FOTBAL  »  LIGA 2  »  DREPTURI TV

3 competiții importante se văd pentru următorii 3 ani la TV! Anunțul făcut în urmă cu puțin timp

Articol de GSP - Publicat vineri, 20 iulie 2018 13:00

4 meciuri săptămânale din Liga a 2-a și partidele din Cupa și Supercupa României pentru următorii 3 ani vor fi transmise la TV Digi Sport, Telekom Sport și LookTV.

Televiziunile au făcut acest pas tocmai pentru că din acest sezon în Liga a 2-a au ajuns echipe importante, cu nume, precum U Cluj, Petrolul sau Farul.

De asemenea, în sezoanele viitoare vor ajunge, foarte probabil, echipe ca Rapid sau Jiul Petroșani.

Televiziunile vor transmite primele 4 opțiuni ale meciurilor din Liga a 2-a în fiecare etapă. Așadar, toate echipele mari vor avea meciurile transmise la TV.

Cine transmite ce

  • Liga 1, toate meciurile etapei: TV Digi Sport, Telekom Sport și Look TV;
  • Liga 2, 4 meciuri pe etapă: TV Digi Sport, Telekom Sport și Look TV;
  • Cupa României: TV Digi Sport, Telekom Sport și Look TV;
  • Supercupa României: TV Digi Sport, Telekom Sport și Look TV;

Alte competiții transmise de TELEKOM SPORT:
Champions League, Europa League, Cupa Franței, campionatul Angliei, campionatul Germaniei, Cupa Germaniei, Cupa Angliei, campionatul Cehiei

Alte competiții transmise de DIGISPORT:
Champions League, Europa League, campionatul Franței, campionatul Belgiei, campionatul Germaniei, Supercupa Spaniei, Cupa Italiei, Cupa Ligii Franței, Cupa Ligii Angliei

Citește și:  PROGRAM LIGA A 2-A » Sezonul începe tare, cu Farul - ACS Poli! AICI ai programul integral

Citește și:
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Superliga
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (28)
kingme
kingme  •  20 Iulie 2018, 19:48
Postat de xnread pe 20 Iulie 2018, 19:33

Frumos, plăcut, interesant domnilor, dar cine achiziționează Primera cred că va fi în pole position.:)

Nimeni,au cerut detinatorii de drepturi o suma tripla fata de anul trecut si nimeni nu vrea sa plateasca.

xnread
xnread  •  20 Iulie 2018, 19:33

Frumos, plăcut, interesant domnilor, dar cine achiziționează Primera cred că va fi în pole position.:)

116862772572096
Cristian Stancu  •  20 Iulie 2018, 18:00

Eu sunt #rezist,împotriva comuniștilor de la primaria Pitesti..in special,acest guster ,pe nume Ionicamcica e primar,care ,după ceea ce a promis marea cu sarea,ca ,anul acesta ,FC ARGES,ar fi in crti pt promovarea,uite,ca ,nasul precum al lui Pinochio,s-a lungit,la toata gașcă,ce formează statul tehnic,al FC PSD,și,dragi,rivali,aici,la Pitesti,va fi o bursă a blaturilor pt punctele decisive la promovare,pt,Cluj,Ploiesti,etc..Am o dedicație specială pt gașcă de drogați,care au creat site-ul FC ARGES 1953,slugi ale acestor nenorociți,ce au distrus sportul in Argeș.Atunci,când nu le convine faptul,că IQ-ul,tau,și,cunoștințele tale despre sport,in general,despre FC ARGES,in special,le depășește,capacitatea de înțelegere,iti taie "microfonul"...acum,sa afle ,toata țărancă gașcă de idioți,..o mână devoam3ni,formează așa zisa galerie pitesteana..E.. ca e sub 50..Cand veti veni ,aici sa luati punctele le veti lua in mod sigur..veti fi mai mult ,decât,drogați,de la galeria psdista...veti fi,sigur pe teren propriu..iar.."*** violete"...Sa facamciocu mic,ca nu le au deloc u fotbalul.. cu pomana da....

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (28)
Comentează