FOTBAL  »  NATIONALA  »  ANGLIA U21 - ROMÂNIA U21 2-4

ANGLIA U21 - ROMÂNIA U21 // VIDEO+FOTO Salvați de Ionuț Radu » Paradă incredibilă a portarului nostru!

Articol de GSP - Publicat vineri, 21 iunie 2019 20:32

Ionuț Radu (22 de ani) a salvat senzațional poarta României U21 în
prelugirile primei reprize cu Anglia U21, scor 4-2, în cel de-al doilea meci
de la EURO 2019.

În minutul 45+1, Mason Mount a șutat puternic din afara careului  „tricolorilor”, de la circa 20 de metri de poartă, dar portarul român a respins incredibil și și-a salvat echipa, la scorul de 0-0.

Cu 13 minute înainte, Dennis Man reușise să înscrie în poarta englezilor, dar golul fusese anulat pe motiv de ofsaid.

Astfel, ocaziile nu s-au răzbunat și scorul a rămas 0-0 la finalul primelor 45 de minute ale întânirii dintre România U21 și Anglia U21.

EURO U21 2019 » CLASAMENT GRUPA C

EURO U21 2019 » PROGRAMUL GRUPEI C

18 iunie

Azi, 21 iunie

• 19:30 - Anglia - ROMÂNIA (Cesena)
  • 22:00 - Franța - Croația (Serravalle, San Marino)

Luni, 24 iunie

• 22:00 - Franța - ROMÂNIA (Cesena)
  • 22:00 - Anglia - Croația (Serravalle, San Marino)

VEZI ȘI:

ANGLIA U21 - ROMÂNIA U21 // VIDEO+FOTO » Ratare uriașă a lui Andrei Ivan în debutul partidei cu englezii!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!