LIGA 3    •   RAPID

RAPID // Victorie la scor de neprezentare pentru Rapid în amicalul de azi » Ultimul transfer confirmă: a înscris al doilea gol în două meciuri

Rapid a învins-o pe CSM Oltenița cu 3-0 // FOTO: Facebook Rapid
Rapid a învins-o pe CSM Oltenița cu 3-0 // FOTO: Facebook Rapid

Sambata, 26 Ianuarie

Pe terenul complet înghețat de la baza Coresi, Rapid a învins-o azi la scor de neprezentare pe CSM Oltenița, formație antrenată de Augustin Călin, 3-0, într-o partidă de verificare.

Rapid a deschis scorul după doar 10 minute, prin Gabriel Toma, care a scăpat singur cu portarul și a înscris fără emoții.

Până la pauză, giuleștenii au mai înscris o dată. Experimentatul Deyvidas Matulevicius a punctat cu un șut plsat din interiorul careului.

Scorul final a fost stabilit în minutul 65, când nou-venitul Cătălin Hlistei a înscris din pasa lui Drăghiceanu, ajungând la a doua reușită în tot atâtea meciuri pentru giuleșteni. Acesta punctase și în testul cu AS Carmen, 3-0. 

Echipa folosită de Daniel Pancu: Ciuculescu - I. Voicu, Babaua, Iacob, Oanea - Duriță, Cârstocea, Trip - A. Nițu, Toma, Matulevicius

Rapid merge în Antalya

În perioada 1-14 februarie, giuleștenii vor merge în Turcia, unde au programate trei meciuri amicale:

8 februarie: Rapid - Szeged Grosics Akademie 
11 februarie: Rapid - FC Hebar 1918 Pazardzhik
13 februarie: Rapid - NK Jedinsho Bihac

Vezi și: Rapid a mai bifat un transfer! A luat un jucător cu ștate vechi în Liga a 2-a

Comentarii (2)

Nastase Nicolae  •  27 Ianuarie 2019, 12:48
Postat de gtn5 pe 26 Ianuarie 2019, 20:12

in sfarsit v-ati gasit locul,liga a treia va vine ca o manusa,ce frumos e campionatul fara ***,ce curat.

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

gtn5  •  26 Ianuarie 2019, 20:12

in sfarsit v-ati gasit locul,liga a treia va vine ca o manusa,ce frumos e campionatul fara ***,ce curat.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (2)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
00:30 Baschet, NBA

San Antonio - Denver

Telekom 1
06:00 Tenis, FED Cup

Australia - Belarus

Digi 2, Telekom 3
11:30 Fotbal, Liga 2

Dacia Unirea Brăila - Universitatea Cluj

Digi 1, Telekom 2
13:00 Fotbal, La Liga

Levante - Espanyol

Digi 2, Telekom 1
14:00 Tenis, Semifinale Cupa FED

Simona Halep - Caroline Garcia

Digi 1, Telekom 3
14:30 Fotbal, Bundesliga 2

Dynamo Dresda - FC Koln

Digi 3
15:00 Fotbal, La Liga

Getafe - Sevilla

Digi 2, Telekom 1
15:30 Tenis, ATP

Turneul din Monte Carlo

Digi 4
15:30 Fotbal, Premier League

Everton - Man. United

Telekom 4
16:00 Tenis, Semifinale Cupa FED

Mihaela Buzărnescu - Kristina Mladenovic

Digi 1, Telekom 3
16:30 Fotbal, Bundesliga

Freiburg - Dortmund

Digi 3
17:15 Fotbal, La Liga

Real Madrid - Atheltic Balbao

Digi 2, Telekom 2
18:00 Fotbal, Liga 1

Gaz Metan - Dunărea Călărași

Digi 1, Telekom 1, Look
18:00 Fotbal, Premier League

Cardiff - Liverpool

Telekom 4
19:00 Fotbal, Bundesliga

Hertha Berlin - Hannover 96

Digi 3
19:30 Fotbal, La Liga

Villarreal - Leganes

Digi 2, Telekom 2
21:00 Fotbal, Liga 1

Viitorul - FCSB

Digi 1, Telekom 1, Look
21:45 Fotbal, La Liga

Betis - Valencia

Digi 3, Telekom 2
22:00 Fotbal, Ligue 1

PSG - Monaco

Digi 2
22:30 Baschet, NBA

LA Clippers - Golden State

Telekom 4
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 6 4 2 0 6 - 1 41
2 FCSB 5 3 1 1 8 - 4 35
3 CSU Craiova 6 3 1 2 6 - 5 33
4 Viitorul 5 3 1 1 8 - 4 29
5 Astra Giurgiu 6 1 0 5 2 - 9 24
6 Sepsi OSK 6 0 1 5 1 - 8 20


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 5 5 0 0 10 - 3 31
2 Dinamo 5 4 0 1 9 - 4 28
3 Poli Iași 5 2 0 3 4 - 6 23
4 FC Voluntari 6 3 2 1 9 - 6 22
5 FC Botoșani 5 1 1 3 3 - 6 22
6 Hermannstadt 6 0 2 4 3 - 9 18
7 Călărași 5 1 1 3 4 - 9 16
8 Chiajna 5 1 2 2 8 - 7 14
Vi 19.04.19
21:00
Astra Giurgiu
0
CSU Craiova
Mihaila 68
1
Sa 20.04.19
21:00
Sepsi OSK
0
CFR Cluj
Tucudean 25
1
Du 21.04.19
21:00
Viitorul
-
FCSB
-


Play-out
Vi 19.04.19
18:00
Hermannstadt
Lendric 24
1
FC Voluntari
Ricardinho 41
1
Du 21.04.19
18:00
Gaz Metan
-
Călărași
-
Lu 22.04.19
18:00
Poli Iași
-
Chiajna
-
Lu 22.04.19
21:00
Dinamo
-
FC Botoșani
-