea, nici măcar ei n-au putut opri tăvălugul echipei antrenate de Daniel Pancu.

Recitalul a fost început de Drăghiceanu ('12) și continuat de Matulevicius ('29, '44), Cârstocea ('37), Jorza ('46, '53), Hlistei ('57), Sefer ('77), Goge ('81) și Robinho ('82). Golul de onoare a fost marcat de Pușcașu în prelungirile primei reprize.

După 20 de etape, Rapidul e lider cu 53 de puncte, fiind urmată de Unirea Slobozia, cu 43 de puncte, și CS Afumați, cu 42 de puncte, ambele formații au un meci în minus.

Rapid - Făurei 10-1
Au marcat: Drăghiceanu '12, Matulevicius '29, '44, Cârstocea '37, Jorza '46, '53, Hlistei '57, Sefer '77, Goge '81, Robinho '82 / Pușcașu '45+1

3.000de spectatori sunt pe stadionul din Regie

Echipa la care Bănel Nicoliță e patron n-are probleme în clasament, fiind pe locul 8, cu 22 de puncte, la 5 lungimi peste primul loc retrogradabil. Bănel e suspendat pentru meciul de azi.

În tur, giuleștenii s-au impus cu 3-1, singurul gol al celor de la Făurei fiind marcat chiar de Bănel Nicoliță.

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Un bărbat s-a îndrăgostit de o prostituată. Ce gest nebunesc a făcut când a văzut-o într-o mașină cu un client