Alte știri din fotbal
Rapid s-a chinuit cu Metaloglobus la -10 grade, dar Dobre a salvat-o din nou » Schimbare de lider
16
MM Stoica, despre atmosfera tensionată de la meciul cu FC Argeș: „Era un copil care m-a înjurat de la juma' de metru. L-am întrebat dacă mai vrea să vadă meciul sau vrea să…”
3
Dinamo îl blindează pe Cătălin Cîrjan după oferta de la Metalist » Andrei Nicolescu: „Sunt convins”
0
Ce a vrut să transmită Ofri Arad? » Postarea israelianului la doar două zile după ce Becali i-a anunțat venirea
4
Știri din fotbal internațional
Cu Maxim și Drăguș titulari, Gaziantep a fost aproape de o mare surpriză în Super Lig
0
Napoli câștigă cu emoții și păstrează șanse la „scudetto” » Cum arată clasamentul din Serie A
0
Nigeria a câștigat bronzul la Cupa Africii după lovituri de departajare! » Salah și Marmoush au ratat de la punctul cu var
0
Două „duble”, patru goluri și două eliminări la debutul lui Adrian Șut la noua lui echipă
2
Lifestyle
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
0
La 47 de ani, mama juniorului din Superligă a rămas în costum de baie și s-a tolănit pe șezlongul acoperit de zăpadă: „Ce zice băiatul tău?”
22
Prezentatoarea știrilor sportive a fost suporter Dinamo: „Copilărie alb-roșie. Mi-a rămas în suflet”
6
Audi a scos pe circuit noul monopost cu care debutează în Formula 1 » Primele imagini oficiale
1
Un polițist de la IPJ Constanța a făcut controale, dar a primit 5.000 euro ...
Libertatea
Câte kilograme sunt normale și de ce greutatea ideală nu există. Medic: ...
Adevărul
„Rețeaua Nigeria” » Jucători păcăliți sau legați cu clauze aberante de un ...
GSP SPECIAL
Amenințări fără precedent ale lui Trump la adresa a opt țări europene ...
Libertatea
Luati partea buna: inca 4 meciuri si vine Ladislau
Cu gloabele astea terminăm grupa cu 0 puncte, 0 goluri și ne ducem în Grupa C, unde ne e locul, cu Luxemburg, Liechtenstein, Malta și Gibraltar.
Cu gloabele astea terminăm grupa cu 0 puncte, 0 goluri și ne ducem în Grupa C, unde ne e locul, cu Luxemburg, Liechtenstein, Malta și Gibraltar.
Verificat , aprobat și parafat ! ... selecționerul cu cel mai slab start de mandat din istoria naționalei... pus de tac-su și partid în fruntea și conducerea unor neica nimeni din fotbal . Pe lângă demisiile lor din federație și Edy Miracol poate liniștit a se cere afară . A ajuns ca Soichiță să dicteze lotul iar Edy *** ( surse Digi Sport ) O așa adunătură de păpădii ca aceștia nu am mai avut parte în ultimi 50 de ani de a vedea într-un meci de fotbal . Plini de ifose , bărbi și tatuaje se văd a fi speciali dar de fapt sunt precum campionatul adică josnic . Mâncători de bani și nervi a acelor care îi susțin .
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Deci, SĂ FIE CLAR: ...”nimeni nu-i 'di vină', de vină suntem NOI TOȚI care formăm această foaită de-i zice 'popooouu rumân', depășit și obosit din tătye punctele de vedere, ”de la cel cu țăța-n gură, pân' la cel cu barbă sură” ... degeaba dăm vina pe unul sau pe altul, asta-i modă STRICT rumânească de NEAM PROST sudisto-miticească ... dar la noi nu ne uităm să vedem cine suntem și ce putem și ce-am mai făcut pân' amu ? Poate veni ”mama mamei mămițichii mătușii lui acest ”ESCU” că tot praf și pulbere o să se aleagă. 'E ușeooor a scrie versuri' .. când tu nici măcar cerneală-n călimară nu mai ai. De la portarul unui teren de fotbal, trecând prin tătye administrațiile aferente, de la suporteri, chibiți, *** care umple stadioanele și se dau în stambă, fac mizerii prin urbe, până la ȘĂFII ĂI MARI .. ajungând până suuuus sus ... și intrând în politic, TĂȚI O APĂ ȘI-UN PĂMÂNT, adică (ca) și naționala de folbal cu antrenor cu tăt .. care va să zică ! Și încă ceva, atât timp cât conducerea unui minister (NU CONTEAZĂ CARE) sau orice altă formă de organizare se va face de la ”miticești-buciurești” ... 'HADIO MAMĂ'.. cum e vorba ???? ?!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Acum ai descoperit?÷))
Romania ca tara in primul rand e acolo jos de tot, sclavii altor "tari prietene". Daca tu ca tara esti asa de jos, e foarte posibil ca si domeniile diverse din tara ta sa fie tot la un nivel de jos pentru ca nu exista investitii cu cap si de viitor in niciun domeniu, doar imprumuturi si tunuri de moment! Deci daca nu exista investitii cum sa gasim fotbalisti, sa i antrenam ca numai talentul in orice nu e suficient. Noi avem un campionat de 2 lei, singurii din Europa fara VAR de exemplu, o rusine... Deci nu avem jucatori de fotbal adevarat, mimam fotbalul intr un campionat dubios si uitati va ca se duc afara si stau pe banca de rezerve sau nu prind lotul. In primul rand nu avem jucatori de fotbal adevarat cum se joaca acum in toata lumea!! Iar despre antrenor, Edi, din pacate nu are experienta ca antrenor sa scoata, sa inteleaga ca trebuie sa faci aur din ce ai, s a vazut in Muntenegru a folosit un sistem care nu s a pliat deloc, un antrenor cu experienta stia din prima ce pot acei jucatori si cum sa i faca sa dea totul, cat pot ei, apoi aici cu Bosnia, iar a schimbat, e clar ca e instabilitate, nu cunoaste inca jucatorii etc. Dar jucatorii nu stiu sa dea o pasa, sa faca un dribling, nici macar cand ne pun pe tava adversarii un gol nu suntem in stare sa l dam, vezi Puscas.., atacant de ligi inferioare in Anglia.. Etc.. Generatia aia de aur, a reusit pt ca veneau dintr o era cu multa organizare, adica nea Nicu a facut el greselile lui dar in multe dom era organizare.
Da la ce vă așteptați??? Federația își asumă.Daca nu aduci un antrenor cu experiență și viziune,pa.Edi ii f slab, nu degeaba CFR la îndepărtat. Iar unii jucători nu trebuie convocați. Sa se spele pe cap cu naționala lui peste.
Cand nu ai jucatori e si greu sa scoti rezultate. Nu-i ai, punct. Dar mai usor cu infatuarea, cu atitudinea flegmatica, cu gargara intermitenta si foarte enervanta din interviuri, pana la urma vrei sa arati ca ai verbul permanent la tine si-l folosesti pana la epuizarea nervoasa, a noastra, sau ca esti antrenor care poate sa faca uneori minuni pe teren, acolo ar trebui sa te concentrezi, de asta ai fost angajat si ai acceptat sa preiei postul. Nu sa-ti etalezi capacitatile de orator. Unii au reusit sa faca din echipe mici un fel de spaima a granzilor. Asta asteapta lumea, macar cu echipele foarte mici sa castigi detasat si sa le faci mari probleme celor mari. Asta inseamna si calificari la turneele finale. Acolo poti da lovitura. Asta asteapta lumea, chiar de la o echipa fara mari valori.
Prostie fara limite la gigisti!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.