Alte știri din fotbal
Start în Petrolul - U Cluj, duel de tradiție pe „Ilie Oană”
0
Dacă Dinamo nu câștigă titlul, Giani Kiriță are o favorită neașteptată: „Mi-ar surâde!”
0
Valeriu Iftime a numit jucător indispensabil de la Botoșani: „Când el nu e în formă, avem o problemă”
0
Revenire la Dinamo » Șanse uriașe să joace din nou în 2025
0
Știri din fotbal internațional
Veste excelentă pentru Chivu! Milanul a cedat puncte cu o nou-promovată și poate pierde fotoliul de lider în Italia
0
„Au explodat” înainte de Cupa Mondială din 2026: prețuri ASTRONOMICE pentru cazările de la turneul final
0
E mai dificil să fii Chivu la Inter sau De Rossi la Genoa? » Ce a răspuns legendarul Fabio Capello
0
Crystal Palace - Manchester City, în etapa #16 din Premier League » Echipele de start + cele mai tari cote
0
Lifestyle
Fosta finalistă de la Wimbledon le-a făcut o surpriză fanilor, într-o ținută provocatoare: „Crăciunul a venit mai devreme!”
7
Lux! Cu ce își ocupă timpul Cristina Neagu după retragere: „Te-ai mutat acolo?”
7
Fosta gimnastă a devenit milionară la 20 de ani: „Cum naiba reușeam să fac asta?” » Cum s-a îmbogățit
0
Are 47 de ani, iar ținuta ei transparentă a provocat controverse la tragerea la sorți: „Prea îndrăzneaţă pentru un eveniment fotbalistic”
10
Mesajul unui tânăr pentru magistrați, după ancheta Recorder. Mii de oameni ...
Libertatea
Marele exod al polonezilor din Marea Britanie. De ce tot mai mulți ...
Adevărul
De ce apar durerile de genunchi și cum pot fi prevenite. Un medic ortoped ...
GSP SPECIAL
Judecătoarea Raluca Moroșanu, în interviu pentru Recorder: „O să spun ...
Libertatea
Daca adevarul jigneste inseamna ca ar trebui sa mintim toti? Eu stiu ca in tara orbilor chiorul e imparat dar totusi trebuie sa acceptam ca suntem toti diferiti, si spre deosebire de noi cei care comentam pe aici si nu ne cunoastem rezultatele vorbesc pentru echipa nationala.
Adică dacă îi spui unui deștept pprosstule e o jignire, dacă i-o spui unui prost nu?
1. Critic, laud si procedez cum cred de cuvinta fara sa cer voie. 2. Orice tentativa de antrenor ar interzice jucatorilor sa citeasca presa si sa se uite la tv tocmai pt. a nu pune presiune suplimentara pe ei asa ca ce scriem noi pe aici nu ar trebui sa afecteze pe nimeni. 3. Jigniri sunt doar daca afirmatiile mele nu sunt adevarate. Eu nu cred ca exista cineva care se uita la fotbal de pe vremea lui Dobrin si mai gaseste placere sau motivatie sa urmareasca jocul nationalei din prezent.
Dacă nu te reprezintă pe tine e problema ta. Nici pe mine nu ma reprezintă, dar reprezintă România cum e ea acum, manelisto-habarnista. De aia, hai România! Vreau la Rio
ce tampenie de articol. pai noi am fost chori nu am vazut ca dormeau pe teren in grecia ? ce au vrut ? pai eu, daca barajul asta era sansa mea sa joc la un campionat mondial, ca fotbalist ... pai ma antrenam 18 ore pe zi in luna asta cat au sta pe bara iar in teren mancam iarba si beam sangele din greci inainte sa iau 3 goluri adormite. pai echipa mai slaba decat grecia e greu de gasit. grecii sunt atat de slabi incat e posibil sa le dam 2 - 0 la bucuresti. asta nu schimba nimic: aceasta generatie de jucatori de fotbal (ca nu-s fotbalisti) romani, sunt o rusine. trebuiesc numiti Generatia de Manele. sau Generatia de Figuri. sau de tatuaje, sau de pitipoance, sau ce cocalari. RUSINE !
pana la urma cum ramane? ii injuram daca nu se califica sau ne dorim sa nu se califice si ii laudam ca au facut cum ne-am dorit noi?
1. daca nu te reprezinta, nu ai dreptul sa-i injuri sau sa vorbesti despre ei, ii ignori pur si simplu 2. nu am zis ca nu trebuiesc criticati, dar nu este momentul acum, ci in functie de rezultatul de maine, la fel cum nici daca era rezultatul invers, nu trebuiau laudati pana dupa meciul de maine. Rezultatul acestui baraj se stabileste dupa 2 manse Sincer, pentru mine, 2-0 nu este un scor imposibil si care sa nu ma faca sa sper 3. jignirile tale si nota de superioritate afisata fata de restul care comenteaza despre acest subiect denoata acea mentalitate comunista despre care vorbesti
O calificare ar face mai mult rau decit bine. Aici e vorba de fotbalul romanesc, inexistent, care in agonia in care se afla, i-ar mai lipsi sa mai primeasca si justificarea unei calificari la un tureneu final de CM! Calificarea ar prelungi agonia, ar fi un alibi pt FRF, un petec, o piedica in calea schimbarii. Va trebui sa asteptam intre 10 si 15 ani dupa ce se va fi pornit o campanie de selectie si promovare la nivel de copii si juniori care sa-si merite numele. Toate natiunile europene au avut, fotbalistic vorbind, un punct zero. Franta Israel 2 - 3 si francezii nu se califica la CM, Germanii pierd 2004 in Giulesti 5-1, etc. Au reactionat insa toti in consecinta si vedem rezultatele!
Eu unu o sa i multumesc lui piturca si jucătorilor care, așa schiopi si chiori cum sunt, mi au dat speranța ca o sa vad România la un turneu final de CM din nou. Pe urma o sa sper ca pleacă piturca si vine un antrenor adevărat. Adică unul străin de interesele din fotbalul românesc.
Tu esti cel care se baga in seama aiurea. Generatia pro stii si castigi, fara repere fotbalistice sau morale nascuti comunisti (toata lumea trebuie sa fie de aceeasi parere). Daca pe voi va reprezinta titularii din meciul cu Grecia treaba voastra. Imi mentin parerea, titularii de Vineri nu ma reprezinta, antrenorul penal trebuia sa fie la un loc cu Gigi nu in fruntea nationalei. Dupa parerea voastra, Mutu, Chivu si altii nu au voie sa isi de-a cu parerea decat daca e o parere pozitiva. Noi cei care nu am jucat fotbal suntem buni doar sa platit biletul si sa ragusim incurajand echipa.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.