Alte știri din fotbal
Antrenorul român așteaptă telefonul din Superliga: „Vreau să revin, bineînțeles”
0
Albert Stahl a revenit în Superliga: prezentat oficial
0
Fosta speranță de la FCSB a ajuns sala de judecată: „Din cauza drogurilor mi-am pierdut cariera”
0
Daniel Bîrligea a atras toate privirile la vizita medicală! A venit cu o „bestie” de sute de mii de euro
0
Știri din fotbal internațional
Marketing FIFA genial la Mondial » Detaliul strategic surprins de camerele de televiziune la arbitrii de rezervă
0
Austriecii au luat foc când au văzut videoclipul: „Leo Messi nu ia meciul în serios”
0
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
0
Ce obsesii extrafotbalistice are Erling Haaland! » Colecția de 750.000 de euro a golgheterului norvegian
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
4
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Explozie uriașă la cel mai mare centru de gaze naturale lichefiate din ...
Libertatea
Subiectele de la Evaluarea Națională 2026, publicate pe rețelele sociale în ...
Adevărul
Messi, Ronaldo, Hagi și Yamal, zeci de mii de euro pentru noul Muzeu al ...
GSP SPECIAL
Adrian Veștea a depus la Parlament lista cu membrii guvernului. Nume ...
Libertatea
Putin mult prea multa preaslavire a turcilor, e mult pana sa vorbim de vreun car atat de mare cand vine vorba de nationala lor. Iar legat de asa-zisele individualitati pe care le au, ok, sunt cateva, o parte destul de supraevaluati, apoi a m vazut suficiente exemple in astfel de meciuri in care jucatorii de la marile cluburi nu sunt chiar atat de superiori unora de la cluburi nu atat de galonate, dar de la nivele bune si ele. Pana la urma nu cred ca Arda prindea prea multe minute in echipa Realului de acum 2 ani si e discutabil si acum daca nu joaca prea mult. Si sincer, mai e Yildiz de la Juve, in rest nu sunt jucatori atat de bine cotati cum o tot da presa si suporterul roman. Mai au jucatori buni, fara discutie, dar se tot vorbeste de multitudinea de individualitati la mari echipe... nu prea gasesc atatia, sunt 2, in conditiile in care o consideram pe Juve la ora actuala mare echipa. Trei, daca mai joaca Calhanoglu, nu stiu. Marea lor calitate e spiritul de lupta, cam prin asta au impresionat intotdeauna.
Hai sa dezvoltam: pe langa nationala, pe care a calificat-o la Euro si e primul dupa generatia de aur care trece de o grupa la un turneu final: antrenor la Targu Jiu 1 an jumate, primul sezon duce echipa in finala cupei, in al doilea sezon termina pe 3 in campionat si ii duce in cupele europene. Rezultate absolut istorice pentru acel club. La Gaz Metan Medias, duce echipa in play-off in sezonul in care ii pregateste intreaga campanie, din nou, rezultat notabil pentru un asemenea club. Ajunge antrenor la CFR Cluj dupa demiterea lui Petrescu: nu sta decat putin peste jumatate de sezon, dar ia campionatul. Ajunge la FCSB, sta putin. Nu stim de ce, castiga 8 din 11 meciuri, 1 singura infrangere. De mentionat, a venit dupa eliminarea rusinoasa din cupele europene, nu el era antrenor la ei. Si singurul esec, Legia. Dar hai sa ne uitam putin pe clasament la cateva luni dupa plecarea lui Edi: Legia e la retrogradare in Polonia, are 29 puncte, 15 le-a facut el in mai putin meciuri decat de la plecarea sa. Nu era acolo cand a plecat el. Ba chiar i-a dus in grupe de cupe europene, o mica resemnare la ce sezon au. Sincer, nu pare ca el era problema. Stiu ca multora nu va plac comentariile lungi, dar ca sa si argumentam ce vorbim. Asta e contraargumentul meu, astept argumentul tau initial.
Haha, bre tzarus, lasa-te de cardeli de-astea, ca esti muci si daca nu erau combinatiile gretoase ale lui tac-tu, nu prindeai in veci scaunul de selectioner. P***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Iar a venit meseriasu asta care nu poate antrena nici o alta echipa . vAI DE CAPUL NOSTRU . Nu au nici o rusine.
...."Cred în capacitatea noastră de a ne aduna, de a ne organiza, de a avea un spirit solid și de a lupta până în ultimul minut"...... Se poate Domnul Edi atâta confuzie!?..... Păi tocmai asta ne lipsește noua in toate momentele importante! E un nonsens ceea ce invocati Domnule Edi...
Sincer, generatia noastra de aur din anii 90 ar avea sansa a doua cu generatia asta a Turciei intr-un meci jucat la instambul. Normal ca o sa ma uit cu sperante, ca asta am facut din 2002. Dar........
Edward, te rog frumos caută alt subiect , nu incerca sa bagi fitile. Mai bine vorbește cu GENERELUL , de un contract .........poate de ajut el.....stai o lună și încasezi 2 ani.
Probabil ca da! Obiceiurile rele se schimba greu! Sau deloc!..... o opinie personala doar: cu acest lot nu avem absolut nicio șansă! Dar absolut niciuna! Ori suntem orbi, ori trădători de țară involuntari! Cu lotul actual nu facem altceva decât sa netezim drumul Turciei spre faza superioara. Fara supărare! Punct.
Zice că o să-l ia și pe Tavi&Florinel=love
Oricat de subiectivi am fi, meciul cu Turcia se anunta extrem de greu. Doar daca nu se vor pierde cu firea jucatorii si vor intelege ca tot ce au de facut este sa se bucure de fotbal, atunci poate ca vom putea spera. Important este ca noi sa fim o echipa si ei doar o serie de individualitati adunate de pe la echipe din fotbalul de top. Si, in spiritul numeroaselor "meciuri" avute de-a lungul istoriei sa dovedim ca "buturuga mica rastoarna carul mare". Hai, Romania!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.