FOTBAL  »  LIGA 4  »  CSA STEAUA

Talpan nu renunță la proces! Mesaj clar către FRF înainte de barajul pentru Liga a 3-a: "Faceți un abuz"

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 iunie 2018 11:30

Florin Talpan, juristul CSA Steaua, a cerut oficial către FRF să nu permită disputarea barajului pentru Liga a 3-a, Rapid - AS Singureni.

Departamentul Juridic al FRF, prin Adrian Stângaciu, i-a cerut lui Florin Talpan să expună motivele pentru care barajul pentru Liga a 3-a ar trebui amânat. Potrivit unor documente obținute în exclusivitate de GSP.RO, Florin Talpan recunoaște că FRF nu are temei legal pentru anularea meciului, dar cere ca regulamentul Federației să fie în concordanţă cu Codul de Procedură Civilă şi cu Codul Civil. Talpan susține că CSA Steaua nu a epuizat toate căile de atac a hotărârii privind dreptul de joc echipei Rapid, iar rezultatul meciului nu poate fi omologat până când nu există o decizie definitivă.

"FRF, faceți un abuz"

Mai mult, juristul CSA, critică FRF pentru că invocă hotărârea AMFB, privind echipa câștigătoare a Ligii a 4-a. "Vă aducem la cunoștință că vă aflați într-o gravă eroare prin faptul că recunoașteți că respectivul act trimis Federației Române de Fotbal de către Comitetul Executiv al Asociației Municipale de Fotbal București este un act juridic. Persoanele care a semnat în numele Comitetul Executiv al Asociației Municipale de Fotbal București nu apar în Extrasul Anexat. Prin faptul că Federația Română de Fotbal recunoaște un act de acest gen, considerăm că faceți un grav abuz, substituindu-vă instanțelor de judecată și legii", se arată în documentul trimisă de Talpan.

"Vreau ca Steaua să evolueze în Liga 1, Liga a 2-a sau Liga a 3-a. Nu renunț la luptă. Domnul Burleanu trebui să realizeze că noi suntem Steaua. Avem cei ami mulți suporteri"
Florin Talpan, pentru GSP.RO

Meciul tur al barajului pentru promovarea în Liga a 3-a, AS Singureni - Academia Rapid se joacă azi, de la ora 21:00.

Citește și:
Mihai Pintilii a acceptat oferta: „I-am promis. Nu pot să-l trădez”
Superliga
Mihai Pintilii a acceptat oferta: „I-am promis. Nu pot să-l trădez”
Cuplul se desparte! Nu a putut trece peste momentul de infidelitate cu Dan Alexa?
Stiri extrasport
Cuplul se desparte! Nu a putut trece peste momentul de infidelitate cu Dan Alexa?
FCSB merge la CEDO! » Gigi Becali, inspirat de victoria lui Mititelu în fața lui Rotaru: „Ați văzut motivația la palmaresul Craiovei? Luăm totul înapoi!”
Superliga
FCSB merge la CEDO! » Gigi Becali, inspirat de victoria lui Mititelu în fața lui Rotaru: „Ați văzut motivația la palmaresul Craiovei? Luăm totul înapoi!”
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
Campionate
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
Wizz Air anunță o campanie masivă de reduceri - 1 milion bilete de avion la preț mic
Profit.ro
Wizz Air anunță o campanie masivă de reduceri - 1 milion bilete de avion la preț mic
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

O mai recunoști? La 41 de ani, fostul sex-simbol din tenisul feminin e mai în formă ca niciodată: „Abia aștept să revin!”

Verdict înainte de play-off: „La ce calitate avem, nu avem voie să pierdem vreun meci!”


Comentarii (31)
104343947122875
Anton Pan  •  16 Iunie 2018, 13:56

Strigoiul sovietic evadat din Ghencea militar continua delirul si face de rusine haina si instituția militară! Alioșa talpan si Cazarma Stalinistă a Armatei-CSA sunt niste ramasite abominabile care trebuie cat mai repede maturate din sportul romanesc, pe care il căpușează ca niste veritabile relicve ale armatei roșii de ocupatie. Afara cu bocancii militari din sportul romanesc!

717542485088455
Cosmin Constantinescu  •  16 Iunie 2018, 13:38

Eu ma intreb cum a castigat el procesele cand sustine ca fcsb are coeficientul bun datorita cupei campionilor din 86...Cam asta spune tot despre el. Mai sustine asta si in fata reporterului...va dati seama ce avocati a avut Gigi daca a castigat asta...

randomm
randomm  •  16 Iunie 2018, 12:22

ratatilor,ati pierdut gata.intelegeti asta.desfiintati-va o data,clonelor. o data jucat barajul,in cel mai bun caz promoveaza singureni si nu clona r. dar voi nu mai aveti cum sa promovati vreodata. deci in cel mai bun caz,tineti r in liga a 4-a inca un an,asa ca desfiintati-va. si nu inteleg de ce nu dau o data sentinta astia in privinta despagubirilor,acolo o sa fie o suma derizorie si a doua zi va desfiintati si veniti in genunchi la becali.

Vezi toate comentariile (31)
Comentează
Close