FOTBAL  »  NATIONALA  »  ÎNCĂ UN TURNEU RATAT?

Dezbatere GSP.ro » Riscă România să rateze Euro 2012 cu Lucescu Jr pe bancă?

Articol de GSP - Publicat joi, 03 iunie 2010 00:00

România s-a făcut de rîs cu Macedonia şi aşteaptă cu mari emoţii preliminariile pentru Euro 2012. Explicaţia selecţionerului? "Orice încercăm, nu ne iese!".

Doar două meciuri amicale ne mai despart pînă la startul preliminariilor pentru Campionatul European. Adversari vor fi Honduras (5 iunie) şi Turcia (11 august).

GSP.ro te întreabă: Riscă România să rateze Euro 2012 cu Lucescu Jr pe bancă?


"Răzvan trebuie să lase ambiţiile de-o parte. De ce nu sînt la lot Săpunaru, Torje, Stancu? O să ne dea şi Hondurasul vreo trei goluri şi o să spunem că sîntem în lumea a 18-a! Să ne lase cu batistuţele şi cu unghiile tăiate!"
Victor Becali, agent FIFA

"Asta putem la acest moment. M-aş face de rîs dacă aş căuta scuze pentru acest eşec!"
Răzvan Raţ, fundaş România

"E un moment urît. Orice am face nu ne iese nimic. Îmi reproşez lipsa de luciditate şi precipitarea din jocul nostru"
Răzvan Lucescu, antrenor România

"N-am văzut idei, agresivitate. Băieţii ar trebui să se trezească repede. Le recomand jucătorilor cu experienţă, care au zis că ar renunţa, să fie mai puternici"
Dorinel Munteanu, fost internaţional

România s-a făcut de rîs cu Macedonia şi aşteaptă cu mari emoţii preliminariile pentru Euro 2012. Explicaţia selecţionerului? "Orice încercăm, nu ne iese!".

Doar două meciuri amicale ne mai despart pînă la startul preliminariilor pentru Campionatul European. Adversari vor fi Honduras (5 iunie) şi Turcia (11 august).

GSP.ro te întreabă: Riscă România să rateze Euro 2012 cu Lucescu Jr pe bancă?

"Răzvan trebuie să lase ambiţiile de-o parte. De ce nu sînt la lot Săpunaru, Torje, Stancu? O să ne dea şi Hondurasul vreo trei goluri şi o să spunem că sîntem în lumea a 18-a! Să ne lase cu batistuţele şi cu unghiile tăiate!"
Victor Becali, agent FIFA

"Asta putem la acest moment. M-aş face de rîs dacă aş căuta scuze pentru acest eşec!"
Răzvan Raţ, fundaş România

"E un moment urît. Orice am face nu ne iese nimic. Îmi reproşez lipsa de luciditate şi precipitarea din jocul nostru"
Răzvan Lucescu, antrenor România

"N-am văzut idei, agresivitate. Băieţii ar trebui să se trezească repede. Le recomand jucătorilor cu experienţă, care au zis că ar renunţa, să fie mai puternici"
Dorinel Munteanu, fost internaţional

Citește și:
Sofía Vergara, un top îndrăzneț pentru „Los Cafeteros”! Cum a susținut Columbia la Cupa Mondială
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Sofía Vergara, un top îndrăzneț pentru „Los Cafeteros”! Cum a susținut Columbia la Cupa Mondială
ȘOC la FRF, după dezvăluirile Gazetei » Răzvan Burleanu își dă afară „mâna dreaptă”
Superliga
ȘOC la FRF, după dezvăluirile Gazetei » Răzvan Burleanu își dă afară „mâna dreaptă”
Scandal MONDIAL! Jurgen Klopp a părăsit interviul când i s-a pus întrebarea
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Scandal MONDIAL! Jurgen Klopp a părăsit interviul când i s-a pus întrebarea
Două cutremure masive au devastat Venezuela » Imagini înfiorătoare de pe stadioane: meciuri oprite de urgență
Stiri extrasport
Două cutremure masive au devastat Venezuela » Imagini înfiorătoare de pe stadioane: meciuri oprite de urgență
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (110)
 •  04 Iunie 2010, 01:36

De ce nu se procedeaza ca in occident ? Noi de ce nu suntem in stare sa aducem un antrenor de afara care nu face favoruri ?

 •  04 Iunie 2010, 01:30

dupa parerea mea e nevoie de un alt tip de joc putin mai ofensiv ca daca stam cu curu in poarta pana la urma o incasam si pana la urma cea mai buna aparare e atacu .......in ceea ce priveste antrenoru nu stiu daca avem vreunu care ar putea sa faca ceva cu atatea presiuni din toate directiile luati unu si lasati-l sa isi faca treaba 1-2 ani si dupa acceia trebe criticat asta e tot ce am vrut sa spun

 •  04 Iunie 2010, 01:26

poate nu a inceput calificarile dar vezi tu idiotule o echipa sa joace fotbal?vezi tu idiotule o strategie in jocul echipei?daca as putea as da echipa nationala pe mana lui petrescu sau beloni sau in cel mai rau caz la un antrenor strain dar toti ar fi mancati de alde lucescu dragomir sandu mircea care k si tine nu au habar de fotbal si santeti toti niste idioti care nu va pasa de fotbalu romanesc ci de buzunarul vostru

Vezi toate comentariile (110)
Comentează
Close