FOTBAL  »  NATIONALA  »  FCSB

Adrian Mutu îi ia apărarea lui Olimpiu Moruțan în cazul „mașina de proxenet”: „Atacăm un copil? Poate ăsta a fost visul lui” + ce exemplu îi dă lui Becali

Articol de GSP - Publicat marti, 04 februarie 2020 20:07

Olimpiu Moruțan (20 de ani) a fost acuzat de Gigi Becali că „și-a achiziționat o mașina de proxenet”: un BMW Seria 8 de 100.000 de euro. Adrian Mutu, selecționerul naționalei de tineret, i-a luat apărarea mijlocașului ofensiv.

„E normal oarecum ca Gigi Becali să aibă temerile astea. Eu nu pot comenta, nu știu dacă îl va afecta pe Moruțan. În schimb, mă afectează direct dacă jucătorii posibil selecționabili nu joacă. Nu știu dacă îl voi chema în condițiile în care nu va juca. Pentru mine, Moruțan e un jucător important. 

Dar nu cred că e cazul să îl atacăm. Poate Olimpiu și-a dorit de mic să aibă o mașină ca asta. Poate a strâns bani de când s-a apucat de fotbal pentru ea. Poate pentru el a fost un vis îndeplinit, poate îi va oferi un plus de încredere. Câți oameni maturi stau într-un apartament cu o cameră și au BMW la poartă. Acum certăm un copil...”, a opinat Mutu la TV Digi Sport. 

Exemplu pentru Gigi Becali

„Când am fost la Dinamo, eu mi-am luat o mașină cum avea Gică Hagi. Țipa Giovanni la mine, zicea că am înnebunit. Pe urmă am ajuns la Inter. M-a afectat asta? Dacă rămâne cu picioarele pe pământ, nu contează. 

Acum am fost la un meci cu mașina federației, una mică. Când plecam, m-a oprit o persoană și mi-a zis: «Ce faci, Mutule, așa ai ajuns?». S-a luat și de numere, că erau de Constanța”, a povestit Adrian Mutu.

Vezi și:

Adrian Mutu vede Dinamo peste CFR sau FCSB: „E altceva față de restul echipelor. Negoiță are anvergură, dar nu își dorește asta”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional

Citește și:
Cauza accidentului rutier în care au murit fanii lui PAOK » Mărturia șocantă a unui supraviețuitor
Campionate
Cauza accidentului rutier în care au murit fanii lui PAOK » Mărturia șocantă a unui supraviețuitor
Americanii au reacționat după lansarea noului Duster: „Arată ca o Dacia pentru oamenii bogați”
Noutati auto
Americanii au reacționat după lansarea noului Duster: „Arată ca o Dacia pentru oamenii bogați”
Real Madrid a sunat pentru Chivu!
Stranieri
Real Madrid a sunat pentru Chivu!
Fotomodelul a reapărut la meciul lui Zverev, la 3 săptămâni de când germanul nega vehement acuzațiile de infidelitate
Tenis
Fotomodelul a reapărut la meciul lui Zverev, la 3 săptămâni de când germanul nega vehement acuzațiile de infidelitate
EXCLUSIV FOTO Sora mai mare a lui George Becali, Domnica Geambazi, intră pe piața imobiliară
Profit.ro
EXCLUSIV FOTO Sora mai mare a lui George Becali, Domnica Geambazi, intră pe piața imobiliară
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (29)
blatistudinovidiu
blatistudinovidiu  •  05 Februarie 2020, 06:40

In plus mașina e un ajutor importan sa agate și el o moldoveanca vânzătoare pe la vreun chioșc...

p.rares
p.rares  •  04 Februarie 2020, 23:02

Pacaliciul asta a cersit acest post de antrenor la FRF pentru ca a ajuns in sapa de lemn.Mutu ca om si ca antrenor o nulitate.Este revoltator cum a fost el ales in detrimentul unor antrenori cu experienta.

131624217670160
Geani Muraru  •  04 Februarie 2020, 23:01

Ai dreptate Mutule in legatura cu visul lui Olimpiu mai ramane sa-i dai si tu cateva grame din visul tau si s-a realizat baiatu

Vezi toate comentariile (29)
Comentează
Close