Alte știri din fotbal
Rapidistul Keita, reținut pentru 24 de ore! Comunicatul Brigăzii Rutiere, ce decizie a luat Rapidul
18
Dorit de Gigi Becali, Macalou pune sare pe rana FCSB-ului: „Lăsăm lumea să vorbească”
0
Jucătoarele României se gândesc deja la meciul cu Cipru
0
Ciprian Marica a văzut explicațiile lui Vassaras: „Fără pic de bun simț! Vor să ne bage pumnul în gură, ne-am săturat!”
2
Știri din fotbal internațional
Înfrângere-șoc pentru Liverpool, în fața ultimei clasate din Premier League
0
„O supă rece și fără gust” » Italienii taxează interul lui Chivu, după finalul amar de la Como: nota românului
0
Como - Inter, manșa tur a semifinalelor Cupei Italiei, se termină într-un mod dizgrațios
2
La un pas de remontada istorică! Barcelona a zdrobit-o pe Atletico, dar a ratat finala » Fotbal fabulos pe Camp Nou
4
Lifestyle
Nuntă ca în filme! » A plimbat-o pe Alexandra într-un Ferrari din 1957 pe străzile din Monte Carlo: „Cel mai stilat cuplu”
6
S-a aflat noua cucerire a lui Lamine Yamal » Vedeta vine des să-l vadă la meciurile Barcelonei
2
Sydney Sweeney, apariție incendiară la meciul din Europa! » Vedeta de la Hollywood a coborât pe gazon, a bătut un penalty și a celebrat ca Bruno Fernandes
0
Prezentă la Sanremo, strănepoata lui Lamborghini se plânge de „petrecerile bilaterale”: „M-am culcat la 4:30!”
4
„Asta ar putea însemna 11 bombe nucleare!” Steve Witkoff a dezvăluit „un ...
Libertatea
De ce un posibil colaps al Iranului ar avea implicații majore pentru Rusia
Adevărul
Dansul pe sârmă al lui Sorin Cârțu cu Securitatea: „Recrutat colaborator în ...
GSP SPECIAL
VIDEO Un petrolier rusesc arde în Marea Mediterană, lovit de drone, iar ...
Libertatea
A zis un lucru ! Suntem slabi genetic ! Cu asta a zis totul !
Echipa asta a romaniei cu chiciu, ianis nu s-ar califica nici daca ar juca intr-o grupa cu Gibraltar, Fiji, Somanlia de Nord si echipa feminina de stewardese a Australiei.
Ce sa joci cand chipciu e bulevard in aparare si in atac da doar pase gresite si lufturi. La ceilalti se poate discuta dar selectionarea lui Chipciu este bataie de joc. Pe urma cum sa-l pui capitan pe Ianis? E cumva vreun lider in vestiar, n-a avut curaj sa se arata la joc. Din start Romania a jucat 9 contra 11. Man are probleme cu psihicul. Se concentreaza o data la 3 luni.
100 % de acord cu Grozavu. Nu c-ar conta, eu sunt neica nimeni. Dar chiar si-un neica nimeni vede cum joaca altii. Si vede si diferenta dintre jucatoru' roman si jucatoru' ex-iugoslav. Iugoslavii se bat. Sunt invatati de mici sa reziste fizic. Ei cu mentalu' au probleme, ca de-aia mai dau chix, dar daca-i vorba de rezistenta si putere de munca, sunt printre cei mai buni din lume. Ca de-aia ai lor joaca la echipe de top din Germania, Spania, Italia sau Anglia. Si de-aia ai nostri nu pot trece de nivelu' "moaaa, sunt cel mai tare, am prins un contract baban la echipa de pe locu' 10 din Turcia !"
Bravo Leo, ai spus numai adevăruri, și ai mult bun simț. Respect!
Stoichiță, salvează-l pe nea Mircea și adu-l pe copilul ăsta sau pe Edi, pentru baraj.
Despre Lucescu: "Este un monstru sacru al școlii de antrenori din România.", așa și care-i legătura cu ..." școala de antrenori" !?
Leo Grozavu întreba retoric ce se antrenează la academiile de copii și juniori pentru că jucătorii români au aceleași lipsuri între care și lipsa curajului și a spiritului de luptător. Mi-am adus aminte ce spunea Marcel Răducanu. În Germania la școlile de fotbal sunt antrenori posesori ai licenței PRO specializați în lucrul cu copiii. Deci dacă vrei rezultate lucrezi cu cei care știu.
Eu zic să luăm luptători la Națională si de la Botoșani . Sunt învățați cu bătaia si sunt si războinici ca Leo. Asta ne mai lipsea. Jucătorii români nu au succès ptr că sunt educați în grădina fcsbului.... simulări, arbitri de casă...
Bravo Leo Grozavu! Idei ff bune invatate din regulile vechi de la Dinamo, Steaua, Craiova cand am si avut performante. Din pacate se pierd ati ramas tot mai putini care le aplica. Eu as sugera sa candidezi la sefia FRF, cu fortarea introducerilor acestor idei s-ar schimba multe . IN bine!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.