Alte știri din fotbal
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
9
U Cluj - Ujpest, în al doilea amical al verii: Ștefănescu ratează două ocazii mari
0
Încă o plecare de la Petrolul!
0
Pancu nu poate face nimic » Se întoarce la Rapid doar ca să-și rezilieze contractul
3
Știri din fotbal internațional
Șoc în Capul Verde: căpitanul Ryan Mendes este acuzat de viol! » O translatoare braziliană l-a denunțat la poliție
0
Alexandru Cîmpanu continuă forma excelentă: un nou gol decisiv în China
0
De nicăieri! Granit Xhaka a ajuns la un acord cu un colos din Premier League
0
Tragedie pentru Cody Gakpo, chiar în timpul CM 2026 » Partenera sa a anunțat pierderea sarcinii
0
Lifestyle
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
1
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
20
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
1
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Cum e viața de student în străinătate: de la cursuri aplicate la chirii de ...
Libertatea
Val de imagini false după cutremurele din Venezuela. Cum au fost induși în ...
Adevărul
Aventurile în Zimbabwe ale fostului dinamovist: „Am nimerit la o bancă ...
GSP SPECIAL
Cătălin Cherecheș, eliberat condiționat din complezența unei judecătoare, ...
Libertatea
Sa fim realisti...o echipa bunicica, in anii 90..dar fara jucatori de mare valoare...oe.devotamemt, daruire, disciplina, poti sa mergi pana la un punct...
Nu vezi ce echipa a fost URSS? Un titlu si inca 3 finale europene. Ca sa nu mai zicem ca arbitrii ii tocau pe unde ii prindeau fiindca erau comunisti. Polistule stai mai bine pe fb ca la fotbal nu te pricepi.
Uniunea sovietica are o finala de European...atat...asa ca nu vad ce mare echipa a fost..Columbia a fost facuta mare de Pele, atat...in rest nici un rezultat. Haideti sa fim un pic realisti..suntem romanai ne.place sa ne mandrim, sa ne laudam cu rezultatele aceleingeneratuu..pt o echipa mica, ca Romania, a insemnat un lucru urias. Dar sa ne uiyam si la joc, pt.ca.rezultatul.vine in urma.jocului prestat...accidente gen Argentina, se intampla f rar...si Rusia a elikinat Spania si Grecia a luat Europeanul..dar per ansamblu, si Rusia, si Grecia si Romania de atunci, erau cel mult echipe bunicele.
Mondialul din 94 a fost cel mai bun al nostru; dar, performanta noastra- sferturi, e una modesta comparativ cu restul tarilor europene. De 24 de ani nu ne-am mai calificat la mondiale; si nu pare ca o sa ne calificam prea curand. Nu contam in fotbalul european. Traim din amintiri... Suntem penibili.
Am citit prima propozitie pe care ai scris-o si mi-am dat seama ca esti, asa cum spune un “clasic in viata”, ***. Nu ai habar de ce vorbesti! Apuca-tr de sah. Sau nu, pentru ca este un sport al mintii.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Hagi a fost un nimeni, nu s-a pus vreodata problema sa ia vreun balon. Spre comparatie, cu adevarat marele Stoicikov a luat un Balon de Aur si un Balon de Argint, plus ca a fost titular si jucator exponential la Barcelona, unde hagi facea bocancii si de unde a fost dat afara. Iar meciul asta cu Argentina e cea mai mare nedreptate din istoria fotbalului, aia au tras din toate pozitiile, au fost non-stop pe noi, am avut un noroc chior. Si atunci nationala juca ca acum: toti in careu, antijoc si la ciupeala. I se zicea "temporizare"...
Prea "putin" sa trimiti Anglia, Germania, Argentina, Columbia (cea mai mare) si Uniunea Sovietica (o forta pe vremea aia) acasa, sa joci la 5 turnee finale intr-o generatie si sa ajungi la 4 in optimi/sferturi. Au fost 2 meciuri cu Anglia, ambele castigate, si 2 cu Argentina (unul castigat si un egal cu Maradona).
Prea "putin" sa trimiti Anglia, Germania, Argentina, Columbia (cea mai mare) si Uniunea Sovietica (o forta pe vremea aia) acasa, sa joci la 5 turnee finale intr-o generatie si sa ajungi la 4 in optimi/sferturi.
Ma, Bugarski, nu o sa ma cobor niciodata la ticalosia ta de anarhist cu fost strabunic tortionar!
ai gandit mult pana sa scrii asa ceva? Ia mai incearca. Poate iese ceva mai coerent.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.