LIGA 3    •   RAPID - ACSM OLTENIȚA 3-1

VIDEO Rapidul a reușit o nouă victorie și e lider în Liga a 3-a! Contracandidatele s-au încurcat între ele

Foto: FC Rapid
Foto: FC Rapid

Duminica, 04 Noiembrie 2018

Rapid a câștigat meciul din etapa a 10-a, seria a 2-a din Liga a 3-a cu ACSM Oltenița, scor 3-1, și a urcat în fotoliul de lider, cu 26 de puncte.

Alex Iacob a deschis scorul în minutul 6, iar la următoarea fază a meciului Alin Turbatu a egalat. Giuleștenii au revenit în avantaj în minutul 9 prin Sergiu Jurj, care a scăpat singur și a trimis peste portarul Iulian Manea. Scorul final a fost stabilit de Alin Cârstocea, în minutul 31, cu un șut superb din afara careului.

Formația lui Daniel Pancu a profitat și de rezultatul celor două echipe care se aflau în fața Rapidului în clasament înaintea acestei etape: Unirea Slobzia - CS Afumați 0-1.

Echipa de start a Rapidului: Ciuculescu - Voicu, Iacob, Neacșu, Demici - Burlacu, Cârstocea, Jorza, Goge - Jurj, Vlada

Comentarii (1)

rocky2  •  04 Noiembrie 2018, 21:14

Oleeee, olee, ole-ole!

Vezi toate comentariile (1)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
10:30 Patinaj Artistic

CM: Saitama

Eurosport
17:00 Tenis, WTA&ATP

Turneul din Miami

Digi 2, Digi 4
17:00 Volei F

CSM București - CSM Lugoj

Digi 3
19:00 Baschet M

BC Khimki - Maccabi Tel Aviv

Digi 3
20:00 Curling

CM: Silkeborg

Eurosport 2
21:30 Baschet M

Baskonia Vitoria-Gasteiz - Real Madrid

Digi 3
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 2 2 0 0 4 - 1 33
2 CSU Craiova 2 2 0 0 2 - 0 29
3 FCSB 2 1 0 1 3 - 2 28
4 Viitorul 2 1 0 1 2 - 2 22
5 Astra Giurgiu 2 0 0 2 0 - 3 21
6 Sepsi OSK 2 0 0 2 1 - 4 19


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 2 2 0 0 4 - 1 22
2 Poli Iași 2 1 0 1 2 - 3 20
3 Dinamo 2 1 0 1 3 - 2 19
4 FC Botoșani 2 0 1 1 1 - 2 19
5 FC Voluntari 2 2 0 0 4 - 1 17
6 Hermannstadt 2 0 1 1 2 - 4 17
7 Călărași 2 0 0 2 1 - 4 12
8 Chiajna 2 0 2 0 2 - 2 11
Sa 30.03.19
21:30
CFR Cluj
-
Astra Giurgiu
-
Du 31.03.19
20:30
FCSB
-
CSU Craiova
-
Lu 01.04.19
20:30
Sepsi OSK
-
Viitorul
-


Play-out
Vi 29.03.19
20:30
Dinamo
-
Hermannstadt
-
Du 31.03.19
15:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Du 31.03.19
17:30
Poli Iași
-
Gaz Metan
-
Lu 01.04.19
17:30
FC Botoșani
-
Călărași
-