Alte știri din fotbal
Rapid semnează cu fotbalistul la care FCSB tocmai a renunțat!
0
Modificările propuse de AUR la Legea 4, adoptate de Camera Deputaților! Ce se schimbă pe stadioane
1
Unde ar putea ajunge Adrian Mazilu, dacă se concretizează plecarea de la Dinamo
2
Imagini spectaculoase din dronă! Așa arată azi stadionul cu o particularitate nemaivăzută în România
1
Știri din fotbal internațional
Diana Munteanu a explicat cum de i-a ieșit „braziliana” în platoul TV: „Știți cum se face încălzirea?” » Urmează un alt pariu în studioul Antenei 1, la miezul nopții!
0
Cei 7 metri ai lui Ancelotti » Cum a cedat mecanismul aproape perfect al unei Japonii construite fără Tsubasa
0
Răfuiala lui Matheus Cunha cu japonezul care îndrăznise să conteste forța Selecao: „Acum știi mai multe despre noi”
0
Celebra fană-topmodel a ieșit în stradă, după calificare: „Asta e pentru toți germanii!”
1
Lifestyle
Celebra fană-topmodel a ieșit în stradă, după calificare: „Asta e pentru toți germanii!”
1
Anonimul care și-a vândut toate hainele pentru fiul bolnav a fost umilit public de Chilavert, a venit FALIT la Mondial, iar acum a șocat istoria fotbalului!
2
Iubita olandezului Quinten Timber îl consolează după ratarea de la 11 metri: „Leul meu, puterea ta mă uimește”
1
„Diana-braziliana” a onorat pariul pierdut cu Dan Alexa, în direct la TV: „Băi, dar le face! Eu nu am crezut”
6
90 de lei în mână pe oră, 9.000 de euro pe sezon, la seceriș. Militarii și ...
Libertatea
Raport alarmant despre armata rusă. Recruții ar avea o speranță de viață de ...
Adevărul
Aventurile în Zimbabwe ale fostului dinamovist: „Am nimerit la o bancă ...
GSP SPECIAL
401 morți îngropați pe câmp, în Bihor, sute de victime găsite în azilele ...
Libertatea
Nu l-am luat la pret de matineu, dar observ ideile persistente cum ca un jucator care e rezerva sa nu fie convocat. Ok, dar cei mai buni, de multe ori, sunt exact acei jucatori, care merg la echipe tari si au concurenta pe post. Nu doar Dragusin e net superior celorlalti jucatori pe postul sau, Ratiu de pilda e la fel. Iar restul, sincer, joaca. Te legi de "Marini", nu prea vad jucator mai bun ca Razvan Marin la mijloc, de altfel omul e titular la o echipa din Serie A, cam care ar fi solutiile in locul sau? Pana si de Puscas, ne legam continuu, de parca am avea nu stiu ce golgeteri pe nu stiu unde, scuze, dar Puscas asa cum e el, e peste orice varf din Superliga. Iar in afara nu prea avem alte varfuri. S-a reprofilat Dragus, cam asta e motivul pentru care putem avea 2 varfuri in lot. Ok, de Alibec de pilda nu se leaga nimeni, desi nivelul la care evolueaza el e cel lamentabil, de-acolo principial chiar ca nu aduci, ca rezerva de la Tottenham o aduci, jucatorul din Qatar, care mai si e depasit fizic insa... dar e deficit pe post, nici eu nu stiu ce as lua ca a 3-a solutie. Eu cred ca baietii vor face o figura neasteptat de buna la Euro si probabil ne vom mai opri din critici inutile, sper sa nu ma insel, mi se par extrem de subestimati, desi la ora actuala, avem clar cel mai bun lot de jucatori din ultimii 10-15 ani.
Echipa Romaniei, dupa campionat, forma, experienta si numarul de meciuri jucate trebuie sa arate asa: Nita - Ratiu, Dragusin, Racovitan, ??? Nu avem fundas stanga??) - Razvan Marin, Ianis Hagi, Screciu/Sut - Denis Man, Dragus, Mihaila. Ca fundas Stanga propun sa ii readucem pe Razvan Rat. Este retras de ceva timp, dar joaca mai bine ca multi garantat. La fel si Stefan Radu. Are di doar 37 de ani. Sau mai bine. Pompiliu Stoica inca joaca.
Il tot ia pe Adrian Rus care nici nu e titular sigur pe post la Pafos, Cipru in loc sa il ia pe unul dintre Virgil Ghita care este titular in Polonia, un campionat mult peste cel din Cipru si are si 4 goluri date, Pascanu care poate juca si fundas dreapta si joaca si el titular intr-un campionat peste cel din Cipru, Mladen joaca titular in prima liga din Grecia la o echipa de mijlocul clasamentului, Marco Ehnann in Polonia. Si Paul Iacob de la Rapid este o varianta mai buna decat Adrian Rus, a dovedit acest lucru in acest sezon (si o zice un stelist!). La fel si cu Artean, in loc sa il ia pe el care nu a fost niciodata cine stie ce, are variante in forma excelenta precum Alex Cretu (Craiova) cu un sezon excelent, Sut (FCSB), Screciu, Nicolae Paun de la Sepsi. Sau mai bine il lua pe Antonio Bradu sau pe Hrezdac de la Corvinul. Macar ei au castigat Cupa anul acesta :)). In locul lui Tanase sunt variante mai bune care joaca in campionate mai puternice precum Mitrita, Rares Ilie. Si eternul Alibec, forbalist de 33 de ani care nu a aratat pic de seriozitate marea parte a carierei. Sunt jucatori mai buni si mai in forma in Superliga. Birligea, Louis Munteanu si nu numai.
Nu avem varf de atac, punct. Mai bine joci 3-7-0 si nu iei multe. Alibec si Puscas afara din lot, adu noua stoperi / taietori de lemne. Care nu ia rosu in meciul in care joaca e trimis acasa pe motiv ca nu e dedicat. Dar Edi vrea sa joace fotbal, prevad golaveraj negativ, cu doua cifre la primite.
Regret ca mi-ai luat comentul la pret de matineu... De ce neaparat comparatia Dragusin cu Cristea??? Becali i-a dat drumul ptr ca nu avea nicio perspectiva ,l-a luat Shucu de bun dar s-a convins repede....Dragusin , mi se pare una din piesele de baza ale Nationalei ,de la el ar trebui sa inceapa configurarea echipei... E un handicap insurmontabil , ptr jucatori [ un exemplu, Moldovan) , care n-au jucat niciun oficial ,n-au ritm , n-au consistenta... Puscas, Alibec , Marinii , Burca, Nedelcearu ? Avem sperante? Oare nu-i stim????
In afara de Denis Dragus, nu avem atacanti!
Discutabil, dar eu din ce am vazut, Matan nu e chiar titular de drept in MLS. Nu ca toti cei convocati ar fi, dar nici campionatul american, in progres el, nu e unul de elita. Matan ar fi concurent pe post cu Mihaila, Coman, eventual Dragus. Nu stiu daca e peste ei. Acum multi vor veni si-l vor propune pe Mitrita, ok, cati sa ducem pe un post, 4-5? Nu au loc, nu stiu daca sunt argumente sa joace Matan inaintea lui Mihaila sau a lui Coman.
Are de ales intre aia si altii care joaca la un nivel submediocru. Toate nationalele mici si de nivel mediu au jucatori care joaca la echipa nationala desi "freaca" banca la club. Si ce sa vezi, multe confirma, sunt jucatori foarte buni la echipele lor nationale. Il lasam pe Dragusin acasa ca sa-l aducem, nu stiu, pe Iulian Cristea? E mai bun? Ca joaca?
ia si de la Corvinul un jucator la ce sacrificiu au toti , plus Oancea de la Cluj si Stefanescu de la Sepsi. Nu ai jucatori ca ei ...as ma sugera Dulca , Dican , Mailat , Ciubotariu , si de la Hagi - Munteanu , Tudor Baluta daca valid si Grameni chiar daca nu joaca - el e viitorul Nationalei - el e noul Ribery !
Iordanescule ,esti leit taica-tu! Incapatanat, mediocru si consecvent in prostii... Sa aduci atatia jucatori ,care freaca banca de rezerve , uzati moral ,care n-au intrat macar ptr un minut intr.un joc oficial , este inadmisibil... Nu -ti respecti meseria, nu-ti respecti job-ul !!! De aia va da clasa mioriticul, ptr ca nu ai personalitate, caracter si curaj...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.