FOTBAL  »  LIGA 4  »  DOLJ

VIDEO FC U Craiova a jucat ultimul meci al anului în Liga a 4-a » Echipa lui Mititelu rămâne lider

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 decembrie 2017 14:48

FC U Craiova, echipa lui Adrian Mititelu, s-a impus pe teren propriu în ultimul meci disputat în acest an, scor 5-3 cu Viitorul Carcea. Alb-albaștrii încheie anul pe primul loc în Liga 4 Dolj.

După ce scorul a fost 1-1 la pauză, craiovenii și-au asigurat victoria în repriza a doua. Golurile celor de la FC U Craiova au fost marcate de Raicea, Dina, Firan și Girbita, care a reușită o "dublă".

Formația din Bănie a fost susținută de pe margine de câteva sute de suporteri, care au pregătit și un spectacol cu fumigene.

Echipa lui Mititelu nu a făcut niciun pas greșit în turul de campionat, în care a acumulat maximum de puncte și a marcat de 93 de ori, primind doar 16 goluri.