Alte știri din fotbal
Fostul jucător de la FCSB și-a încheiat aventura în străinătate și a revenit în Liga 2
0
UEFA, mesaj la decesul lui Gabi Mureșan: „Suntem întristați de stingerea fostului internațional român”
0
LPF a stabilit programul etapei #2 din noul sezon al Superligii » Când se joacă Dinamo - Universitatea Craiova
0
Daniel Pancu l-a validat imediat pe Daniel Graovac: „Am votat cu două mâini pentru transferul lui”
0
Știri din fotbal internațional
Premier League bate orice record » Peste un miliard de euro pentru achiziții numai în primele 9 zile de mercato!
0
FIFA a intervenit după ce șederea Norvegiei la Miami, înainte de șocul cu Anglia, a devenit un calvar: „Au fost de acord să ne ajute”
0
Detaliile contractului lui Klopp cu naționala Germaniei sunt deja clare » Amănunt surprinzător la înțelegerea cu Federația
0
Starul din Premier League, cercetat după ce a provocat un accident rutier
0
Lifestyle
Le mai recunoști? Fostele prezentatoare ale știrilor sportive au atras toate privirile la evenimentul lui Cătălin Botezatu
7
La 85 de ani, fostul șef al Federației se iubește cu o artistă de 32 de ani: „Sunt respectată, mă simt fericită”
35
Gestul unui influencer american într-un hotel din Lacul Como a șocat Italia: „Gata, ajunge, e nebunie”
0
Fără milă » Cristiano Ronaldo, ținta meme-urilor după eliminarea Portugaliei de la Mondial
10
80 de euro amendă în această țară dacă porți șlapi la volan, 145 de euro pe ...
Libertatea
Răceala lui Trump față de Giorgia Meloni, surprins la summitul NATO, ...
Adevărul
Aici juca una dintre marile surprize ale fotbalului românesc după 2000 » Ce ...
GSP SPECIAL
Un mecanic român a demontat jumătate de mașină electrică și a descoperit ...
Libertatea
pai un astfel de jucator este si Maxim. Omul chiar vrea sa faca performanta si are si cu ce. Problema este ca n-are cu cine, ptr ca ceilalti jucatori ai nationalei nu se ridica la nivelul lui. In plu,s Piturca nici nu are interes ca Maxim sa straluceasca ptr ca nu e impresariat de becalioti..... Si nu-s de acord ca daca esti fotbalist arati ce poti din 10 minute pe meci. Fotbalistii sint oameni, nu roboti sa ii catalogam si triem in functie de prima impresie. Maxim a avut "norocul" sa reuseasca din prima, dar sint multi alti fotbalisti care au nevoie de timp de acomodare, de incredere si de multe altele ptr a arata ce pot.
Tii minte ce spuneam in perioada in care ne certam noi ? Ca o sa faca meciuri foarte bune si daca nu o sa se accidenteze o sa ajunga la echipa mai mare ca Stuttgart? Sunt in carti nu? Daca ratarea calificarii la Rio ar aduce demiterea lui Piturca as fi cel mai fericit microbist roman.Au mai ramas 2 :Piturca si Sandu.De Sandu scapam sigur.Sper ca si de Piturca. Se intreaba nemtii pe forumuri cum de a jucat doar 4-5 minute Maxim...Suntem de rasul Europei cu un asemenea antrenor.Parca l-as vrea pe Hagi uneori , macar el baga jucatorii care merita pe teren chiar daca in rest e 0.
da, vrei sa spui "re-educati", pentru ca educati au fost. doar ca, aflindu-se in goana dupa bani actuala (si putere, unii) au cam uitat ca educatia e baza societatii si, implicit, a familiei e trist, ai dreptate...
in schimb, sunt jucatori ( putini, intradevar) care trag cu dintii de orice sansa de a se impune in prima echipa si de a creste de la meci la meci. pentru mine acestia sunt jucatori care fac performanta sau vor sa faca performanta. poate o sa vi sa'mi spui ca la unii nu li se ofera sansa sa se impuna. cand ai valoare si stii ceea ce vrei nu e nevoie sa ti se ofere 20 de ocazii sa poti arata ceea ce stii. e nevoie sa ti se ofere 10 minute pe final de meci. daca esti fotbalist e de ajuns. daca nu ma insel Maxim asa a inceput la Stuttgart. in primele meciuri era introdus in teren pentru 10-15 minute.
Asta se numeste schema de barbugiu frate...pai cu dai cu zarul?????...il arunci in fata tare...nu????....la risc..!!! iese 6-6 esti tare sau depinde de schema...asta e infectul Pitoarca sau pisoarca.
OK. Atunci am inteles eu gresit :)
daca n-ai atacat nici un suporter al altor echipe inseamna ca comentariul meu nu se referea la tine in mod direct. Si nu se referea la tine :) .... Si la fel cred si eu, cu mentiunea ca dupa parerea mea adultii ar trebui educati mai intain, nu copiii. Copiii ii "educi" oricum in functie de educatia ai primit-o tu la randul tau. Dar daca tu esti distrus asa vor fi si copiii tai. Cred ca adultii au mai multa nevoie de educatie decat copiii.
mda sa se bage la Steaua si la celelalte echipe din Liga1 macar jumatate din banii care se baga la Bayern si la celelalte echipe si mai vorbim. e drept insa ca ar trebui inceput "de jos", de la copii, juniori,... sintem departe si asa vom ramine (in cel mai bun caz)
cand am spus performanta nu m'am referit neaparat la trofee. performanta mai este sa si cresti ca jucator. pentru mine jucatorul care pleaca pentru bani afara este acela care se multumeste cu statutul de vesnica rezerva sau sa stea prin tribune. si sa fie totul ok pentru el atata timp cat salariul ii intra in cont. sau mai grav, dupa cateva luni sau un sezon de facut tusa pe afara sa se intoarca acasa resemnat pe motiv ca vezi doamne n'a reusit sa se acomodeze.
pitzi nu stie decit scheme de bingo, ce vrei de la el?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.