Alte știri din fotbal
Momentul care a stârnit hohote de râs în studio și l-a făcut pe Raul Rusescu să exclame: „Vai de capul meu!”
0
David Miculescu a răbufnit: „E o umilință! Dau și un exemplu absurd acum”
1
Ironia supremă! Faza serii pe Arena Națională, la FCSB - CFR Cluj
1
Daniel Pancu a început să țipe la flash-interviu: „Eu acum am aflat! Nu e egalitate!”
0
Știri din fotbal internațional
AS Roma - AC Milan 1-1 » Rezultat excelent pentru Cristi Chivu, care se desprinde în fruntea clasamentului din Serie A
0
Noapte sângeroasă! Au apărut imaginile: sârbii și croații s-au luat la bătaie, 23 de răniți
0
Juventus - Napoli 3-0 » Campioana Italiei, OUT din lupta pentru „Scudetto”?
2
Endrick a reușit primul „hattrick” în Ligue 1 și Lyon rămane în TOP 4
0
Lifestyle
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
9
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
3
Instructor de schi, despre diferențele între pârtiile românești și cele ...
Libertatea
Revoltă în comuna unde s-ar fi mutat suspectul de 13 ani al crimei din ...
Adevărul
„Elementar, dragul meu Watson!” » Părintele celui mai celebru detectiv a ...
GSP SPECIAL
Zeci de mii de români și polonezi au plecat din Marea Britanie, împinși de ...
Libertatea
Cu echipa asta Polonia a ajuns in sferturi la Euro unde a pierdut greu cu viitoare campioana. Noi ne-am facut de ras. Nu aveam cum sa jucam la nivelul Poloniei nici daca era Guardiola antrenor, decat daca intra el pe teren, eventual. Intelege ca nu avem stranieri de valoare iar competitia interna e o gluma proasta. Nu te uita in gura jurnalistilor gen Ioanitoaia care traiesc in trecut si in negare.
Nici daca venea guardiola, mourinho sau klopp nu faceau mai mult. Pai cel mai valoros fotbalist roman a fost anonim. Ce sa le faca Daum ? Sa le dea valoarea pe care nu o au?
Eu il plac pe Burleanu si daca am pierde toate meciurile ramase in grupa tot l as prefera pe Daum in dauna unui Piturca, Iordanescu sau mai stiu eu ce crai de pe plaiurile romanesti
Nu mi-e simpatic Burleanu, nu-mi face placere sa-i iau apararea, dar a spus doar ca echipa Poloniei e tanara si nu mai tanara decat a noastra! Iar faptul ca au 50 de jucatori in cele mai bune campionate e adevarat! Asa ca pensionarul de Ioanitoaia n-a prins pe nimeni, nu va mai gudurati atat pe langa el!
Ce dracului, n-ai văzut cum joacă puștii de la Dinamo 2? Îi selecționezi și gata! :)) Băi, n-ai înțeles nimic din comentariul meu.
Nu mai exista nici un respect fata de cititori. GSP si nu doar, ei se plang probabil si de unii cititori care au comentarii deochiate sau "ne la locul lor" insa in viata ce dai aia primesti. Fotbalul a ajuns aici si din cauza presei fara doar si poate. E trist sa citesc zilnic despre Becali si Steaua 9 din 10 postari. Macar de ar functiona echipa asta ca pe vremuri... de nota ca asa a ajuns si campionatul ca in presa de sport. GSP si restul in insolventa sau disparute ca si FCSB. Prosport macar cu rubricile ei inghesuite scrie mai putin murdar insa tot nu e de ajuns. Of cum s-a dus sportul pe apa sambetei!
Scurt, nu vreau sa dezvolt mai mult ca-i ora tarzie, dar ma "induioseaza" atitudinea asa zisilor suporteri FCSBisti: cum isi pun ei subit speranta in nou-veniti la echipa (cazul lui Ov Popescu acum) pe care-i recomanda aproale instantaneu pentru selectionata pentru ca, dupa ceva timp, sa-i renege ca nu sunt demni de FCSB si "sa-l erte" pe Gigi pentru transferul acestora...
Taci, mă. Puteam juca azi, măcar la nivelul ălora dacă Daum știa cu ce fotbaliști să înceapă meciul. Ăsta nu-i cunoaște , se uită pe DVD-uri și pleacă urechea. Să se ducă acasă, e depășit total.
da, indiscutabil da. si mai sunt zeci de fotbalisti nebagati in seama care oricand ar juca mult mai bine decat vedetele in ghilimele care s-au facut de ras inca o data la un meci al nationalei romane.lumea rade de un tucudean, si eu l-am criticat deseori in timp, dar arata a atacant si se bate ca un atacant, nu precum biscuitii in dunga adusi de daum si cei de dinaintea lui. exista un tamas, exista si alti stoperi puternici, pe la botosani, craiova, cfr, exista mijlocasi, nu cu ifose, nu cine stie, dar foarte exact, care distrug nu doar atacurile adverse ci pe atacantii adversi. de pilda, un muresn, asa macelar cum e el, ii speria azi pe poloni. fata de acest habarnist de hoban, marele campion al nimicului dintr-un stat inventat, tot era mai bun. jucatori zdraveni, de nadejde, am mai vazut si la pandurii si la gaz metan, pana si la chiajna si timisoara sunt unii care sigur jucau mai bine decat au facut-o vedetosii nationalei in meciul penibil cu oaspetii din polonia. cat despre tactica, am explicat mai jos opinia mea : 4-1-4-1 a fost exact sistemul ce NU trebuia jucat contra unui 4-2-3-1 cu care nawalka l-a facut mat pe amatorul de daum. desi aparent au fost 5-5, de fapt ei chiar au avut 5 mijlocasi, noi doar 2-3, pentru ca ceilalti sunt orice numai fotbalisti nu, mijlocasi nicicum. grigore, jenant, chiriches, jenant, hoban, penibil, popa, penibil, tatarusanu, partial absent, razvan marin, sters, etc etc. iar aia care sunt numiti atacanti.. vai de capul lor... sunt nulitati.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.