Alte știri din fotbal
O lume întreagă SUB stadion! » Tur în „labirintul” din Giulești: imaginile sunt spectaculoase
0
Hermannstadt se desparte de 7 jucători după retrogradare
0
De ce a refuzat Edi Iordănescu 35.000 de euro pe lună de la CFR Cluj: „Ce fac, vin doar să vă iau banii?!”
1
S-a făcut! Gigi Becali a aflat de la GSP primul transfer al verii la FCSB: „E posibil”
5
Știri din fotbal internațional
Lifestyle
Au ales cele mai sexy 11 partenere de fotbaliști care vor merge în America
1
Ce poți face în Mexic cu „incredibila” sumă de 1,3 lei? » Surpriză totală la aterizare, după ce am călătorit în avion cu naționala Tunisiei!
7
Și Dennis Man s-a căsătorit astăzi: căpitanul Stanciu i-a fost naș
8
Denis Alibec s-a căsătorit discret cu fosta gimnastă
10
Sorin Grindeanu s-a întors din SUA, când era ministru, cu o factură de ...
Libertatea
Șoferul camionului care a făcut dezastru în Constanța susține că i s-a ...
Adevărul
Avem LISTA COMPLETĂ de premieri olimpice, ținută doi ani la secret de COSR ...
GSP SPECIAL
Singurul fotbalist român care a fost campion mondial. „Alerga până la ...
Libertatea
oricum, astia din voi care comentati despre "pile"... sunteti penibili! eu unul sunt incoruptibili, daca oare cati dintre voi sunteti? 90% din inca fratii romani ar trebui sa-si schimbe mentalitatea.
stati putin, CINE A JUCAT ACOLO? selectie in bataie de joc, si daca jucau baietii din cartier luau tot atatea.
Si inca ceva... vina cea mai mare o are cine l-a pus pe Bumbescu acolo, nu el in sine. La fel si cu Piturca. Doar n-or fi fraieri sa refuze niste bani aiurea, nu?
Iti dau dreptate, probabil Bumbi si-a pastrat vechile practici. Asa facea si cand era la Steaua la juniori, ii placea cand il mai gudurai cu cate o gaina, o bere... vorba aia, sa fie bine ca sa nu fie rau. Dar oricum ar fi, nu ne putem compara niciodata cu nemtii care au o pregatire stas de la cele mai fragede varste. Pai cum sa nu ne dea cu terenul in cap cand la astia debuteaza jucatori de 17 ani la echipe de Bundesliga si noi inca il mai consideram tanara speranta pe Alexe care are 22-23 de ani...
Pai merg "pilele" sa ne reprezinte,asa se face selectia la echipa de club si nationala in toata tara...
Iti spun eu, sunt foarte multi copii talentati ! Dar cand pui antrenori ca Bumbescu sau Raducioiu ,nu ai cum sa faci performanta ! Un antrenor mai intai trebuie sa demonstreze la o echipa de club ( sa fie campion national )si pe urma sa fie numit la nationala !
pai asta e motivul adevarat pentru care nu mai avem echipa nationala si nu faptul ca sunt prea multi jucatori straini in campionat, la noi domneste incompetenta si prostia dupa cum vedeti marea majoritate a antrenorilor fie ca sunt de copii sau seniori nu stiu sa scoata doua vorbe, sistemul e facut de asa natura incat aceste meserii sunt ocupate de retarzi in procent de 90% iar rezultatul se vede cu varf si indesat iar treaba asta o gasim la mai toate sporturile de la noi, la fotbal cred ca e cel mai rau
Sincer, am citit articolul dupa ce am vazut comentariul tau pentru ca eram curios cine e antrenor de reactionezi asa. Pe langa faptul ca s-o face pe pile, cum zici tu, nici nu mai ai pepiniera. Cluburile de traditie si-au desfiintat grupele de juniori din cauza lipsei de fonduri, in plus sunt din ce in ce mai putini copii care sa faca sport. Acum s-au mutat toti la injurat pe net. Cand eram eu mic, pe terenul de fotbal ne strangeam cate 25-30 de insi zilnic (doar la mine la bloc) si jucam fotbal cat ne tineau picioarele, ne bagau parintii in casa cu forta. Acum rar vad copii sa joace mingea si asta mai mult in week-end. Trage tu concluziile !
90% adevarat. Antrenori care pacalesc fotbalul si parintii; Asociatii judetene si in special cea din Bucuresti in care dicteaza interesul de moment. Cand a dorit Mihai Marian sa faca ceva a fost "faultat", antrenori federali depasiti, comisie tehnica depasita... Totul este vechi si invechit. ://www.junioridefotbal.ro
Hahahahahaha, ce legatura are coada vacii cu stampila primariei? Micii fotbalisti nici nu merg la orele de sport ! Eram curios ce comentariu faceai daca antrenor la U16 era un dinamovist! Selectia , atat a antrenorilor cat si a jucatorilor, se face pe pile !
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.