Alte știri din fotbal
Ovidiu Burcă pune tunurile pe jucători: „Dezastruos! Ne-am bătut joc”
0
Florin Pîrvu, pregătit de revenirea în Superliga: „Voluntari merită să ajungă”
0
După 20 de ani, fostul coleg al lui Ionuț Luțu a povestit „grozăviile” petrecute după meciurile Craiovei: „Știți ce făcea cu cei tineri? Acolo ne ducea”
0
Echipament special pregătit de Craiova pentru finala Cupei României » De ce este importantă ziua de 13 mai
0
Știri din fotbal internațional
Ionuț Radu, prestație de coșmar! Incredibil ce notă a primit în meciul cu 5 goluri pierdut de Celta Vigo
0
Lautaro Martinez l-a lăudat pe Cristi Chivu înaintea finalei Cupei Italiei: „Echipa îi urmează ideile și rezultatele se văd”
0
Cum l-a numit astăzi Cristi Chivu pe Sergio Mattarella, în discursul rostit la Palatul prezidențial din Roma
0
Război total în Spania: Barcelona îl dă în judecată pe Florentino Perez! „Pașii sunt următorii”
0
Lifestyle
Raluca, soția fostului internațional din Superliga, revine în televiziune după 8 ani: „Mă întorc mai puternică” » Cum arată acum
2
Look de aproape 30.000 de euro pentru Lamine Yamal. Cum a venit starul îmbrăcat la El Clasico
1
Olivia a furat toate privirile la Barcelona - Real Madrid și s-a dus glonț la Yamal!
1
Raluca i-a dat vestea, imediat după promovarea Corvinului în Superliga
2
Nicușor Dan spune că are în minte o variantă de premier. Scenariu politic ...
Libertatea
„Întâlniri cu prietenii și glume stupide” - Videoclipul care a stârnit ...
Adevărul
În România, a practicat atletism, handbal, rugby, volei și fotbal, apoi a ...
GSP SPECIAL
Prima comună din România în care sătenii se încălzesc cu apă geotermală: ...
Libertatea
Exact, tot o bat in cap cu blatul cand de fapt obtinerea unui meci egal tine de strategia de joc. Trebuie sa fii extrem de naiv sa ataci ca fraierul riscand sa ratezi calificarea. Este uimitor cat de lipsiti de scrupule sunt cei din presa romaneasca daca pot lansa un asemnea nonsens din dorinta de trafic, cu pretul discreditarii echipei nationale. A aruncat propaganda rusa o fumigena si au plecat toti dupa fenta.
Da , mai Dorinele... Asa e una din cele doua trebuie sa piarda... Ptr ca Ucraiiina trebuie sa se califice , de ce Slovacia si Romania sa -si urmareasca interesul... Cata ipocrizie, vezi Domne ca , nu da frumos !!! Pe bune? Dar cand echipele britanice, Germania-Austria si-au aranjat in mod evident, chiar intr.o bataie de joc generala , meciurile, s-a murit cumva de " unfair"?
Nu te expui penibilului ,dar nu poți fi ipocrit sa excluzi un egal avantajos ( reciproc ) ! Chiar dacă te- ai lupta la " cuțite " se poate termina meciul egal ! Chiar și adversarii vor rade de tine dacă nu profiți de oportunitate ! Am jucat fotbal și poate fi o " Amiabila " între jucători pe teren ,desigur nu - i ușor ca tot timpul se va găsi în echipa unul Gica Contra! PS. Chiar detest " ingineriile de orice fel " dar aici nu este cazul sa fim mai "Catolici decât Papa " Mai degrabă am fi " prostii satului "! Chiar îl crede cineva pe Iliescu ; Sărac dar cinstit !?
astfel de înțelegeri au fost făcute de țări precum Germania, Franța, Danemarca, Norvegia, Austria de-a lungul în ultimii 20-30 ani la turnee finale. Așa ca, să ne doară undeva de ce zic “corecții” și să fim inteligenți. Decât să riști, mai bine mergi mai departe cu un egal “plictisitor”
Merg din Oradea la meci. Avem multi slovaci în Bihor si sunt prieten cu destui. Prefer sa vad un 0-0 ordinar decât sa ne omoram între noi spre binele altora (ca de obicei). Marile favorite ale grupei sa își câștige meciul dacă vor sa se califice.
Nu va fi nicio intelegere oficiala, dar jucatorii ambelor echipe isi cunosc interesul si clar ca nu-si vor rupe picioarele. Va fi un joc superprudent, ca niciuna n-are incredere in cealalta. Probabil 0-0.
Nu stiu de unde concluzia asta ca se califica ambele in caz de egal. De-acord, cel mai probabil se califica ambele, dar Slovacia pana dupa inca cateva meciuri nu poate fi sigura ca ii e suficient locul 3. Sigur, aparent pentru Slovacia oricum 4 puncte sunt mult peste asteptari, s-ar prea putea sa le convina ambelor, dar daca cumva la ora meciului nu vor fi siguri ca cu 4 puncte si golaveraj 0 trec mai departe de pe locul 3, nu cred ca se mai pune problema de niciun blat.
Vai ce oripilat e poporul asta de un blat posibil între două federații, dar același popor votează cu ambele mâini blatul PSD PNL!
s-au mai vazut astfel de "blaturi" imi aduc aminte ceva de genul asta intre Danemarca si Suedia, ca intre vecini, dar nu cred ca se pune problema intre noi si slovaci, dar oricum ambele vor juca precaut, nu e exclus un 0-0. eu m-am tot gandit de ce Belgia ne-a iertat si ne-a lasat golaveraj pozitiv, cand ar fi putut foarte bine sa ne dea lejer 3-4 goluri. Belgia insa are nevoie de Romania, daca ne-ar fi distrus am fi fost probabil victime sigure si cu Slovacia si asta as fi insemnat automat castigarea grupei si Franta sau Olanda in optimi pentru Belgia. astfel lasandu-le optimismul alor nostri si aparent comfortabila pozitie de lideri la golaveraj, vom juca probabil mai bine cu Slovacia si chiar daca batem, terminam tot pe 2 daca bate si Belgia pe Ucraina (daca)
dorinele sa vezi ce penibil e cand ukraina face egal cu belgia si noi pierdem cu slovacia si n o sa mai ziceti voi cavalerii nimic
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.