Alte știri din fotbal
CFR Cluj nu mai scapă de necazuri: impresarul mijlocașului solicită insolvența clubului! + Ziua Z în Gruia pentru plata datoriilor de peste un milion de euro
0
Buletinul medical la FCSB: „Probabil va fi apt pentru meciul de la Galați. El are laringită”
0
Mihai Stoica a numit „feblețea” lui Gigi Becali: „Îi place foarte mult, dar nu știu de ce. Zice că e cel mai bun la ora actuală”
2
Zeljko Kopic a vorbit deschis despre transferul din Spania: „Ideea a fost să-l luăm pentru aceste 6 luni, dar acum contăm pe el”
0
Știri din fotbal internațional
Ronald Koeman îl avertizează pe starul naționalei Olandei: „Timpul se scurge”
0
Real Madrid îl amenință cu tribunalul: „Povestea lui cu Mbappe este total falsă! A lezat grav imaginea clubului”
0
Casa Albă, anunț despre participarea Iranului la Cupa Mondială: „În acest moment ne așteptăm la asta”
0
Noua „bestie” a lui Haaland! Și-a cumpărat o bijuterie rară: doar 150 de exemplare în lume
1
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
2
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Toți rușii să lucreze în ture de 12 ore, inclusiv sâmbătă, propunerea unui ...
Libertatea
Semnul care poate avertiza asupra riscului de infarct: a fost observat și ...
Adevărul
„Minciuni!” » Replica Monicăi Iacob-Ridzi, după primul episod al ...
GSP SPECIAL
Ramona Miletic, românca ajunsă viceprimar în Viena: „Percepția austriecilor ...
Libertatea
Nivel înalt nu e cu Irlanda de Nord
Comparatia mea se rezuma doar ca situatie fotbalistica nu ca si calitate, evident Ilie este pest orice jucator de la nationala la ora actuala.
Cee ce vreau sa subliniez este ca trebuie sa avem un pic de rabdare, Ilie Dumitrescu este si a fost unul dintre cei mai valorosi fotbalisti din generatia anilor '90 si cazul lui a fost unul fericit, i s-a dat multa rabdare (pentru ce a aratat doar in Romania cum ai zis si tu) si rabdarea data fost rasplatita oarecum tarziu prin evolutiile sale din meciurile cruciale cu Tara Galilor sau Argentina, nu ai de unde sa stii, e prematur sa dam un verdict in opinia mea.
Ilie a fost cam esec afara, parca la Sevilla a jucat binishor totusi, chiar si asa comparatia cu Ianis mi se pare groteasca, pai Ilie chiar si in cel mai prost meci al lui arata a fotbalist, Ianis arata ca un junior timid ratacit intr-un meci de seniori. La Rangers efectiv se ascunde sau este decuplat de la joc.
...si in completare cu ce am uitat sa trec in primul reply : @alenb tu ai impresia ca Ilie a facut mai multe prin afara (Tottenham, Sevilla sau West Ham, fanii de acolo si acum il au pe lista trompetelor) fata de ce face Ianis acum la Rangers ?
Timofte era valoros, acolo a fost vorba de lipsa de pile. Vezi si interviul lui Stucan cu Balint care povesteste cum a pierdut locul de titular la Italia 90 in fata lui Raducioiu care nu avusese nici o contributie la calificare dar trebuia vandut, asta apropo de cum se facea selectia. Bietu Timofte era si el ocolit de tata Puiu, nu avea “spate”.
Lasa ca au mai fost si altii de clasa vizibila carora nu li s-au dat atatea sanse sa-si arate valoarea pentru nationala. Iti dau un nume din aceeasi generatie cu Ilie care chiar acum mi-a venit in minte : Ioan Timofte.
Gica Hagi pina pe la vreo 26 de ani a facut mult mai mult rau decit bine la echipa nationala. Tinea prea mult mingea, pierdea o multime de mingi, nu alerga deloc pe faza defensiva. La un meci de calificare cu Irlanda de Nord, in 1984 ( cred) , a fost capitan de echipa si a distrus efectiv meciul ala. Despre talentul lui Ianis, Gerard, un fost fotbalist mult mai bine vazut decit Gica Hagi, are numai cuvinde de lauda. La fel si multi alti oameni de fotbal cu conturi bancare serioase, cu nume, vorbesc foare bine de Ianis. Cam greu de crezut ca le da Gica bani sau pune presiune pe ei.
Dacă puiul de rege va fi titular cu Austria, meciul este pierdut în proportie de 80%. Rădoi trebuie să caute o formulă cu jucători puternici, abili, capabili să se descurce cu mingea în orice împrejurare. Este nevoie de jucători puternici, de niște gladiatori. Hagi este crud, degeaba are ceva tehnică, dacă nu poate duce mingea în față. Este prea firav. Dacă Rădoi va continua cu el titular, vom avea mari probleme la calificare.
A fost al cincilea meci ca titular al lui Hagi in nationala si gloata impreuna cu "jurnalistii" *** cap si si-au gasit tapul ispasitor. Imi aduc aminte de cazul lui Ilie Dumitrescu care desi era convocat si juca constant in nationala de la inceputul anilor '90 abia tarziu a confirmat (pe la a 19 selectie a dat primul gol sub tricolor) si a inceput sa aiva evolutii consistente d.p.d.v. calitativ, daca Ilie jucatorul de fotbal traia in vremurile de azi era "executat" public.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.