Alte știri din fotbal
Mircea Lucescu, internat la spital: „Sunt sub supravegherea medicilor, sper să mă refac repede”
2
Dinamo are un plan uriaș pentru Cătălin Cîrjan: „Top 3 din Olanda sau Belgia”
0
Directorul sportiv de la Dinamo anunță: „Ne-am strâns mâna, cifra pentru următorii doi ani e stabilită”
6
Clubul din Superliga a rupt contractul cu 5 jucători
0
Știri din fotbal internațional
Seară perfectă pentru Răzvan Lucescu și Ionuț Radu în Europa League
1
MM Stoica a depus armele și l-a mustrat public pe jucătorul FCSB-ului: „Ar trebui să vorbească mai mult de jocul lui!”
0
Ilie Dumitrescu „a scos tunurile”, după umilința suferită de FCSB: „Inacceptabil! Ne gândim cum se lucrează tactic”
0
Elias Charalambous o spune pentru prima dată: „E momentul să se schimbe ceva!” » Remarcă un singur fotbalist de la FCSB
1
Lifestyle
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
0
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
3
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2
Avocata care plănuia să „răzbune” moartea fiului ei prin asasinate, ...
Libertatea
Cel mai ieftin resort de schi din Europa se află aproape de granița cu ...
Adevărul
Machetele stadionului Dinamo cu care fanii au fost amăgiți după '90 » Prima ...
GSP SPECIAL
Slăbiciunea majoră pe care Statele Unite o au în raport cu Europa. Cum ...
Libertatea
Sa nu reactionam cu ura . Nu e decizia poporului maghian ci a unor politicieni extremisti .
Uite cum se inflameaza spiritele datorita unor politicieni ***....traim intro Europa unita, in care granitele sunt niste linii pe harta...dar ei vor sa faca asta doar pt a castiga ceva electorat prin nationalismul acesta exacerbat...si se pare ca asta 'prinde' la anumite categorii de oameni.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Ungaria si Austria sunt gubernii rusesti in UE. Probabil au sarcina de la stapan sa invrajneasca tot ce pot si cu orice ocazie.
Asta se intampla pentru ca de 30 de ani tara asta a fost condusa de niste escroci,ajutati de un ONG unguresc de cea mai joasa speta.
Numai ungurii astia si rusii mai au nostalgia asta. Nu le ajunge harta actuala..sunt nostalgici dupa aia mai mare. Orban, un Putin mai mic. Urata natie, extremista, xenofoba, ultra nationalista si mereu pusa pe scandal.
Pot vor sa joace cu rusii si "stanii" in cupa Asiei centrale :))
Federația Magara de Fotbal condusa de Lali din Hadareni Mureș.
Scurt compendiu istoric sa le arati ca nu sunt ce se cred ca sunt: Tinta popoarelor migratoare a fost mereu marile imperii acolo unde erau pe langa civilizatiile vremurilor antice si bogatiile lumii. Cum prin sud-vestul Asiei, Persia si Anatolia au fost imperii puternice inca din 550 i.en. de la Cirus cel Mare pana la Darius, inlocuite de cele macedonene de cultura greaca,apoi cele ale partilor,de la 247i.e.n. pana la 224 e.n.(batuti de Alexandru Severus) deveniti sasanizi batuti de Heraclius la 626 si cuceriti apoi de musulmani la 649. Cum pe acolo sute de ani nu s-a putut patrunde toti migratorii asiatici fiorosi ,cruzi, urati, dar si buni calareti si arcasi au trecut prin nordul M. Caspica si M. Neagra. Asa au aparut hoardele hunilor Xionhu cu tinta lor Imperiul Roman aflat deja impartit in de Vest si de Est lasand loc in Asia dezvoltarii unor triburi amintite de cronicile chineze si iraniene printre care si avarii din zona muntilor Altay. Am amintit astea pentru ca se zice ca in urma triburilor avare ce soseau in Panonia prin anul 563 e.n. venea un trib imbracat viu colorat ce se crede ca fiind al secuilor. Denumirea de siculi e de origine latina imprumutata de la tribul principal siculi (graniceri) din Sicilia (se lansase vorba c-ar fi trupe romane „uitate” acolo dupa retragerea romanilor in favoarea regatului Gepid).Sosirea avarilor si implicit a secuilor este in acelasi timp cu moartea marelui imparat Justinian 565 si distrugerea regatului Gepid de longobarzi uniti cu
Probabil l'i s'a facut mila de rusi, ca nu au cu cine sa mai joace fotbal. Isi incearca norocul, fereasca'ne Dzeu, daca se aproba asa ceva se lasa cu mare scandal international.
Încă mai visează ungurii la "Aurora zorilor" ? Desigur !
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.