FOTBAL  »  LIGA 4  »  ARGEȘ

Scor ireal la un meci din România » La pauză era 18-0! Un fost jucător de la FCSB a marcat 7 goluri

Sursă foto: Facebook @ARO Câmpulung Muscel

Articol de - Publicat duminica, 09 aprilie 2023 15:40 / Actualizat duminica, 09 aprilie 2023 16:09

ARO Câmpulung Muscel s-a impus de o manieră categorică, scor 22-0, împotriva celor de la Juventus Bascov, într-o partidă din liga a patra din județul Argeș.

• Revista „Craiova Maxima, povestea unei iubiri alb-albastre" poate fi CUMPĂRATĂ ONLINE ---> Comandă AICI!

La pauză, scorul era unul neverosimil: 18-0, după cum se arată pe pagina de Facebook a clubului argeșean.

Ultimele noutăți de la FCSB! Octavian Popescu nu e în lot pentru meciul cu CFR Cluj + Revenire importantă în tabăra roș-albaștrilor
CFR CLUJ - FCSB

ARO Câmpulung Muscel s-a impus în fața lui Juventus Bascov cu 22-0. Florin Costea a marcat de 7 ori

Florin Costea (37 de ani), fostul jucător al celor de la FCSB, a punctat de 7 ori. Simon Măzărache (30 de ani), fostul jucător de la Petrolul Ploiești, CS Universitatea Craiova, Juventus București sau Concordia Chiajna și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, trimițând balonul în plasă de 4 ori.

Andrei Nilă (37 de ani), și el fost jucător în Liga 1, la CS Mioveni, a intrat de pe banca de rezerve și a marcat un hattrick. Au mai punctat Jenaru (un gol), Dascălu (6 goluri) și Robu (un gol).

ARO Câmpulung Muscel a evoluat în formula: 12. Tănase - 17. Chirciu, 20. Leca, 2. Heroiu - 16. R. Cicu, 14. Dascălu, 10. David, 21. Neagu - 9. Jenaru, 3. Costea, 7. Mazarache.

Rezerve au fost Dumitrică, Nilă, Horvat, Robu, Butac, Ciobanu, Delcea, Cicu și Koci. Antrenor la ARO este Ovidiu Tica.

ARO Câmpulung Muscel este lider în clasamentul ligii a patra din Argeș, cu 21 de victorii din tot atâtea posibile și cu un golaveraj de 127-10.