FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - ARMENIA 1-0

Căpitanul României, dezumflat după victoria cu Armenia: "Sunt dezamăgit, ne chinuim la fiecare meci. N-avem speranțe la cum jucăm"

Articol de GSP - Publicat vineri, 01 septembrie 2017 23:59

Căpitanul Vlad Chiricheș a fost foarte supărat după victoria României în fața Armeniei, scor 1-0, și a oferit câteva declarații interesante.

"E o victorie obținută greu. A fost un joc care nu-ți dă speranțe că poți obține mai mult. Mă simt dezamăgit de ce se întâmplă în această campanie de calificare. E trist. Ne chinuim la fiecare meci. 11 la 11 ar fi fost greu. Nu știu... Nu știu dacă e un rezultat mincinos, dar e un rezultat obținut ușor întâmplător.

Șansele la calificare sunt extrem de mici. Vom încerca să câștigăm în Muntenegru. Stăm la mâna tuturor. Nu-mi pot explica de ce am avut o asemenea campanie. N-am schimbat mulți jucători față de precedenta campanie.

Cred că trebuie să se facă o analiză amănunțită de către cei din FRF și să ia o decizie. Ne-am chinuit campania asta. Nu știu ce-aș mai putea spune. Mă simt dezamăgit de rezultatul din seara asta. Nu cred că am jucat un fotbal care să ne dea speranțe", a declarat Chiricheș la TV Digi Sport.

"Șanse nu cred că mai sunt, dar vom lupta pentru țara noastră și sper să câștigăm cu Muntenegru" Andrei Ivan

CLASAMENTUL GRUPEI E:

Echipă Puncte
1. Polonia 16p
2. Muntenegru 13p
3. Danemarca 13p
4. România 9p
5. Armenia 6p
6. Kazahstan 2p

Meciurile următoare: 

  • 4 septembrie 2017: Armenia- Danemarca, Muntenegru- România, Polonia- Kazahstan
  • 5 octombrie 2017: România-Kazahstan, Muntenegru-Danemarca, Armenia-Polonia
  • 8 octombrie 2017: Danemarca- România, Kazahstan- Armenia, Polonia-Muntenegru 

Citește și:
Moment halucinant la conferința lui Gigi Becali! A pălmuit un jurnalist: „Șterge facebookul!”
Superliga
Moment halucinant la conferința lui Gigi Becali! A pălmuit un jurnalist: „Șterge facebookul!”
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Handbal
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Cu autocar nou în Liga 2! Petre Grigoraș vrea să fie iar „cel mai tare din oraș”
Liga 2
Cu autocar nou în Liga 2! Petre Grigoraș vrea să fie iar „cel mai tare din oraș”
Gigi Becali, noutăți de la FCSB: „Ei doi pleacă” » Ce i-a cerut Florin Tănase la negocieri: „Nu merge așa, bă!” + a jignit un fotbalist: „Ciurucuri”
Superliga
Gigi Becali, noutăți de la FCSB: „Ei doi pleacă” » Ce i-a cerut Florin Tănase la negocieri: „Nu merge așa, bă!” + a jignit un fotbalist: „Ciurucuri”
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (9)
mordved
mordved  •  02 Septembrie 2017, 19:45

Avem, avem, dar sunt convocati aceeasi fosti, actuali si viitori fecesebisti. Asta e vina capitala a lui Daum.

mordved
mordved  •  02 Septembrie 2017, 19:44
Postat de mega2005 pe 02 Septembrie 2017, 01:52

Nu mai suntem competitivi....nu mai avem jucatori.

Avem, avem, dar sunt convocati aceeasi fosti, actuali si viitori fecesebisti. Asta e vina capitala a lui Daum.

mordved
mordved  •  02 Septembrie 2017, 19:41

cap de cal face joc dublu; in PR ca pe teren e o hahalera.

Vezi toate comentariile (9)
Comentează