FOTBAL  »  NATIONALA  »  PRELIMINARII CM

FOTO Mitul preciziei elvețiene, demontat! De ce a întârziat startul partidei cu Lituania

Meciul Elveția - Lituania, din grupa C a preliminariilor pentru Campionatul Mondial, a început cu o întârziere de 18 minute. Porțile arenei din St. Gallen nu aveau dimensiunile regulamentare.

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 martie 2021 22:31 / Actualizat duminica, 28 martie 2021 22:42

Proverbiala precizie elvețiană nu se aplică și la fotbal. Un moment amuzant s-a petrecut înaintea partidei cu Lituania.

Elveția - Lituania, 15 minute întârziere

Arbitrii finlandezi ai disputei din grupa C preliminară au observat că porțile nu au dimensiunile corect. Conform presei elvețiene, erau mai înalte cu peste 5 centimetri. A urmat un sfert de oră de încercări. Soluția finală a fost scoaterea și înlocuirea lor cu unele de rezervă, din magazia arenei Kybunpark.

Spune ADIO naționalei! Toni Kroos și-a anunțat retragerea înainte de România - Germania

FOTO România a cerut ofsaid la golul marcat de Germania + doi „tricolori” au gafat