NATIONALA    •   TRAGERE LA SORȚI

Copiii lui Laurențiu Roșu vor avea o toamnă viitoare dură! Cu cine a căzut generația care trebuie să ne ducă la Euro 2020

Joi, 06 Decembrie 2018

Azi, la Nyon, viitoarele generații U17 și U19 și-au aflat adversarele din preliminariile Euro 2020 

Până la tururile de elită, viitoarele generații România U17 și România U19 și-au aflat adversarii în preliminariile Euro 2020. 

Astfel, viitoarea generație România U17 va găzdui (24-30 octombrie) o grupă din care vor mai face parte Rusia, Elveția și San Marino.

România U19, antrenată de fostul internațional Laurențiu Roșu, va merge în Serbia pentru o grupă cu țara gazdă, Spania și Lituania (8-14 octombrie).

Turneele finale Euro 2020 se vor disputa în Estonia (U17) și Irlanda de Nord (U19).

La U17 se califică 16 formații (gazda + 15), în timp ce la U19 doar 8 (gazda + 7). 

Azi, la Nyon, au avut loc patru extrageri:
- turul de elită al Euro U17 din 2019;
- turul de elită al Euro U19 din 2019;
- preliminariile Euro U17 din 2020;
- preliminariile Euro U19 din 2020.

Vezi AICI cu cine au picat "tricolorii" mici în tururile de elită pentru Euro 2019. 

Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
17:00 Tenis, WTA&ATP

Turneul din Miami

Digi 2, DIgi 4, Telekom 4
19:00 Baschet M

ȚSKA Moscova - Fenerbahce Istanbul

Digi 3
19:45 Fotbal, Amical

Spania U21 - România U21

TVR 1
21:00 Baschet M

Bayern Munchen - Barcelona

Digi 3
21:30 Handbal, Amical

Franța-România

TVR HD
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 2 2 0 0 4 - 1 33
2 CSU Craiova 2 2 0 0 2 - 0 29
3 FCSB 2 1 0 1 3 - 2 28
4 Viitorul 2 1 0 1 2 - 2 22
5 Astra Giurgiu 2 0 0 2 0 - 3 21
6 Sepsi OSK 2 0 0 2 1 - 4 19


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 2 2 0 0 4 - 1 22
2 Poli Iași 2 1 0 1 2 - 3 20
3 Dinamo 2 1 0 1 3 - 2 19
4 FC Botoșani 2 0 1 1 1 - 2 19
5 FC Voluntari 2 2 0 0 4 - 1 17
6 Hermannstadt 2 0 1 1 2 - 4 17
7 Călărași 2 0 0 2 1 - 4 12
8 Chiajna 2 0 2 0 2 - 2 11
Sa 30.03.19
18:30
Sepsi OSK
-
Viitorul
-
Sa 30.03.19
21:30
CFR Cluj
-
Astra Giurgiu
-
Du 31.03.19
20:30
FCSB
-
CSU Craiova
-


Play-out
Vi 29.03.19
20:30
Dinamo
-
Hermannstadt
-
Du 31.03.19
15:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Du 31.03.19
17:30
Poli Iași
-
Gaz Metan
-
Lu 01.04.19
17:30
FC Botoșani
-
Călărași
-