Comentarii (36)
mafa
mafa  •  01 Mai 2026, 12:15
Postat de pernobil pe 01 Mai 2026, 11:07

Bai cata ura si venin in cuvintele unora. Asta nu a avut nicun meci ca antrenor, dar voi stiti deja ce echipa va face. Si daca il baga pe fisu care e problema? Ia locul altor 2-3 talente extraordinare care vor sta pe banca? Ramane unu macar de doua ori mai bun acasa si vine ianis? Avem probabil cel mai slab lot posibil in acest moment, cu jucatori blazati, fara perspectiva, fara viitor. Niciunu nu a trecut de la 1 mil local, la 5 milioane afara, apoi la 50 de milioane afara. Aia inseamna jucator bun de care sa iti para rau ca nu e adus la echipa in detrimentul lui ianis. Cat despre antrenorul hagi....din nou....ce alte alternative erau? Niste antrenori straini necunoscuti pe care stoichita si restul ii faceau pachet dinainte sa puna piciorul in aeroport? Care antrenor roman, disponibil-sau posibil disponibil exista care sa se inhame la munca asta? Ca aici nu mai e o echipa oarecare din campionat sa fie in atentia catorva, aici e nationala si orice neavenit cu bale la gura ii poate pune la indoiala tactica sau jucatorii adusi

Enumăr câțiva...Cosmin Olăroiu, Răzvan Lucescu, Cristi Chivu,Ladislau Boñoni antrenori care ar fi fost frumos să fie întrebați !!!... Ioan Ovidiu Sabău și Edu Iordănescu nu au angajamente de moment dar sunt trecuți cu vederea...de ce Hagi ??....în afară de 2 campionate în mămăliga, luate așa cum știm toți, ce realizări are ???...

manx
manx  •  01 Mai 2026, 11:34

Nu este staful complet!!! Nu este mentionat capitanul echipei nationale!!!

pernobil
pernobil  •  01 Mai 2026, 11:07
Postat de Kkpp pe 01 Mai 2026, 00:37

Eu sunt doar curios cand ajunge antrenorul secund-jucator,capitanul echipei si pilonul de sustinere,Ianis Hagi la echipa.Acum ca tata e antrenor ,are locul de titular asigurat,probabil nu de la primul meci ca Hagi o sa vrea sa arate ca e impartial,dar de la primul meci important va fi.Cine stie,poate o sa fie opusul lui tati:zero ca jucator dar mare antrenor.Eu sa fiu Ianis mi ar fi rusine sa vin la nationala sa ma bage tati titular!Pur si simplu cat e Hagi antrenor,daca as fi Ianis as refuza!Asa n ar mai fi discutii!Atat doar ca daca nu l baga la nationala unde o sa joace?Cred ca daca l luam la bani marunti si excluzand viitorul unde tot tati era antrenor,are mai multe meciuri la nationala decat la echipele de club.Sau pe aproape...o rusine oribila....Hagi n a demonstrat nimic ca antrenor,nu stiu ce cauta la natuonala!A ba da,daca nu califica nu sare nimeni in capul Federatiei..si pentru ei e destul!Jenant

Bai cata ura si venin in cuvintele unora. Asta nu a avut nicun meci ca antrenor, dar voi stiti deja ce echipa va face. Si daca il baga pe fisu care e problema? Ia locul altor 2-3 talente extraordinare care vor sta pe banca? Ramane unu macar de doua ori mai bun acasa si vine ianis? Avem probabil cel mai slab lot posibil in acest moment, cu jucatori blazati, fara perspectiva, fara viitor. Niciunu nu a trecut de la 1 mil local, la 5 milioane afara, apoi la 50 de milioane afara. Aia inseamna jucator bun de care sa iti para rau ca nu e adus la echipa in detrimentul lui ianis. Cat despre antrenorul hagi....din nou....ce alte alternative erau? Niste antrenori straini necunoscuti pe care stoichita si restul ii faceau pachet dinainte sa puna piciorul in aeroport? Care antrenor roman, disponibil-sau posibil disponibil exista care sa se inhame la munca asta? Ca aici nu mai e o echipa oarecare din campionat sa fie in atentia catorva, aici e nationala si orice neavenit cu bale la gura ii poate pune la indoiala tactica sau jucatorii adusi

Daragar
Daragar  •  01 Mai 2026, 10:20

Spune multe despre Hagi ca lucreaza cu fosti portari de duzina ca Preda si Anghel si il mentine pe Tersinio. Logic era sa aduca 1-2 secunzi cu personalitate, care sa poata da idei noi si sa il contrazica. Cat despre cei care se plang ca pleaca dupa 20 de ani de la FRF, astia se cred la statul roman unde se face greva pentru orice zvon de restructurare sau micsorare de salariu pe cand la privat esti dat afara dupa 15 minute de zoom meeting cu AI.

catavencu
catavencu  •  01 Mai 2026, 10:10
Postat de vilsan04ionut pe 01 Mai 2026, 07:47

Domnu' ziarist, Anghel a fost atacant, nu mijlocas. Cand scrieti un articol faceti si putina cercetare inainte, sau scrieti tot ce va trece prin cap?

n-au nici o treaba cu sportul, cu logica, cu matematica , doar cancan scris in graba, ca au de lenevit

Saudanul
Saudanul  •  01 Mai 2026, 08:23
Postat de istet10. pe 30 Aprilie 2026, 22:41

Hagi a fost adus ca sa-si spele imaginea Burlenu si Stoichita. "Daca nici cu asta, frate nu avem ce face! Putem spune ca am realizat adevarate minuni!"

Se spune că un bun patron, dacă vrea performanță în afaceri alege colaboratori mai inteligenți decât el, un patron care vrea să fie strălucitor în cadrul echipei de colaboratori alege mai slabi. Se pare că Burleanu caută să strălucească... Cum să-și spele obrazul cu Hagi, doar așa să arate că se poate și mai rău...

vilsan04ionut
vilsan04ionut  •  01 Mai 2026, 07:47

Domnu' ziarist, Anghel a fost atacant, nu mijlocas. Cand scrieti un articol faceti si putina cercetare inainte, sau scrieti tot ce va trece prin cap?

Acidutzu_67
Acidutzu_67  •  01 Mai 2026, 07:36

E bine ca si-a adus staff-ul sau. E normal sa lucrezi cu o echipa care te intelege, pe care o cunosti si careia stii ce sa-i ceri. Sa vedem ce jucatori selecteaza! Aici va fi interesant de analizat. Daca se bazeaza pe aceleasi gloabe si vrea sa obtina alte rezultate decat cele care au fost deja obtinute, se va insela amarnic...

andreizam
andreizam  •  01 Mai 2026, 06:19

Cat timp VA Fi pastrare Ganea in Staful echipei, atat se dovedesc culisele Mai Importante ca Fotbalul

mateodamiano7
mateodamiano7  •  01 Mai 2026, 05:51

Niste valori sunt inlocuite de alte valori...In rest, ramane ca in titlu: "Îi pune pe picioare Hodorogea" Ala cu mustata, nu stramba!

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Comentează