FOTBAL  »  LIGA 3  »  REZULTATE

VIDEO Scor incredibil în Liga a 3-a » La pauză era deja 7-0! Ce a urmat este SF

Articol de GSP - Publicat duminica, 10 aprilie 2016 14:29

Echipa a doua de la Concordia Chiajna a fost protagonista unui meci incredibil în Liga a 3-a.

Concordia Chiajna II a învins-o categoric pe Urban Titu, scor 17-0 (7-0 pauză), într-un meci din etapa a 19-a din Seria a 3-a.

Eroul meciului a fost Octavian Marin, care marcat de șapte ori. Și Florin Răsdan s-a făcut remarcat, reușind patru goluri. Pentru formația ilfoveană au mai marcat Rogoveanu, o dublă, Cocârlă, Albu, Anton și Pencea.

Urban Titu se află pe locul 14, ultimul, în clasamentul Seriei a 3-a, cu 13 puncte în 19 meciuri, iar Concordia Chiajna II se află pe 11, cu 21 de puncte.

Înainte de acest meci, în 18 partide, Chiajna marcase doar de 25 de ori.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”