Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

LIGA 4    •   CSA STEAUA BUCUREȘTI

VIDEO+FOTO Marș spre Liga a 3-a! CSA Steaua a demolat-o pe AFC Rapid!

Sambata, 21 Octombrie 2017

CSA Steaua continuă marșul spre Liga a 3-a. După remiza din Giulești, formația din Ghencea a întâlnit-o azi pe AFC Rapid, cealaltă echipă ce se pretinde continuatoarea legendarului club. S-a impus clar, 7-0.

Împinși de la spate de aproximativ 500 de oameni, steliștii au punctat în minutul 2 pentru prima dată, prin mijlocașul Răzvan Zeciu. La pauză a fost 2-0 după ce Curt Cadolar a majorat diferența. Rapidiștii au fost încurajați de aproximativ 25 de fani.

CSA Steaua - AFC Rapid

VIDEO Marș spre Liga a 3-a! CSA Steaua a demolat-o pe AFC Rapid și se instalează în fruntea clasamentului! Imagini de la MECI --------->>>>>> http://bit.ly/2yF4ggX

Posted by Gazeta Sporturilor on 21 Octombrie 2017

Nici după pauză lucrurile nu s-au schimbat prea mult. Tot CSA a fost cea care a controlat meciul. Intrat în a doua parte a jocului, Pătrănoiu a dus scorul la 3-0 în minutul 69. Meciul nu se putea încheia fără ca Predescu să înscrie. Golgeterul CSA-ului a înscris în minutul 79, pentru 4-0.

Zeciu a reușit dubla în minutul 84. Tot el este și cel care a și deschis scorul pentru formația din Ghencea. Predescu a mai schimbat o dată tabela în minutul 85, iar Junior Măcriș, intrat și el pe parcurs, și-a mai trecut și el numele pe lista marcatorilor în prelungirile partidei, stabilind scorul final, 7-0.

Academia Rapid are 26 de puncte după 10 etape și e lider în Liga a 4-a, la o lungime peste CSA Steaua, care are un meci în minus după ce i s-a anulat rezultatul cu Sportul Studențesc, echipă desființată.