FOTBAL  »  NATIONALA  »  ALEGERI FRF

Acuze dure la adresa noii conduceri a FRF: "Alegerile au avut o regie făcută bine, cu substrat politic"

Articol de GSP - Publicat joi, 20 martie 2014 00:00 / Actualizat joi, 20 martie 2014 18:54

Fostul vicepreşedinte al Ligii Profesioniste de Fotbal, Alexandru Boc, lansează cîteva atacuri dure la adresa noii conduceri a FRF.

"M-a surprins numărul mare de voturi ale lui Burleanu. S-a întîmplat ceva acolo. Mă aşteptam ca Avram şi Chivorchian să aibă mai multe voturi.

Discursul lui Burleanu nu putea să schimbe ceva. Toţi au venit acolo cu mandat de la sponsor, de la preşedinte, de la primar.

Părerea mea e că au venit cu indicaţii precise de acasă ca în turul 2 să meargă toată lumea pe mîna lui Burleanu. A fost o regie făcută bine de tot.

Normal, substratul a fost politic. Pe Dragomir cine l-a schimbat, nu tot politicul? Gică Popescu chiar merita să fie preşedinte, dacă el candida, ieşea fără probleme", a spus Alexandru Boc la DolceSport.

Citește și:
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
Stiri extrasport
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
Haine noi pentru elevii lui Cristi Chivu » Echipamentul pentru sezonul 2026/2027, inspirat dintr-un model istoric
Campionate
Haine noi pentru elevii lui Cristi Chivu » Echipamentul pentru sezonul 2026/2027, inspirat dintr-un model istoric
Eventul cu Universitatea Craiova are urmări pentru Olexandr Romanchuk
Superliga
Eventul cu Universitatea Craiova are urmări pentru Olexandr Romanchuk
Becali l-a auzit pe colegul de platou al lui Baciu și a sunat să-l corecteze: „De ce faci fake news?!”
Superliga
Becali l-a auzit pe colegul de platou al lui Baciu și a sunat să-l corecteze: „De ce faci fake news?!”
Schimbare importantă pregătită în facturile de telefonie din România
Profit.ro
Schimbare importantă pregătită în facturile de telefonie din România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Un fost fotbalist român este judecat în Anglia, după ce a înjunghiat un jurnalist la ordinul Iranului!

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86


Comentarii (29)
calin_nebunul
calin_nebunul  •  21 Martie 2014, 12:21

cine vorbeste ? mizeria asta de boc , un parvenit comunist :)))

60old
60old  •  21 Martie 2014, 08:39
Postat de unico_biancorossi pe 21 Martie 2014, 00:56

ne-am dat seama cu totii, de la bun inceput. comentariile de pe live-ul alegerilor stau marturie. 80% dintre userii de atunci au stiut cum stau lucrurile.

Am spus ca nu am incredere in Burleanu dar am fost contrazis. Omul s-a apucat sa vorbeasca, sa promita dar nu a realizat in ce carusel a intrat.

englezu
englezu  •  21 Martie 2014, 06:37

" Cand intalniti ORATORIA, suciti-i gatul !" - spunea candva un francez destept. Si cand ai mai fost si consilier la Cotroceni, cred ca totul este pierdut ! Doamne, ajuta-i pe romani !

Vezi toate comentariile (29)
Comentează